Türklüğün aşağılandığı, hor görüldüğü bir vakitte Türk Milliyetçileri, Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere ve tabutluklara maruz kalarak, nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödemişlerdir.

Türk milliyetçileri iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türklük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmemişlerdir. Bu mahkemeler sonucu aydın Türk Milliyetçileri haklı oldukları ortaya çıkarak haklanmışlardır.

Bu önemli günde daha içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Orhan Şaik Gökyay, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milletinin gelecekte daha önemli noktalarda olması gayreti, azmi ve kararlılığıyla “ 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü” kutlamanın gururu içerisindeyiz. Milliyetçiler gününün devletimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

 

YEŞİLNİKSAR

&

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ