15 Temmuz Şehitleri anısına Fatlı Köprüsü mevki Reşadiye yolu üzerinde bulunan 15 Temmuz Hatıra Ormanında Orman İşletme Müdürlüğü ve TEMA Temsilciliği tarafından Fidan dikimi programı gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen Programa Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN, Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nurettin SAÇKAN, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Erdinç KARAKAŞ, Orman İşletme Müdürü İlhan YAZICI, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN yaptığı konuşmada, ‘‘Darbe ve işgal girişimi bu memlekette başarılı olmayacaktır. Bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu uğurda emek veren bütün insanlardan Allah razı olsun diyorum. Bunu unutmayacağız unutturmayacağız. Ayrıca devletimiz bu günü Milli Birlik ve Demokrasi Günü olarak da ilan etti. Dolayısıyla bu etkinlikler kapsamında bugün burada fidan dikimi törenini 15 Temmuz hatıra ormanı olarak gerçekleştiriyoruz. Programımız öğleden sonra Halk Eğitim Merkezinde tüm hızıyla devam edecek. 15 Temmuz şehitlerimiz anısına 14 Temmuz Pazar Günü Çamiçi Yaylasında 3. Geleneksel Trap Atış Etkinliği yapılacak ve programlarımız 15 Temmuzda devam edecek olup orada da aynı şekilde katılımlarınızı bekliyoruz. Tekrar aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Allah bir daha böyle günler yaşatmasın diyor ve hepinize çok teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.