15 TEMMUZ İHANETİNE KARŞI TEPKİLER DEVAM EDİYOR

15 Temmuz hain darbe

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümüne girilmesi nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında şehitleri anmak ve gazilere şükran için törenler düzenlendi.

15 Temmuz ihanet darbe girişimine tepkiler devam ederken Niksar’a bir dizi etkinlikler gerçekleşti. 12 Temmuz Cuma günü saat 10 da 15 Temmuz ihanet darbe girişimlerini anlatan etkinlik düzenlendi, saat 14 de Fatlı köprüsü mevkiinde 15 Temmuz hatıra Ormanı yapıldı, Yaz Kur’an Kursları çerçevesinde gençler Kur’an-ı Kerim okudular.

14 Temmuz günü 15 Şehitleri anısına geleneksel hale gelen Trap atışları gerçekleşti

Niksar’ da yapılan törene, Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam v. Dr. Mehmet Gödekmerdan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Karataş,  Niksar İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan ve şehit yakınları katıldı.

Niksar’da ki tören 15 Temmuz Pazartesi günü Harmancık şehitliğindeki, Âdem Akatay’ın ve diğer şehit kabirlerini ziyaret ederek başladı, Kur’an-ı Kerim okundu, ilçe Vaizi Yusuf Kervan tarafından dualar yapıldı, daha sonra Melikgazi Kabristanlığındaki şehit kabirleri ziyaret edildi.

15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitler için, saat 12.00’ da Keşfi Camii’ de Mevlit okutuldu ve hatim duası edildi. Program, Öğretmenevinde 13.30’ da Şehit aileleri ve Gaziler, daire Amirlerinin katılımlarıyla, yemek verilmesiyle devam etti. Şehit ve Gazi ailelerine verilen öğle yemeğine Tokat Vali yardımcısı Niksar Kaymakam vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Cumhuriyet Savcısı Servet  Cem Toplar , Niksar İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Karataş,  Niksar İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan ve daire amirleri katıldı, Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam v. Dr. Mehmet Gödekmerdan yemekten sonra kısa bir konuşma yaptı Gödekmerdan; “arkadaşlar 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi haince planlanmıştır, çok şükür milletimizin sağduyusu ile bu felaket atlatılmıştır, bu işgal girişiminin atlatılmasın da şehit olan  vatan evlatlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum, siz şehit ve gazi ailelerimizle gurur duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum Allah sizlerden razı olsun” dedi, yemek programı dualarla son buldu.

Şehit ve gazi ailelerine verilen öğle yemeğinden  sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Fotoğraf sergisi ziyaret edildi, serginin kurdelesini, Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam v. Dr. Mehmet Gödekmerdan ile Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Cumhuriyet Savcısı Servet Cem Toplar ve 15 temmuz gazisi Zeki Avcı birlikte kestiler, resim sergisi 15 Temmuz ihanet darbe girişimini gözler önüne bir kez daha sermiş oldu, serginin gezilmesinden sonra akşam saat 19.30 da 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ Kapalı spor salonu önünde başlayıp, Niksar Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi meydanında son buldu,

 

15 Temmuz Meydanında yapılan programda Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Selamlama konuşması yaptı ardından  Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam v. Dr. Mehmet Gödekmerdan, konuşmasında’’ Belediye Başkanım, Siyasi Partilerimizin Değerli Başkanları, Kıymetli Şehit Ailelerimiz ve Kahraman Gazilerimiz, Kıymetli Daire Amirleri, Sevgili Vatandaşlarımız ve Basınımızın değerli temsilcileri, sözlerime başlamadan önce sizleri saygıyla selamlıyorum.

15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği ve Allah-u Teala’nın yardımı ile bertaraf edilmiş ve bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.

Hain darbe girişiminin amacı, hükümetin yıkılması, devletimizin işgal edilmesi idi.

FETÖ’nün yargı ve polis içindeki mensuplarıyla, ardından da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde kümelenmiş üniformalı teröristleri ile ülkemizin geleceğine kastettiğini unutmamalıyız.

FETÖ ile mücadelemiz yurt içinde ve yurt dışında aynı kararlılıkla devam etmelidir. 15 Temmuz bir demokrasi mücadelesidir. Tüm vatandaşlarımızın devletimizin ve hak ve özgürlüklerin bir zaferidir.

Yüce milletimiz 15 Temmuz gecesi sokaklarda tıpkı Çanakkale Savaşında ve İstiklal Harbinde olduğu gibi tüm fertleri ile tek yürek, tek bilek olmuş, iradelerini darbecilere çiğnetmemiştir.

FETÖ, tüm devlet geleneklerini çiğneyerek gizli bir ajandayla devlet yönetimini ele geçirmeye çalışmış, ancak milletimizin, ülkemizin bekası için fedakârca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur.

15 Temmuz’da millet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla sokaklara indi ve darbecilere karşı dik durdu, yönetimi devralıp ülkeyi rehin vermek isteyen darbecilerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN dik durup darbecilere sert çıktı ve millet peşinden yürüdü.

Kolay değildir sokaklarda tanklara karşı dik durup ölümü göze almak, darbecilerin silahlarına karşı göğsünü siper etmek az iş değildir.

Türk Milletinin niçin yıkılmadığına bir kez daha dost düşman şahit oldu.

15 Temmuz bir şahlanış ve dik duruştur. 15 Temmuz bu millete boyun eğdirmek isteyenlere verilen en güzel cevaptır. Sonuna kadar demokrasiye sahip çıkacağız. 15 Temmuzda demokrasi kazanmıştır.

15 Temmuz’da olanlar, bir iç savaş planıydı. Vatanımızı parçalamak ve bölmek planıydı. Hızla büyüyen Türkiye’yi durdurmak ve imha etmek planıydı.

Ama bir mucize gerçekleşti ve Milletimiz Vatan ekseninde birleşti. O gece bütün korkular yenilmişti. O gece sâlalarla dirildik, dualarla korunduk. Bu yüzden 15 Temmuz bir milattır. Büyük Türkiye’nin kuruluş miladıdır. O gece bu Vatanı kanlarıyla sulayanlar Medine müdafaası kadar, Çanakkale Şehitleri kadar büyüktür.

FETÖ ile mücadele bir beka mücadelesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir devlettir. Milletimiz kahraman bir millettir.

Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun, mekânları cennet olsun, şehitlerimizi asla unutmayacağız.

Yine bu uğurda yaralanıp gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımıza Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum, şükranlarımızı sunuyorum, Allah onlardan razı olsun.

Değerli Vatandaşlarımız, Sevgili Gençler; 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayalım, unutturmayalım. Çocuklarımıza ve gençlerimize bu teröristlerin gerçek yüzlerini anlatalım. İslam dini ve kutsal değerlerimizi istismar ederek, Devletimizi yıkmaya ve Milletimizi bölüp parçalamaya kalkışanlara gerekli dersi hep birlikte verilim. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde oldukça bu hainlere ve teröristlere meydanı bırakmayacağımızı gösterelim. Yüce Rabbim bir daha böyle kötü günleri bizlere yaşatmasın, birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz hepimize kutlu olsun. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum Allah’a emanet olun. ‘’ dedi. protokol konuşmalarından sonra  günün anlam ve önemini ifade eden şiirler okundu, 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan olaylar slayt şeklinde sunuldu gece geç saatlerine kadar halk caddede oturdu, gece geç saatlerde insanlar evlerine döndü.