10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Tokat merkez ve ilçelerinde yayın yapan gazetecileri sabah kahvaltısında buluşturdu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler dolayısı ile Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Tokat ve ilçelerinde gazetecileri sabah kahvaltısında buluşmasına vesile oldu.

Tokat Merkez de yeni restorasyonu yapılan “Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Lisesi Osman Paşa Butik Uyguma Okulunda verilen kahvaltıda uygulama okulu öğrencileri servisleri öğretmenlerin eşliğinde yaptılar.

Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Lisesi Osman Paşa Butik Uyguma Okulunda verilen sabah kahvaltısına Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve gazeteciler katıldı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı kahvaltıdan sonra gazetecilerin gününü kutladı ve Tokat’ta yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vali Balcı şunları dile getirdi;  “Arkadaşlar öncelikle hoş geldiniz. Hepinize saygılarımı, sevgilerimi, iyilik güzellik dileklerimi sunuyorum. Hayrettin hocam ifade etti, az önce bende de ifade ettim 10 Ocak çalışan gazeteciler günümüz kısaca gazeteciler günü diyoruz hepinizin kutlu olsun. Ailecek, çalışanlarınızla beraber sağlık, afiyet dolu bir yıl diliyorum tekrar. Geçen yıl, geçmiş yıllardaki performansınız, gayretleriniz, ilimize kazandırdıklarınız, derdi dert etmeniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Basının önemini bahsetmeye zaten gerek yok ama az önce ben Hayrettin hocamla konuşurken burada arkadaşlarla konuşurken illerin başarısı için yüksek uyum lazım, yüksek işbirliği lazım, yüksek koordinasyon lazım.  Benim anlattığım işler benim yaptığım işler değil, bu bizim yaptığımız işler. Tokat’ta bir aile gibiyiz. Ailenin önemli fertlerinden biri olarak yapılan işlerin hepsini bildiğimiz için ana hatlarıyla anlatıyorum. Yapılan işler burada. Bir kere saygı halkımız, milletimiz kamu yönetiminin zaten birinci kuralı insanların hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak aslında. Emanet görevler bunlar, memleket millet adına yapılan işler.  Bunların aktörleri var sonuçta, bunlar insanlarla vücut buluyor. Başta vali olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi, bürokrasi, sivil toplum, iş dünyası, çiftçiler, esnaf, memurlar bunun dışında eğitim camiası onu hep ben bürokrasinin içerisine yerleştirdim, işçilerimiz. Yani bu bir aile gibi aslında sonuçta Tokat’ın a’sından z’sine her şeyini tasarlayan emek veren alın teri üreten bir sürü insanımızın emeği. Bu anlattığım şeyler de valinin yaptığı işler değil, bir kere valinin işleri de değil hepimizin işleri. Tokat’ımızın işleri. Biz bunları neden yapıyoruz? Gelecek kuşaklar için yapıyoruz. Bir anlamda hem bugünkü insanların hayatını yaşamınızı kolaylaştırıyoruz hem de gelecek kuşaklara şehri hazırlıyoruz. Sonuçta burası bin yıllık tarihi bir şehir Tokat dediğimiz. Atalarımız buraya alın teri vermiş, emek vermiş. Hepsinden Allah razı olsun, büyüklerimizden. Bu bir gayret yarışı ya da bir tuğla koymaktır. Bizde ne yapıyoruz bayrağı 1 metre daha yukarı koymaya çalışıyoruz. Bir tane daha tuğla koyup insanlarımızın hayatını, yaşamını kolaylaştırabilir miyiz diye gayret ediyoruz. Bunu ailecek yapıyoruz. En son söyleyeceğimizi baştan söyleyeyim, basın mensuplarına bu konuda müteşekkirim. Buradaki gazete sahiplerinden, gerek yazılı basın, gerek internet basını, gerek diğer alanlardaki muhabirlerine, yazarlarına kadar güzel işleri desteklediniz bunu ifade edeyim.

Çünkü ben vali olarak hepsine ulaşamam ancak kurduğumuz sistemle bütün en küçük noktalara kadar ulaşabiliriz. Bu çok güzel bir sistem, bu vesileyle bu projeyi yürüten arkadaşlarımıza da kaymakamlarımız başta olmak üzere sahada ki sosyal hizmet elemanlarımız da o vakıf çalışanlarına ASTEP’TE çalışan personele aile ve sosyal politikalar müdürümüze çok teşekkür ederim. Onunla çok anlamlı ve önemli buluyorum, bir sürü insanın yarasına da merhem oldular diye düşünüyorum ayrıca Tokat’ın çok güzel bir sosyal hizmet alanında huzurevimiz yapıldı, sosyal hizmet kampüsümüz yapılıyor Turhal’da bir huzurevi daha yapacağız bina anlamda ana hatlarıyla bitiriyoruz hizmet anlamında da hizmetin kalitesi daha da artıyor yani engelli vatandaşlarımıza sosyal hizmetlerin ulaştırılması konusunda fena gitmiyoruz diye düşünüyorum çünkü hayatta yaşama ilişkin dokunmadığımız alan kalmadı eksik gediğimiz vardır zaten eksik gediklerimizi ve şeyi sevmiyorum tarzı olarak ya yok aman hiçbir eksiğimiz gediğimiz yok ya eksik gedik var hepimiz düzelteceğiz elimizde ki imkanlarla onu ifade edeyim ben spor anlamında çok güzel işler oluyor Tokat’ta Spor Tokat az önce anlattım yani çocukların spor kültürüne katkı sağlamak, çocukların en az bir spor dalı ile uğraşmalarını sağlamak ya da bir spor dalının iyi bir izleyicisi olmak bu önemliydi asıl amacımız buydu anasınıfı çocuklarından lise çocuklarına kadar bu iş devam ediyor bunun yanında tesisleşmeyi de sağlamamız lazım dedik şu anda tam 11 tane havuz yapılıyor yarı olimpik Tokat’ta inşaat halinde onun dışında Turhal’da ve Niksar’da 500 kişilik iki tane kapalı spor salonu yapılıyor, Zile’de ve Reşadiye’de iki tane gençlik merkezi yapılıyor bunun dışında 63 tane halı saha yapılıyor bu proje kapsamında Spor Tokat kapsamında onun dışında yine Almus’ta ve Tokat merkezde güreş eğitim merkezi yapılıyor inşaat halinde bunlar, şu anda onun dışında spor fabrikası bitti Tokat’ta uygun bir zamanda gezdireyim, çok güzel gezmekte de fayda var bunun dışında belli ilçelerimizde de butik spor salonları yaptık yapılıyor şu anda beş tane butik salon var artı Tokat’ın merkezinde 2500 kişiden 3000 kişi olacak kapalı spor salonunu yatırım programında” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcının yatırımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamayı bir sonraki sayımızda yayınlamaya devam edeceğiz.