15 Temmuz Şehitleri Ve Tüm Şehitleri Anma Programı Ve Dua Gecesi Düzenlendi.

Niksar kaymakamlığı tarafından organize edilen ve 15 Temmuz 2022 tarihin de Niksar kaymakamlığı önünden başlayan yürüyüşle Niksar 15 Temmuz demokrasi meydanında yapılan etkinliklerle devam etti. Program da KUR’AN tilaveti güne ilişkin konuşmalar 15 Temmuz günü yaşanan olayların kısa özet görsel sunumları yapılırken, Orhan BALCI ilahi ve NEY sanatçısı Hamza CEMCİR da yer aldı.

Ardından sahnede kahramanlık türküleri sanatçısı Esat KABAKLI yer aldı. Seslendirdiği vatan millet türküleriyle Niksar halkına unutulmayacak bir gece yaşattı.

Programda kürsü konuşması yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ‘’15 temmuz demokrasi ve milli mücadele günü’nde  hain darbe girişiminin 6.yıl dönümümde Türkiye aşkına canlarını hiçe sayan aziz şehit ve gazilerimizi anmak için Niksar halkı ile bir aradaydık. Kahramanlık türküleri sanatçısı Esat Kabaklı ve Niksar Halkına Vatan nöbetini bırakmadıkları için teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

Programa Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, Emniyet Müdürü Ahmet YILMAZ ve Komando Tabur Komutanı J. Yarbay Erdal ÖZKÖROGLU, Niksar İlçe J. Komutanı J. Üsteğmen Gökhan İNCE komutanları yer aldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı programda hiçbir güvenlik zafiyeti yaşanmadı. Niksar halkı demokrasi nöbeti programı için emeği geçen yetkililere teşekkürlerini iletti.