''ÜSTAD'' Yazıyor....Yılmaz Çiftçi'nin kaleminden....

13.09.2013 - 10:35   /   Okunma Sayısı: 5235

  

            Gözü hep gelecektedir insan oğlunun varsa yoksa emelleri ve hiç bitmeyecek olan arzu talepleri içinde debelenip durur insan oğlu.

            Çocukluğunda gençliğinde arzu edipte elde edemedikleri iç dünyasındaki depreşimler belirli bir mevkiye ulaşıp yetki ve etki ile donatıldığı zaman içindeki egoları ulaşamadığı tutkuları ve hatta iç geçiripte ah be bir elimde imkan olsa da şu içimdeki kinleri bir kussam. Kafayı taktığım arzı aleme diye kendi dünyasındaki karanlıkta kalmış iç güdüleri belirli mevkiden sonra gün yüzüne çıkı verir.

            Vay be ben neymişim at benim şah benim mat edende benim der.

Yeri geldiğinde müdahale yapmayacak veya yapılamayacak gizemlerde hani rabbimiz der ya yürü ya kulum insan oğlu da kendini bir şey zannedecektir.

            İşin enteresan tarafı kişinin kendisini çok iyi tanımasına rağmen kendiyle barışık olmadığından kendine bile yalan söyler riya yapar ben öyle değil de aslında böyleyim der  işte bu çap meselesidir kendini iyi tanıyıp iç güdülerine esir olmaktır. İnsanoğlu kendini nasıl biliyorsa karşısındaki insanı da öyle bilir. Aklı sıra çayın tavıyla çayın kuşunu vurur!!!

            Bilmezler ki kurtlarla dans zordur çakalın bile asaleti olduğu zamanımızda sırtlanlara esir olur. Kendini lime lime iliklerine kadar emdirir. Emdirirken bir bakmışsın ki emilmek kişinin de hoşuna gider. Emocu olur kardeş kardeş geçinip giderler etliye sütlüye karışman  ooohh ne ala mualla hülyasıyla  …

            Kişi mensup olduğu davanın temel ananelerine törelerine asgaride olsa riayet etmedikçe yola çıktıklarında değil de yolda bulduklarıyla  yola devam ettikçe kılavuzu karga olanın misali yaşamına devam eder.

            Bir insanın yüreğinin içinde açmazlar ve aymazlar olmamalı kendi hatalarını başkalarının üstüne atmamalı,

            Oysa insan değişmemeli insanın karakterini değiştiren ahlaki ahlaki değerlerden uzaklaştıran güç gibi duruyor tul-i(uzun) emel garip bir şekilde her şeyi unutturuyor faniliğini bile!!! İnsan kendini unutsa bile unutmayanda vardır yaşanmışları kişinin kıyısında köşesinde !!   

            İnsan kendi karanlık ormanlarında gezinip dururken körebe misali gözü görmez elleri öne uzanmış karanlığındaki önüne dikili binlerce ağacın hangi birinden kurtarır kendini kafasını gözünü vurmadan.

            Oysa o karanlık ormanlarda bile her ne kadar gözleri kapalı olsa bile kulakları açıktır duyar kendi ayak seslerini börtü böcek vızıltılarından arda kalan zaman gizeminde.

            Ama her şeye rağmen efe olup ta hala oynarsan zeybeklerin tezenesiyle ayakların takılır kendi karanlığında mızrap elinde kalır. Hala ben bilirim havasıyla oynamaya devam edersen elin uşağı öyle bir hüdayda da angaralım hüdayda  oyunu ile  misket havası çektirir ki akıllar şaşar.

            İnsan mensup olduğu partisinin dava adamlığına sözde davanın hizmetkarıyım deyip de sonra aslını unutmuş içi boşalmış yılların kayın ağacı gibi koflamış ama sunta olabilecek fabrikaya gönderilmesi de elzem olursa onu da yapabilecek birileri hala yaşar kıyılarda köşelerde fırın küreği yutmuş bir şekilde. Bazen öylesine bir şarkı mırıldanır insan üzülür hüzün duyar sanki o şarkıda kendini bulmuşcasına hani derki “Kurtoğlu”

            “Yıllar senindir yarenim

            Umutların tükenir,

            Biterse bir gün

            Kalırsan çaresiz

            Anarsan beni bir gün

            Beni arayacak gözler senindir”

            Böylesine bir hal alır insan zaman zaman bakınıp etrafına ne aradığını bilmeden.daha dünün geçmişini silmeden hala neyin peşinde olur insan? Rabbimizin lütfu var insan oğlunda taaa yaratılıştan bu güne erdem var insanda akıl var fikir var beyin var neden etrafın bu kadar dar nerde onbinlerce sana yaren olan insan!

            Güçlü motivasyonlu insanlar emellerin gerçekleşmesinde  kullandıkları argumanlar yer değiştirip de kendi egoizmasına dönüştüğü zaman bütün dengeler bozulur. Para güç ve iktidar hırsına dönüşür  ve etrafında nesillerinin son örnekleri gibi ağızlarından salyalar akarak kimileri gün doğarken kimileri patates cipsi gibi çıtır çıtır yerler yer ve zaman gözetmeden!!

            Bazı insanlar vardır  hasıl almaya hazırlanırken yeni oluşumlar “kalenin bedellerinde” bir birlerine ikram ederler altın tepsi içinde almalar, incirler, şeftaliler bu meyveler mevsiminde yetiştiğinden her zaman löp löp indirilmez işkembelerine…

            Yine bir kısım insanlar vardır ki; pay etmeye hazırdır diğerleri gibi! Bir gece yarısı doğar hilalşeklinde ansızın ince ince yol alırken kendi ufkundaki hedefine deli taylar gibi koşarlar uçsuz bucaksız menfaat çeşmesine ayaklarının altındaki yeni model ……… yol alırlar daha güçlü mayalaşmaya çevre yolu diyarlarına zaman zaman meziyeti varsa şiir yazan insan derki;” Sabah erken kalkıp abdest almalı

            Gözbebeğim mehri uyanmadan!

            Tan yeri ağırmadan vuslata ermeli…

            Vakte damladan bir damla kan…

            Yalan dolan talan haydi uyan bee gafil uyan. İnsan oğlu neydi neydi seni bu hale koyan. Sırası geldikçe okur seni zaman sen yinede dayan dünler olacaktır ayağının altından kayan. “ Nice oruçlar vardır ki tuttuğu orucun ona açlıktan ve susuzluktan başka faydası yoktur “

            Belki de insan her şeyi sil artık şu etrafındaki ……görmüyor musun etrafındaki gelişmeleri etrafında çok seyreden var bu filmleri! Kimse anlatmasın hikayeden geyikleri kurtarmaz seni düğün ellikleri bir gün çıkar bu şehrin şenlikleri .Üstad unutmaz geçmişleri. Kaç kez seyretti bu rezillikleri çok oyun bozar söyleyecekleri.

            Kelimeleri hikayeleri geyikleri filmleri derken zamanda su gibi akıp gitmiş farkında olmadan vakte damlamadan bir damla kan…

            İnsan oğlu uyan;

Erken kalkıp abdest almalı gün doğmadan çok görmeyeceksin zavallıcıklara bir tutam nadir gül yeter mi? yarınlara

            Kimin elindeki, nefes aldığımız şu an kim kurguluyor küstürüyor çeşni bahar türküleriyle on binlerce yarenleri bilen var mı gittikleri yerleri emanet bıraktılar sana sevgilerini.

            Kimseler aptal değil hepsinin çalışır beyinleri silip attın be… Yarenlerini ne sanar insan kendini… bir gün iki dudak arasından düşer pislikleri hep gezer üstad geceleri …

            Arşın arşın bilir kuytu köşeleri daha çok dağıtır nifak yuvalarını , sanma sakın başına taç olacak bahtiyarlık günü geldiğinde ılgıt ılgıt eriyen sen olacaksın. Başak taneleri gibi boynunu büktüğünde yerlere ne zaman toprağa düşeceğim diye bekleyen sen olacaksın.

            Bu sözlerim bir sevdadır tutkudur yarınlara ışık tutacak kadar bilgi birikimim ve ufkum vardır.

            Aslında çok dardır yüreğim dardır ne olursa olsun sonu hayırdır. Bunu yazan mayın eşşeğidir. Rabbim ömür verirse kendi kendime kuruntularımı  böyle yazıya döküyorum işte yazacağımda …

            Aslında kendimi ti’ye alıyorum sen ne işe yaramaz salak adamsın diye… Şöyle böyle zaman bizi beceriyor işte. Gerçi anlayamadım! Bu ne iş diye? Bir ara geleceğim! İmar değişikliğine..

            Yıllarca menfaat peşinde koşanlar ben hiç gündemden düşürmediler neler demediler neler her gece eve iki çuvalla gönderdiler. Nikah düşmez nikahlarına girdiler şerefsizce senaryo yazdılar esas oğlanı kötü adamı vs garsonunu figüranlarını bile kendileri belirlediler ve oynadılar bazı salaklarla da sokaklara servis ettiler. Beni yiyemediler beni gölgeleyemediler ama çok rencide ettiler. Ne oldu 12 eylül darbesi mi oldu da benden sonra sesleri kesildi, hayır onların hiçbirisi benim kırmızı çizgilerimi geçemiyordu.

            Şimdi ne set nede duvar koydular hepsini yıktılar. Beni eve gönderdiler onlar yemiş veren ne varsa oraya dadandılar talan ettiler….   

            SELAMETLE     


YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : mehmet 17.09.2013 / 16:35
  o mercedes 80 bin değil 90 bin tl yanlış biliyonuz gerçekleri yazan arkadaş ha birde hüseyin gündoğdunun geçmişini araştır yazıyıda ona göre yaz

  Yazan : hakaret 16.09.2013 / 14:01
  "yalanla, dolanla" ifadesi var bunu ıspat etmen gerekir,

  Yazan : niksar sevdalısı 16.09.2013 / 13:43
  sayın cemalettin bey ben bir yorum yazdım ama burda yayınlamamıssın benim yazdığım yorumda hakaret yada küfür yoktu sadece hakikatler vardı neden yayınlamaktan imtina ediyorsun öğrenebilirmiyim ?

  Yazan : niksarli 16.09.2013 / 11:40
  Yılmaz çiftçi eğer sen gerçek adam olsaydın.Ekmeğini yediğin ele ihanet etmez , burda da tehdit şeklinde bu yazıyı yazmazdın.!

  Yazan : alperen 16.09.2013 / 08:00
  burda zikredilen isimleri duydukça kimlere oy vermişim diye kendimi suçluyorum sade bir vatandaş olarakta hakkımı helal etmiyorum belediyenin kuruşunu üzerine geçirenlerin çolugundan çocugundan en sevdiklerinden allah çıkarsın inş

  Yazan : ayvaz 15.09.2013 / 18:01
  üstat mahmut mısır döneminde ayvaz su fabrikasında Duran Yadigarın yanında dayak yediğini hala unutmadık. o olaydan sonra sanırım seni eve gönderdiler . birazda ondan bahset

  Yazan : sözün bittiği yer 14.09.2013 / 21:10
  ÜSTAT tıklanma rekoru kırıyorsun şuan 4 bin kişiokumuş senin haberi nevarki millet meraklıdır bu işlere.herşeyi anlarız niksar küçük yer ne kapalısı kalır yaşanan ların nede açığı neyazık ki hak etmeden kazanılan götürülen çar çur edilen her kuruş yetim hakkıdır peygamber efendimiz yetim hakkı yiyenin cenazesini kılmamış sayende ögreniyoruz bu pislikleri bilelimde sünnetine uyalım efendimizin. he birde ülkücü şehid halil baybarsın azmettiri cisinin oğlunuda sözleşmeli olarak başlatmış sayın belediye başkanı ne deger kalmış ne haya keriz niksarlı ye bu oyunu yiye bildiğin kadar

  Yazan : Nedemeli 14.09.2013 / 20:39
  Saçmalamasyon yazı dizisi daha Başta Büyük Üstat Olmak üzere Ardından Mehmet Türkü ve Cemalettin Bilgin Yaaa Arkadaşlar Mümkünse Yazmayın :D adamı siz okumaktan soğutursunuz Günah...

  Yazan : Saçmalamayın Beyler ! 14.09.2013 / 16:38
  Şu rezalete bakar mısınız? Bir Allah ın kulu çıkıpta yılmaz çifçi yalan konuşuyor demiyor. Sen yapmadın mı? Sende vardın? Nerden üstad olmuş? Savunma şeklinize hayran kaldım. Çıkın birinizde iftira atıyor deyin. Tabii yüzünüz tutacaksa. Adam ben bunları yapmadım demiyor. Almış eline kalemi kağıdı canına tak etmiş son 4 yılda yaşananları yazıyor-çiziyor. Ve adam öyle dolu dolu yazıyor ki şiir gibi. Dostluk üzerine kitap yazsa güzel bir eser ortaya çıkar. Zararın neresinden dönersen kardır yılmaz çiftçi. Bu memleket senin günahlarını belki affeder ama hala utanmadan milletin karşısına çıkanları affetmeyecek. Hem Niksarda hem de ahirette hesap verecekler

  Yazan : Niksar sporlu 14.09.2013 / 16:01
  4 yıldır devam eden iktidar olayına pek anlam veremedim ya. nNiksarlı kardeşim sen biraz daha açıklasan ne kadar iyi olacak. Sen bunların hepsinin CEMAZİYEL-EVVELLERİNİ çok iyi biliyorsun. Şu Niksar sporun kirlilerini de dökün. Niksarsporu sömürenlerin marifetlerini de anlatın.

  Yazan : murat 14.09.2013 / 14:51
  kardesim iftira atmayın Nevzat gundogdu dişiyle tırnagıyla saygınlığıyla biryerlere geldi yazıktır gunahtır insanları bu sekilde karalamak cok ayıp

  Yazan : Niksarlı 14.09.2013 / 11:07
  Ne üsdat'ı yeme üstadı mı ? 4 sene devam eden iktidarda olayın her kademesinde sende varsın kendin çok mu düzgünsün de imar çıtır diyorsun imardan gönderdiğin arkadaş kalsaydı bu şifreli konuştuğun olaylar gerçekleşmezdi..

  Yazan : İncirli Sabri 14.09.2013 / 10:24
  2. sahneyi de izledik. 3. sahnede daha iyi anlayacağız sanırım

  Yazan : allah korkusu 14.09.2013 / 02:33
  Belediye maaşaallah çiflik allah korkusu olmayanlar tek maaşla hem ev sahibi hemde 50 binlik arabalara biner oldular bu değirmenin suyunun nerden geldiğini bilen varmı bana söylesin NİK_KONUTUN Kime yaradığıda ortada ÖLÜMDE VAR UNUTMAYALIM Niksarlıdan utanmıyorsanız ALLAH tan korkun

  Yazan : salih dicle 13.09.2013 / 22:18
  Yılmaz Çifci'nin zarar verdiğini söyleyen arkadaşıma şunu söylemek isterim madem beytülmala zarar verdiğini bildiğin halde niye geregini yapıp şikayet etmiyorsun? Yoksa sadece yazmış olmak içinmi? Bu işleri oyuncak sananlar yarın Cum.Savcılığı bunları suç duyurusu kabül ederde sorarsa oradada konuşun oldumu akıllı kardeşler.

  Yazan : ÇEŞME BAŞI 13.09.2013 / 19:15
  Saray entrikalarını aratmıyor bu yazı dizisi Sayın ÇİFTÇİ umarım vazgeçmezsin. Allah devamına erdirir inşallah.İsmet ÖZEL'in ''Ağlamadan dillerim dolaşmadan, yumruğum çözülmeden gecenin karşısında, şafaktan utanmayıp utandırmadan aşkı, üzerime yüreğimden başka muska takmadan konuşmak istiyorum.'' diye devam eden şiirini anımsattı yazınız... Şiir demişken meziyetli şiir yazarı kim acaba.Hem bu kadar MADRABAZLIK içerisinde olanlar bırakın abdest almayı kırklansalar ne çıkar ÜSTAD?

  Yazan : gerçekler 13.09.2013 / 17:06
  duran yadigar sayesinde gündoğdu soyadı karşılığını buldu. bankada temizlik personeli olarak çalışan hgündoğdu bugun 80 milyarlık mersedesle geziyor. bunu da yaz sayın çiftçi

  Yazan : ciğerciye 13.09.2013 / 16:44
  Syn üstad yazılarını birazdaha sade vede açık olarak yazsaymışın herkes anlayacaktı.Yinede içindeki mesajları Niksarda bilmeyen yok.Yüzdeon Nadirin adının neden yüzdeon dendiğini,Üç Hilalılın Hilalını alan arkadaşın maddi olarak nerelerde olduğunu,İncirlerin meyvelerin hangi bahçeleri yediklerini,o iki tane yalcıların nerelerde hangi işleri yaptıklarını Niksarda bilmeyen varmı.Tüm bu olup bitenlerden syn ÇİĞERCİ başkanın haberi yokmu sanıyorlar onu geçsinler,Niksarlı takip ediyor altı ay sonra cevabı verecek sen hiç merak etme ÇİĞERCİ başkan.Evt üstad senin maddi durumun nerelerde bu insanların maddiyatı nerede bunların herkes farkında sen yoluna devam et Allah yar ve yardımcın olsun.

  Yazan : PAROLA 21 13.09.2013 / 16:22
  Bazı oluşumlar '' KALENİN BEDELLERİ'' Altın tepsi, elma , incir, şeftali... derken LÖP LÖP indiregandiler:)... Var bu işte bir sır ya haydi hayırlısı...

  Yazan : anlayan anladı 13.09.2013 / 15:44
  yılmaz kardeş seni anlayan anladı üstü kapalı yazmışsın yazdıklarını ama gündogdu çıtır hülya yagmur suyuyla gelen sel suyuylagider deveye sormuşlar boynun neden egri diye nerem dogruki boynum dogru olsun demiş niksarın gelişmesi kimin umrundaki herkes kendi menfaatinin peşinde

  Yazan : ahmet çıtır 13.09.2013 / 14:26
  YILMAZ ÇİFTÇİ NE ZAMAN ÜSTAD OLDU ONU ANLAMADIM BEN,BELEDİYEYE VE TEMİZLİK ŞİRKETİNE VERDİĞİ ZARARLAR ORTADA İNSANDA BİRAZ YÜZ OLUR.

  Yazan : zaman 13.09.2013 / 14:08
  mayına basacaklar belli olmuş anlaşılan zorlarına gidenler almışlar mesajlarını daha iyi ya sıra onlarada gelecek demektir.mıtır gün mün imar tarlasında basmışlar zaten mayına yakında kokusu çıkar kuşcunun ordan...

  Yazan : BİLAL 13.09.2013 / 14:04
  Hilal (ticaret)ve nadir'i atlamışsın parola 34 :)

  Yazan : SESVER TÜRBÜN 13.09.2013 / 13:24
  Yılmaz Çiftçi yine döktürmüş, yazısında şifrelemeler yine çoğunlıkta, "çıtır", mıtır, "gündoğar", "hülyam" ifadeleri özenle seçilmiş cümlelerdir, İmar'a ayak basacak Çiftçi, İmar tarlasına girdiğinde Mayına basmasın......

  Yazan : PAROLA: 34 13.09.2013 / 11:55
  Sayın Yılmaz ÇİFTÇİ yazılarınızda çok diplomatik bir dil kullanıyorsunuz. Onun için yazdıklarınızdan bir şey anlamak yada bir mana çıkarmak oldukça zor hemde çok çok zor görünüyor. Bu diplomatik dilden herkes anlamaz. Hele ben hiç anlamam. ''Ağızlarda ezerken fındık fıstıkları ÇITIR kıtır, yeter artık....'' .... ''Birde bakarsın GÜN DOĞarken gün batıverir zamane dostluklarında''

Diğer Haberler

 • NİKBED BİR SEVİNCE DAHA İMZA ATTI

  NİKBED Niksar Bedensel Engeliler Derneği Yönetimi kendilerine bağış yapılan bir adet akülü tekerlekli sandalye, iki adet manuel tekerlekli sandalyeyi törenle ihtiyaç sahipleri...

 • NİKSAR'DA EDES SEMİNERİ DÜZENLENDİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Tokat İl Sağlık Müdürlüğü ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tarafından EDES (Engelliler Destek Projesi) Kapsamında Niksar'da seminer ...

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • ÖLÜM YOLUNDA KAZA

  HaberResimleri/150/1810201414410953_haberresim_18.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1'ü Şoför 3'ü Yolcu olmak üzere 4 kişi yarandı.

 • NİKSAR SUYUNA KAVUŞUYOR

  HaberResimleri/150/17102014174152552_haberresim_17.jpg Yaklaşık bir aydır Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın tüm özverileriyle devam ettirdiği su arama çalışmaları mutlu sonla neticelendi. Niksar'ın bazı mahallelerinde bir süredir devam eden su sorunu bu vesileyle son bulacak.

 • SANKO YÖNETİCİSİ ZEKİ KONUKOĞLU NİKSAR'DA

  HaberResimleri/150/18102014141218687_haberresim_18.jpg Türkiye'de tekstilden, inşaata bir çok iş kolunda Türkiye'de faaliyet gösteren holdingin yöneticilerinden olan aynı zamanda Niksar-Erbaa arasındaki Karanlık Dere mevkiinde yapılan Hidro-Elektrik Santrali'nin de sahibi olan Zeki Konukoğlu Niksar Ziraat Odası Başkanı Rahmi Yeteroğlu'na ziyarette bulundu.

 • AKKUŞ'A İLK KAR TANESİ DÜŞTÜ

  HaberResimleri/150/20102014181620927_haberresim_20.jpg Niksar'da havaların birden soğumasıyla birlikte 10 derecelik bir düşüş yaşandı ve Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne de ilk kar yağdı.

 • ŞEHİR MERKEZİNE GÜVENLİ ÇOCUK PARKI YAPILDI

  HaberResimleri/150/21102014181812862_haberresim_21.jpg Niksar Belediyesi "Şehir içinde yaşıyoruz, çocuklarımızın eğleneceği park yok" diyen mahalle sakinlerinin talebine duyarsız kalmadı.

 • YENSEN DE YENİLSEN DE YANINDAYIZ

  HaberResimleri/150/20102014184423390_haberresim_20.jpg Niksar Belediyespor Voleybol Takımı Hatay Payas Voleybol takımına 3-1 mağlup oldu. Maçın ilk setini alan Niksar Belediye takımımız 2-3 ve 4. Setlerde rakibine boyun eğdi.

 • Sinema Film Çekimleri Niksar'da Devam Ediyor

  HaberResimleri/150/7102014161459974_haberresim_7.JPG Yönetmenliğini Muharrem Gülmez'in yaptığı yapımını Boyut Film ajansı Murat Tokat'ın üstlendiği Kahraman Tellak film adıyla sinema çekimleri orta çarşı Arasta'da devam ediyor. Halkında ilgiyle merak ederek çekim yerinde izlediği film çalışmalarını sizler için yakından takip ediyoruz..

 • BAŞKAN ÖZCAN İLE ÖZEL RÖPORTAJ

  HaberResimleri/150/151020148957470_haberresim_15.gif Gazetemizin Genç Yazarlarından Doğa Eker, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN İle Madde Bağımlılığı konulu bir röportaj gerçekleştirdi.

 • BAŞKAN ÖZCAN'DAN SU KITLIĞI AÇIKLAMASI

  HaberResimleri/150/8102014172356792_haberresim_8.jpg Yaşanan su kesintileriyle ilgili olarak Belediye Başkanımız Özdilek Özcan bir basın açıklaması yaptı.

 • ÖLÜM YOLUNDA KAZA

  HaberResimleri/150/1810201414410953_haberresim_18.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1'ü Şoför 3'ü Yolcu olmak üzere 4 kişi yarandı.

 • NİKSAR GENELİNDE ELEKTRİK KESİLECEK!

  HaberResimleri/150/17102014131825465_haberresim_17.gif 1970'li yıllarda devreye alınan ve bugüne kadar hizmet veren şehir merkezinin enerji ihtiyacının karşılayan indirici merkezi yanına günümüz ihtiyacını karşılayabilecek yapıda yeni ve modern bir dağıtım merkezi yapılmıştır. Bu tesisin devreye alınabilmesi için Niksar İlçe Merkezi'nin enerjisinin kesilmesi gerekmektedir. Bu nedenle 18.10.2014 Cumartesi ve 19.10.2014 Pazar Günleri elektrikler kesilecektir.

 • BAŞKAN ÖZCAN SU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN SAHADA

  HaberResimleri/150/7102014174612526_haberresim_7.jpg Niksar'a ilave su temini çalışmaları hızla devam ediyor.