1 KİŞİNİN ÖLÜMÜ KATİL ZANLISI YAKALANDI

Niksar’da bir kişinin ölü

Niksar’da bir kişinin ölü bulunması ile başlayan soruşturma sonuçlandı.

21 Haziran 2024  günü Niksar’da Kavlağanlık bölgesi tabir edilen bölgede İçkili Lokanta işlemecisi Soner Dirim kayıp olduğu ihbarı ile başlatılan soruşturma 22 Haziran 2024 günü Soner Dirim isimli şahsın ölü olarak bulunduğu haber ile soruşturma derinleştirilmişti.

21 Haziran 2024 gecesi Nurettin Eroğlu (1987) isimli şahıs Kavlağanlık bölgesinde bulunan içkili lokantaya giderek yemek yiyip eğlenen ve sonrasında ödemesi gereken parayı ödeyemediği için işletme sahibi Soner Dirim’e “üzerimde o kadar para yok, beraber gidelim köyde ödemeyi yapayım” şeklinde demesi üzerine ödemeyi almak üzere işletme sahibi Soner Dirim ile yola çıkan, saatler ilerlediğinde Soner Dirim’den haber alamayan oğlu  T. B. D babasından haber alınamadığını Polise bildirmesi üzerine başlatılan soruşturma sabah hava aydınlandıktan sonra Soner Dirim’in ölü olarak bulunduğu tespit edilmiştir.

Soner Dirim’in ölü bulunması üzerine Polis Ve Jandarma soruşturmayı sıkı takibe almış, Soner Dirim ile Niksar’dan Tokat’a gitmek üzere yola çıktığı bilgisi Polise başka bir şahıs tarafından ihbar edilmiş, Soner Dirim ile Tokat bölgesindeki köye gittiği tahmin edilen Nurettin Eroğlu, cinayeti işledikten sonra Niksar bölgesine geldiği, Niksar bölgesine Tokat’tan bir Otomobil ile geldiği ihbarı sonucu Polis ekipleri çeşitli bölgelerde aramalar  yapmış, vatandaşlardan edinilen bilgilere göre Niksar’da bir Kahvehaneye gelerek burada oturduğu, kahve hanede oturduğu görülen Nurettin Eroğlunun yakalanması için Polis tarafından çeşitli yerlere operasyon yapılmasına rağmen 2 Haziran günü yakalanamamıştır.

23 Haziran günü Katil Zanlısı yakalandı.

Katil Zanlısı olarak görülen Nurettin Eroğlu’nun daha öncede çeşitli suçlardan cezasının olduğu, 23 Haziran 2024 Pazar günü Nurettin Eroğlu’nun aramaları devam ederken  emniyete gelen ihbarlar değenlendirilmiş ve Nurettin Eroğlu isimli şahıs 23 Haziran 2024 Pazar günü sabah saatlerinde 50. Yıl mahallesi bölgesinde yapılan operasyonla yakalanarak adliyeye sevk edilmiştir.

Katil Zanlısı Nurettin EROĞLU isimli şahıs olayda kullandığı iddia edilen silahıyla yakalanmış yapılan  sorguda Tokat 1.Sulh Ceza Hakimliğince Kasten Öldürme suçundan arandığı ve  Oto Hırsızlığı ve Yağma suçlarının firari şüphelisi olan şahıs 23. 06. 2024 günü Tokat 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından  Oto hırsızlığı ve Yağma suçundan tutuklanarak Tokat-Çamlıbel Kapalı Cezaevine gönderildiği öğrenilmiştir.

Olaylarla ilgili olarak soruşturma çok yönlü devam etmektedir.