15 Temmuz ihanet darbe girişimini hiçbir Türk ve  Müslüman vatandaşımız asla unutmayacaktır.

15 Temmuz ihanet darbe girişimi ile ülkemiz üzerinde oynanmak istenen hain düşünceler zirve yapmıştır.

15 Temmuz’a neden olan hain FETÖ nün izleri temizlenir mi?, sanmıyoruz, öyle yaralar açtı ki bu yaraların tedavi olması için bir asrın geçmesi gerekir ve yeni nesillerin sağlam temelleri olan bir eğitim sistemi ile mümkün olabilir.

15 Temmuz ihanetine gelirken devletin her kurumunun zafiyetinin olduğunu gördük, devletin kurumlarındaki zafiyetler, siyasetçilere yansımış, siyasetçinin dahil olduğu zafiyetler devletin tüm kurumlarının çürümesine neden olmuştur.

15 Temmuz ihanetine kalkışanların çoğu yargı önüne çıkartılıyor, yargı önüne çıkan hainler cezalarını alıyor ama bu işin farklı tarafları var.

FETÖ terör örgütü mensubu olup yargılananların dışında halen devletin kurumlarında var olan ve kendilerini bukelamül gibi saklayanların olduğunu görüyoruz, her ortama, her şarta uygun renk değiştirenlerin varlıkları ortada oldukça, toplumda gerginlikler özellikle iktidara olan güvensizlik devam etmektedir.

FETÖ yapılanmasının çözülememesinde halen ciddi sıkıntıların olduğunu düşünüyoruz, örgüt içinde faaliyet gösterenlerin halen makamlarda birileri tarafından korunuyor olması, binlerce ailenin tepkisine neden olduğunu görüyoruz.

FETÖ terör örgütü devlete sızma girişimleri dini ve milli duyguları kullanarak başladığını herkes biliyor, bu düşünceler içinde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; “Altı İbadet, Ortası Ticaret, Üstü İhanet” olan bu hain yapılanma, yüz binlerce insanımızın   ülke değerlerinden koptuğunu gösteriyor.

FETÖ terör örgütünün yapılanması içinde altı İbadet ve eğitim olan kısmına yönelen on binlerce ailenin çocuklarının mağdur olması asla dikkatten kaçmamalıdır.

Masum Anadolu çocukları örgütün “ibadet” tarafına katıldıklarını görüyoruz, işin içinde ibadet ve eğitim olunca ekonomik imkansızlıklar içinde olan aileler göz göre göre  ihanet şebekesinin kucağına itilmiştir!.

Örgütün içine eğitim amaçlı girenlerin içinde okurken ve belli makamlara geldikten sonra örgütten kopmadıkları ve üst seviyelere çıkarak makam sahipleri oldukları gerçektir, ancak fakir ve sahipsiz bir kısım ailelerin çocukları örgütün kontrolünde olan evlerde ve yurtlarda kalmak zorunda kalmış hiçbir faaliyetlerine katılmamış, okudukları süre içinde okul eğitimlerine devam etmişler, hiçbir toplantılarına iştirak etmemişler, eylemlerde bulunmamışlar ancak evlerinde ve yurtlarında, dershanelerinde okudukları için ne yazık ki onlarda devletin kara listesine alınarak hayatlarının kararması sağlanmıştır.

Devletin yetkili kurumları FETÖ yapılanması konusunda ciddi çalışmalar yapmalıdır, örgütün kucağına itilen  çocuklar ve gençler başlarını sokacak bir yuva buldukları için, eğitimlerini tamamlamaları için yaptıkları çalışmadan dolayı cezalandırılmamalıdır.

Bir genç kız ve ya erkek eğitimine devam etmek istiyor, yüz binlerce genç içinde bir okul kazanmış ekonomik imkanları kısıtlı, ama okumak istiyor, okumak için devletin yurduna kayıt olmak ve devletin kontrolünde okumak istiyor, bu istek ne yazık ki geri çevriliyor, çünkü sistem kokmuş çürümüş, yöneticisi birde sadist ruhlu ise, “sana yer yok” gibi itici sözlerle ailenin ve gençlerin umutları kırılıyor. Peki bu aile veya genç nasıl okuyacak?.

Şu gerçeğin bilinmesi gerekir. FETÖ terör örgütü devleti ele geçirmek için pek çok önemli noktayı kendisine hedef seçmiştir, bu hedefler arasında Üniversite öğrencilerinin okumaları için ihtiyaç duyduğu barınma konusuna el atmış, Orta Okul ve Lise dengi okul öğrencilerini ise dershaneler ve okullar vasıtası ile elde tutmayı başarmıştır, devletin yetkilileri veya kurum yetkilileri eğitim alacak çocuklarına sahip çıkmadığında örgüt bu konuda çok ciddi çalışmalar yapmış, okulların çevresinde oluşturdukları, organizasyonlarla  öğrencileri ele alarak yurtlarında veya evlerinde barınmalarını sağlamıştır, yani devletin kurumları veya kurum yetkilileri bugün; “sen öğrenci yurdunda kaldın, sen evlerinde kaldın” diyerek çocukların üzerlerini kırmızı kalemle çizerek gelecekleri ile oynayanlar, en büyük suçlu olanlardır!.

Ülkemizde eğitim seviyesinin yükselmesi, okur yazar oranının yükselmesi ve bir başka gerçek de, ülke insanının çoğunun yüksek okul veya Üniversite mezunu olması için kanun çıkartacaksınız, çalışma yapacaksınız, sonra okumak isteyen çocuklara, gençlere sahip çıkamayıp başka grupların kucağına bırakacaksınız, örgütlerin kucağına bıraktığınız gençler bütün baskılara rağmen hiçbir örgüt faaliyetine karışmadığı bilindiği halde gençlere; sen burada çalışamazsın, sen devlettin kurumunda görev yapamazsın” diyeceksin!. Sizler devletin yetkilileri olarak bu sözleri gençlere söylerseniz, gençler ve aileleri devlete ve hükümete düşman kazandırmaktan başka hiç bir şey yapmamış olursunuz!…

Şu anda binlerce masum genç, yıllarca okumuş vatan ve millet aşkı ile yetişmiş ama, devletin sahip çıkmadığı için 2013-14 yıllarında yurtlarında evlerinde kaldığı için KIRMIZI kalem yemiş hayatları karartılmaya çalışılıyor!.

FETÖ yapılanması bir terör örgütüdür bunu her sağduyulu insan kabul ediyor, PKK da kanlı bir terör örgütüdür, devletimiz artık terör olaylarının son bulması için PKK terör örgütüne katılan ama eylemlere karışmayanlara yönelik kısmı af çalışması yaparak örgütün dağ kadrosunun bitme çalışmalarını yaparken, FETÖ terör örgütünün yurtlarında, evlerinde kalan hiç eyleme, hiçbir oluşuma karışmamış, yalnızca eğitimlerini tamlamak için barınma ihtiyaçlarını karşılayarak okullarından mezun olan gençlerin, çocukların hayatlarının kararmaması için küçük bir çalışma yapmalı, gençlerin çalışma imkanları kendilerine verilmelidir.

Devletimiz artık FETÖ yapılanmasında ileri hamleler yapmalıdır.

Devletimizin yetkilileri, yani sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ona samimi kalpten bağlı yetkililer FETÖ yapılanmasından dolayı mağdur edilmiş yüz binlerce insanı kazanmalıdır.

Gençlerimizi FETÖ terör örgütünün kucağına itenler, gençlerin gelecekleri ile oynamaya hakları yoktur, bunu yapanlar Türkiye Cumhuriyeti devletine ve AK Parti Hükümetine sürekli düşman kazandırır bu kez önü alınamayacak yıkımlar meydana gelir.

15 Temmuz İhanetini unutmayacağız ama, ona neden olan sebepleri de iyi araştırıp, devlete ve millete yeni düşmanlar kazandırmamak gerekir.

Günün Sözü: TÜRK DEVLETİ KENDİSİNE YENİ DÜŞMANLAR YARATMAMALIDIR!.