Niksar kaymakamlığı tarafından 19 Eylül gazileri anma programı yapıldı

Niksar kaymakamlığı tarafından 19 eylül gaziler günü kutlama ve anma programı düzenlendi. 19 Eylül pazartesi günü 11:30 da niksar kaymakamlığı ve niksar kaymakamı İlhami Doğan eşliğinde şuan hayatta olan ve ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimiz için program düzenlendi. Programda ulu önder baş kumandan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Ardından gaziler derneği başkanı Şuayip Uysal  ”Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Saygıdeğer Gazi Arkadaşlarım. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik Rütbesi Ve Dönümüdür. Gazilik Unvanı Verilmesinin 10/.Yıl Bu Vesileyle, Ülkemizin Ve Milletimizin Bekası İçin Görev Yaparken Canlarını Ortaya Koyarak Yürüttükleri Mücadele Sonunda Gazilikle Şereflenen Tüm Kardeşlerime Şükranlarımı Sunuyorum. Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi Ve Mareşallik Unvanının Verilişinin Yıldönümün Tebrik Ediyorum. Kahraman Gaziler, Gününüz Kutlu Olsun! Türk Milleti Hürriyeti Ve Bağımsızlığı Söz Konusu Olunca Daha Çok Kenetlenmesini Bilmiştir. Türk Milleti Azmi, İradesi Ve Kudreti İle Hainlere Diz Çöktürmüş Ve Hüsrana Uğratmıştır. 19 Eylül, Milli Mücadelede, Kore De, Kıbrıs’ta, Kandilde, Gabarda, Afrinde, Ceraplusta, 15 Temmuz’da Ve Vatan Savunmasının Her Safhasında. Vatan, Bayrak Mukaddesat İçin Canla Başla Mücadele Edenlerin Günüdür. 19 Eylül Kıbrıslı Soydaşlarımızı Katliamdan Kurtararak Adada Enosıs Hayallerini Akdeniz’in Karanlık Sularına Gömen Kıbrıs Gazilerinin Günüdür. 19 Eylül Türkiye Cumhuriyetinin Toprak Bütünlüğü Uğrunda Vatan Hainlerine Karşı Kahramanca Mücadele Eden Gazilerimizin Günüdür. Bu Günde, Mustafa Kemal Ve Arkadaşlarının Önderliğinde Yürütülen Hürriyet Ve Bağımsızlık Mücadeleleri Kıvılcımdan Ateş Topuna Dönerek Zafere Ulaşmıştır.

Bugün, 15 Temmuz Darbe Girişiminde Canlarını Vatan İçin Feda Etmekten Kaçınmadan, Sokaklara Dökülen Milyonlarca Fedakâr Vatan Evladının Günüdür…

Mustafa Kemal Atatürk, Milleti Tarafından Gazı Ünvanı Verilen İlk Askerdir. Kahraman Gaziler! Sizler Mustafa Kemal Atatürk’ün Yaşayan Birer Temsilcilerisiniz.

Sizler, Şehitlerimizle Birlikte Türkiye Cumhuriyetinin Temel Taşlarısınız. Bir Gazimiz Size Şöyle Sesleniyor;

“Muharip Gaziyiz Türlü Savaşta,

En Ağır Çileyi Çekenlerdeniz, İstiklal Savaşı Kore, Kıbrıs Ta, Gazi Ünvanına Erenlerdeniz.”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Mıksar Şubesi Adına, Baş Komutanımız Mustafa Kemal Atatürk Ve Silah Arkadaşlarını Ve Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Anar, Hayatta Olan Tüm Gazi Ve Yakınlarına Mutluluklar Diler Saygılar Sunarım”.