MHP Tokat Teşkilatının organizesi ile Almus Orman Evlerinde 3 Mayıs Milliyetçilik Günü düzenledi.

MHP Tokat İl Başkanlığınca düzenlenen programa 3 Mayıs Milliyetçilik gününe, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat ilçe başkanları, Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Oğuzhan Yay, MHP’li belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, teşkilat mensupları ve davetliler katıldı.

Organize edilen bu program geleneksel hale getirilecek. MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, “Almus Orman Evlerinde Gerçekleştirmiş olduğumuz 3 Mayıs Milliyetçiler günü Bayramı Milletvekilimiz Yücel Bulut ve Tüm Teşkilatlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.


Milliyetçilik Gününün önemli bir etkinlik olduğunu dile getiren MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, “Programının yapılmasında ev sahipliği yaparak bu özel günde bir araya gelmemize verilen Almus İlçe Başkanımız Mehmet Arslantaş ve Belediye Başkanımız Bekir Özer’e çok teşekkür ediyorum. Büyük bir coşkuyla kutladığımız Milliyetçiler Gününün gelecek yıllarda daha büyük organizasyonlara sahne olacağını şimdiden müjdeliyorum” dedi.


MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, konuşmasında Türkçülüğün, milliyetçiliğin Türk milletini, Türkiye Cumhuriyetini her alanda yükseltmek, ileriye taşımak olduğunu söyledi, “Köklerimize inmek, Türklük, Müslümanlık değerlerini çok iyi tahlil etmek zorundayız. Tarihini bilmeyen, Türklük, Müslümanlık değerlerini bilmeyen bu ülkeye

fayda sağlayamaz, gerçekleri göremez. Bu düzenlediğimiz gün ile bu gerçekleri herkese anlatma zorunluluğumuz vardır”  sözlerine yer verdi.
Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Türkçülük, milliyetçilik her türlü yabancı tahakkümünü reddeder. Sevgi, saygı, erdem doğru sözlülük en temel hayat biçimidir. Harama el uzatmama, zorda bulunana yardım etme bir milliyetçinin erdemleridir. Erdem olmadan, ahlak olmadan, fedakarlık olmadan, ülkesi ve milleti için kendisinde vazgeçmeden milliyetçi olunmaz” dedi.