15 Temmuz ihanet darbe girişiminin 5. Yılını doldurduk.

15 Temmuz ihanet darbe girişimi günü yaklaşırken bizler, ihanetin neden ve nasıl yapılmak istendiğini anlamak ve hatırlatmak istiyoruz.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen ihanet girişiminin nedenleri halen tam olarak ortaya çıkmış değil, gerçek olan bir şey varsa oda, ihanet girişimi sonrasında milyonlarca insanın canının yandığıdır.

15 Temmuz ihanet girişimi konusunda çok canlar yandı, kendisisini bu ülke için adamış çok insan, bu ihanet girişimi sonrasında çok sıkıntı yaşadı, ihanetin çete başı ise halen kahpelik yapmaya devam ederken, bizlerin en çok merak ettiği husus şudur!.

15 Temmuz ihanet darbe girişiminin gerçekten siyasi ayağı kim idi?, halkın ifade ettiği gibi, darbe girişimini yapan ihanet şebekesinin her kurumdaki ihanet üyeleri dışında siyasi ayağı tam olarak bugüne kadar neden ortaya çıkmadı? veya çıkartılamıyor?.

15 Temmuz sonrasında aklıma takılan en ciddi sorular şunlardır.

Devletimiz veya hükümetimiz gerçekten FETÖ ihanet darbe girişimini yapanlarla tam olarak mücadele yaptı mı?, halen ciddi olarak mücadeleye devam ediyor mu?.

Yine kafama takılan çok ciddi sorular şunlardır.

MHP yi ele geçirmek için çalışan, gayret eden, çok risklere giren İP Genel Başkanı sayın Meral Akşener, henüz Milletvekili değilken konuşmaları içinde “BAŞBAKAN OLACAĞIM” dedi!.

Her siyasi liderin hedefi mutlaka Başbakan olmaktır, yani Cumhurbaşkanlığı Yönetim sistemi öncesinde böyle idi, bugünkü yönetim sistemi Cumhurbaşkanlığı Yönetim sistemidir, önceki dönemde Başbakan olmak için gayret sarf edenler, bugün Cumhurbaşkanı olmak için gayret sarf etmediğini de bilmek gerekir!.

Bugün AK Parti dışında hiçbir siyasi parti lideri; “Cumhurbaşkanı olmak istiyorum” demiyor, neden acaba?. Bu küçük ama önemli noktayı ifade tikten sonra cevabını merak ettiğim soruma devam ediyorum.

MHP genel başkanlığı koltuğuna talip olan, bugün İP genel başkanı sayın Meral Akşener ülke genelinde yaptığı salon toplantılarında yaptığı konuşmalar halen dikkatimi çekiyor.

Mesela sayın Akşener salon toplantıları yapmaya başladığında ilk çarpıcı sözleri; “BAŞBAKAN OLACAĞIM” sözleri idi.

Yine sayın Akşener’in salon toplantılarında ikinci ve çarpıcı sözleri  sözleri;  “yokkk 15 inden sonra her şey değişecek” sözleri idi.

Ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimi öncesinde son salon toplantılarında biriside, Tokat’ta yaptığı salon toplantısında da şunları ifade etmişti; “Cihanda Sulh, Yurtta Sulh, ülkede sulh sözünü yeni baştan rehber edinerek” sözleri hep aklıma takılan ciddi sorulardır.

İP Genel Başkanı bu 3 önemli sözü tesadüfen söylemiş olabilir mi?.

Ve yine kafama takılan şu soru var, sayın Akşener bu sözleri tesadüfen söyledi ise, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde TRT 1 TV de spiker; “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ilkesinden hareketle, Yurtta Sulh Konseyi tarafından DERUHTE edilecektir” sözleri ile “DARBE bildirisi” okundu, bu “Yurtta Sulh konseyidemi” tesadüfen bu “Yurtta Sulh” ismini kullanmış oluyor?.

Yıl 2016 ve yıl 2020 arasında bu sorular her 15 Temmuz geldiğinde aklıma takılıyor.

Bizler sıradan vatandaşlarız,  mademki bu ülkede bir sıkıntı ortadan kalkacaksa, haklı olarak bu soruların cevabını almak istiyoruz.

15 Temmuz ihanet girişimi çok canlar yaktı, çok masum insanın canı yandı, on binlerce insanın canını yakan bu ihanet girişiminin ortadan kalması için  siyasetçilerimize çok görev düşüyor.

Aslında ülkemizdeki muhalefet partilerine çok iş düşüyor.

Muhalefet partileri iktidarın yapamadığı veya yapılması gereken sıkıntıların ortaya çıkması için çalışma yapmalı, halkın taktirini kazanmalıdır.

Şimdi bizlerin aklına takılan soruların muhatapları, sorulara samimi şekilde cevap vermelerini isterim.

Mesele aklımıza takılan bir başka soru daha var!.

Tarih 26 Mart 2014, mahalli seçimlere 4 gün kala Ankara’da bir yerde bazı Hakim ve Savcılar bir araya gelip, kendi aralarında konuşurken  “…. Başbakan” diyor!.

Bu konuşmayı yapan Hakim ve Savcılar arasında Fetö terör örgütü ihanet girişiminin yapılmasını sağlayan Zekeriye Öz’de bulunuyor, bu toplantının yapıldığını bilen az sayıda kişiler buradaki konuşmayı kimler neden yaptı?, sorusunun cevabını aldığında sanırım, ihanet darbe girişiminde önemli karanlıklar aydınlığa çıkacaktır.

Bizler yukarıdaki bu önemli konuşmaların ortaya çıkması için kısa bilgi notunu Ankara’da yaşayan bir gazeteci meslektaşıma ilettiğimde gazeteci arkadaş aldığı bilgiler karşısında şok yaşadı ama halen sonuç alamadı veya almak istemedi!.

15 Temmuz ihanet darbe girişiminin yeni bir gününe yaklaşırken aklımıza takılan bu soruların cevaplarını almayı çok istiyorum!.

Bizler FETÖ terör örgütü konusunda uzun zamandır yazı yazmadım, kendi kendime karar vermiştim, “daha FETÖ terör örgütü konusunda yazı yazmayacağım” demiştim, ama gün yaklaşırken, o ihanet gününün unutulmaması için çalışmalar başlayınca, duyarlı bir vatandaş olarak kafama takılan soruların cevaplarını almak istedim!.

Aslında daha net ifadeler kullanarak yazmak isterdim, ama yazmıyorum!.

Devletimiz halen tehlike içinde, özellikle devlet adamlarımızın tehlike içinde olduğunu düşünenlerdenim!.

15 Temmuz ihanet girişimini yapanların halen devlet içinde kriptolu bir şekilde kaldıklarını düşünenlerdenim!, bu hainler kendilerini öyle gizlemesini biliyor ki, onları görünce dinleyince kendimizden şüphe eder oluyoruz!, onlar mı hain?, yoksa biz evrimi geçirdik onların yerindeyiz!, demekten kendimizi alamıyoruz!…

Günün Sözü: 15 TEMMUZ FETÖ DARBE TEŞEBBÜSÜ,  DEVLETE VE MİLLETE KARŞI YAPILAN EN BÜYÜK İHANETTİR.