NİKSAR HAYVAN PAZARI DENETLENMESİ İÇİN ALINAN KARAR KISMEN GERÇEKLEŞTİ.

NİKSAR GÜVENLİK KOORDİNASYON TOPLANTISI GÜNDEMİ İÇİNDE NİKSAR HAYVAN PAZARININ DENETLENMESİ VE BAYRAM ÖNCESİNDE DE VATANDAŞIN SIKINTI YAŞAMAMASI İÇİN BİR DİZİ TEDBİRİN ALINMASI GÜNDEME GELMİŞ, NİKSAR KAYMAKAMI İLHAMİ DOĞAN GEREKLİ KURUMLARA; “ARKADAŞLAR HAYVAN PAZARI BU ARADA SIKI DENETLENSİN, BAYRAM ÖNCESİ SIKINTI YAŞANMASIN DÜŞÜNCESİNİ DİLE GETİRMİŞ İDİ.

HAYVAN PAZARI SALI GÜNÜ İLÇE TARIM MÜDÜRÜ NAMIK ÖZDÜZGÜN, MÜDÜRLÜĞE BAĞLI VETERİNER HEKİM, YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETESİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN, BELEDİYENİN VETERİNER HEKİMİ AYKUT ÖZDEMİR İLE BİRLİKTE ZİYARET EDİLDİ.

HAYVAN PAZARININ SABAH SAAT 02 CİVARINDA AÇILDIĞI, ZABITALARIN PAZAR YERİNDE KONTROLLERİ MÜMKÜN MERTEBE YAPTIKLARI, POLİS EKİPLERİNİN SATIŞI YAPILAN ALANDA İNCELEME YAPMIŞLARDIR.

DAHA ÖNCE ALINAN KARARLAR KAPSAMINDA AYDINLATMANIN YAPILDIĞI,  ANCAK SAHTE PARA KONTROL YERİNİN VATANDAŞ İÇİN UYGUN OLMADIĞI, DEZENFEKTE KURALLARININ OLMADIĞI DİKKAT ÇEKMİŞTİR.

NİKSAR HAYVAN PAZARININ BÖLGEDEKİ ÇOK SAYIDAKİ İLLERE HİTAP ETMESİ NİKSAR EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKILAR SAPLARKEN, ŞEHİR DIĞINDAN GELEN SATICI VE ALICILAR İÇİN DAHA UYGUN ALANIN KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA YAPILABİLECEĞİ, NİKSAR BELEDİYESİ PERSONELİNİN ÇAY OCAĞINI TEMİZ BİR ŞEKİLDE İŞLETTİKLERİ, HİJYEN KURRALLARINA UYGUN İŞLETME OLDUĞU, ALANLARIN DAHA VERİMLİ KULLANILASI İÇİN KÜÇÜK ÇALIŞMALARLA DAHA SAĞLIKLI HELE GELECEĞİ DİKKAT ÇEKTİ.

NİKSAR HAYVAN PAZARINDA BÜYÜK BAŞ HAYVANLARIN YOĞUNLUĞU VE KALİTELİ HAYVANLARIN OLDUĞU, SATIŞLARIN 17 BİNDEN BAŞLAYIP, 18-20-23-25-30 BİN VE AZ SAYIDA AYVANIN 30 BİN TL ÜZERİNDEN SATIŞI YAPILDIĞI, AYRICA PAZARDA AZ SAYIDADA OLSA EŞŞEK SATIŞININ YAPILDI, KÜÇÜL BAŞ HAYVANLARIN 3000 TL DEN BAŞLAYIP 4-5 BİN TL YE KADAR SATIŞI YAPILDIĞI, YİNE AZ SAYIDADA OLSA DANA TÜRÜ HAYVANLARINDA SATIŞININ YAPILDIĞI DİKKAT ÇEKMİŞTİR.