23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMALARI NİKSAR’DA BAŞLADI.

23 Nisan Çocuk bayramı dolayısı ile Niksar’daki bütün kurumlara çocuklar geçici olarak kurum amirliği yaptılar.

23 Nisan Çocuk bayramı dolayısı Kaymakamlık makamına Zümra Özdemir, Belediye başkanlığı makamına Ayla Erdem’in oturduğu, diğer kurulardaki makamlara giderek makamlara oturup kendi duygularını ve öğretmen ve velilerin düşüncelerini ilgililere iletmesi güne  farklı bir güzellik katmıştır.

Kaymakamlık makamına oturan Zümra Özdemir, belediye başkanını arayarak duygularını ifade eden çalışmaların yapılmasını istedi; başkan bey sokak hayvanlarına sahip çıkalım, onların su ve gıda ihtiyaçları karşılansın, yollardaki sıkıntılar çözülsün ve okullara çocuk parkları yapılmasını istiyorum” diyerek önemli noktalara değinmesi.

Belediye Başkanlığına oturan Ayla Erdemir, kurum amirlerine telefon açarak temizlik konusunda “şehir daha yemiz olmalı, alt yapıdan dolayı halkımız sıkıntı daha fazla yaşamamalı, Sular Ramazan günlerinde kesilmemeli” şeklinde konuşmaları herkesi mutlu etmiştir.

Okul öğrencileri 23 Nisan bayramı öncesinde bütün kurulara  giderek makamlarda oturması ve güzel düşünceleri paylaşmaları, daha sonra Kaymakamlık makamına giden öğrenciler, veliler ve öğretmenler burada  öğrencilerin hangi makamda nasıl bir talimat verdiklerini tekrardan dile getirdiler.

23 Nisan Çocuk bayramı dolayısı ile Niksar Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelen öğrencilerin bir birinden anlamlı ve güzel düşüncelerini tekrardan dile getirdiler, çocukların düşüncelerini dinleye Niksar kaymakamı İlhami Doğan, Niksar İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Gökhan İnce, Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, ve velileri konuşmalara alkışlarla ve gülerek karşılık verdiler.

 

Niksar kaymakamı İlhami Doğan çocukların toplanması ile birlikte,  duygularını kısa olarak dile getirdi  Doğan; arkadaşlar bütün kurumların yetkilileri sizler oldunuz, sizler gerekli talimatları ve düşüncelerini ilgilere iletiniz şimdi burada en üst makam olan Kaymakamlık makamında oturan Zümra kızımızı dileyelim, buradaki program tamamlandıktan sonra hep birlikte makam odasına geçerek orada bir hatıra fotoğrafı çektirelim, hepinize teşekkür ederim 23 Nisan bayramını kutlu olsun” dedi.

Niksar Kaymakamlığı toplantı salonundaki çocuklar bir birbirinden güzel duyguları dile getir, kendilerine ikram edilen pasta ve meyve suyunu içtikten sonra kaymakamlık makamında toplu resim çekimi yapıldı, daha sonra çocuklar aileleri ve öğretmenleri eşliğinde okullarına gönderildi.