19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl etkinliği çerçevesinde 29 Nisan tarihinde İlk adım bölgesinden hareket eden 7 Bisikletçi yola çıkarak il, ilçe  bölgelerinden geçerek bayram coşkusuna  halk ile birlikte yaşama çalışmasına başladı.

19 günde 1919 kilometre Pedal etkinliğine katılan Bisikletçiler Niksar’a  gelerek Niksar’da Niksar İlçe Spor müdürlüğü ziyaret ederek burada kısa bir dinlenme zamanından sonra Erzurum’a gitmek üzere yola devam ettiler.

1919 kilometre Pedal ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramının daha güzel kutlanmasına katkı sağlayacak olan etkinliği gören bölge halkı bisikletçilere sevgi tezahüratı yaparak etkinliğin daha coşkulu geçmesini sağlıyorlar.

19 günde 1919 kilometre Pedal çevirerek Bisikletleri ile Samsundan yola çıkıp Erzurum’a Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün kongre yaptığı tarihi mekana gidecek olan bisikletçiler Niksar’da Gençlik ve Spor ilçe müdürü Hakan Aslan tarafından karşılandı, Bisikletçiler Niksar’da bir süre dinlendikten sonra, şehir merkezinde Bisikletleri ile tur atarak yollarına devam ettiler.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çalışması Niksar’da devam ediyor, ilçe müdürü Hakan Aslan; Niksar’a güzel etkinlikler düzenliyoruz, Spor Tokat etkinliğimiz halen devam ediyor, kurumlar arası voleybol maçları halkın büyük ilgisini çekiyor çok mücadeleli maçlar devam ediyor bu çalışmaları 19 Mayıs etkinlikleri ile birleştirip Niksar’da coşkulu kutlamalar yapılacaktır, 19 günde 1919 kilometre Pedal  etkinliği Bakanlığımız bünyesinde gerçekleşti, İl Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda katkı sağladık” dedi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl  kutlamaları hazırlıkları daha anlamlı olacağı tahmin ediliyor, Niksar’da, Tokat’ta ve ülke genelinde coşkulu bayramların olması için çalışmalar devam ediyor.