10 Nisan Polis haftası dolayısı ile Niksar’da mütevazi kutlama yapıldı.

10 Nisan Polis haftası 6 Nisan’da başlayıp 10 Nisan da son buluyor.

  1. yılını kutlayan Emniyet Teşkilatının kutlaması Niksar’da yapıldı, hafta süresince vatandaşlar Emniyet müdürlüğünü ziyaret ederek görev yapan Polislerin gününü kutladı.

Polis Teşkilatının 176. Yıl kutlamasını Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Niksar Polis Karakolunu 9 Nisan Cuma  günü, kurum yetkilileri ile birlikte ziyaret ederek görevli Polislerin gününü kutladı, Polis noktalarını ziyaret ederek Emniyet Müdürü ve personeline başarılar diledi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan kurum yetkilileri birlikte görevli Polislerin gününü kutladıktan sonra, karakoldan ayrıldı.

Kaymakam Doğan Polis haftası dolayısı ile bir de mesaj yayınladı;

Kaymakamımız İlhami DOĞAN’ın 10 Nisan Polis Haftası Mesajı; “Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 176. yıl dönümü vesilesiyle kuruluşundan bu yana gücünü ve güvenirliliğini arttıran, toplumun huzur ve güvenliği için vatanımızın her bir köşesinde fedakârca kutsal görevi icra eden tüm teşkilatımızın Polis Günü’nü kutluyorum.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamak için yetkisini kanunlardan alarak görev yapan güzide teşkilatımız, yaptığı ulvi görevle milletimizin sinesinde yerini almıştır. Hayatımızın her alanında yanımızda olan polislerimiz zaman ve mekân mefhumu gözetmeden canları pahasına da olsa göreve atılmaktan hiç çekinmemişlerdir.

Polis Teşkilatı’nın çağdaş yöntemlerle idare edilmesini ve çağdaş bilgilerle donanmış polisimizle iç güvenliğinin huzur ve asayişinin sağlanması ve bunun devamlılık arz etmesi çok önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatı’mızın kuruluşunun 176. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, görevini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyor; görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine de selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Polis Teşkilatının 176. Yıl kutlaması Pandeminden dolayı mütevazi şekilde gerçekleşti, 10 Nisan günü sokağa çıkma kısıtlaması gerçekleştiği için kutla Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunma ve Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra son buldu.