SALİH GÜREL ÜNSAL ADAY ADAYIDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapan Maden Mühendisi hemşerimiz Salih Gürel ÜNSAL Ak Parti’den aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

01.11.2013 - 22:30   /   Okunma Sayısı: 4973

  

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapan Maden Mühendisi hemşerimiz Salih Gürel ÜNSAL Ak Parti’den aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

         Resmi başvurusunun ardından bir açıklama yapan Salih Gürel ÜNSAL ; “ Niksar tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Asaletini ise başkent olarak taçlandırmıştır.Bu asil şehre hizmet etmek çocukluğumdan berihayallerimi süslemekteydi.Bugüne kadar bulunduğum her konumda,  ilçeme hizmet etmeyi kendime bir borç bildim veimkânlarım doğrultusunda her türlü hizmeti mutluluk duyarak yerine getirdim.Artık daha aktif olarak hizmetlerimi bizzat ilçemde yapabilmek için Niksar Belediye Başkanlığına talibim.

         Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. DSİ imkanlarıyla açılan tüm su sondaj kuyularının projelendirilmesi, talimatlarının hazırlanması ve uygulama aşamalarının takibini yapmaktayım. Yine yurt dışında özellikle Afrika’da temiz içme ve kullanma suyu temini amaçlı açılan su sondaj kuyularının organizasyonu içerisinde görev yapmaktayım. Gerek mühendis, gerekEdirnebölge müdür yardımcısı vegerekse su sondaj şube müdürü olarak görev yaptığım dönemlerde birçok büyük projenin içerisinde görev aldım. 22 yıllık mühendislik ve yöneticilik hayatımda etüt, planlama, projelendirme ve uygulama alanlarının her birinde görev yaptım. Mühendislik disiplininin her alanında yaptığım görev sırasında edindiğim tecrübelerim, bilgi birikimim ve teknik kapasitemleilçeme hizmet etmek için göreve hazırım.

Merkezi yönetimlerde, yerel yönetimler için Ankara’nın önemini kimse inkâr edemez. Yaklaşık 6 yıldır Ankara’da Şube Müdürü olarak görev yapmam nedeniyle bürokrasinin işleyişini çok iyi biliyorum. Ayrıca Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen Ankara 2 noluşubesinin kurucu ve ilk başkanı olarak görev yapmış olmam nedeniyle Ankara siyasetini de yakinen takip etme imkânı elde ettim. Bu nedenlerle; Niksar ile Ankara arasında köprünün nasıl kurulması gerektiğinive bu köprüden yatırımları ilçemize kanalize edecek hareket noktalarını çok iyi biliyorum. Yöneticilik ve sendika başkanlığı dönemimde bir çok ilde olduğu gibi Ankara’da da geniş bir bürokratik çevreye sahip oldum. Parti Teşkilatımla da uyum içerisinde yapacağım çalışmalarla bu çevremin tamamını Niksar’ımıza hizmet için yönlendireceğim.   

İlçemizde girmediğim sokak, gitmediğim cadde kalmadı. Rahmetli babamın Niksar’da şoförlük yapması nedeniyle baba mesleği olarak gençlik zamanlarımdan beribirçok köye gitme imkânımda oldu. Uzun zamandan beri ilçemizi her açıdan etüt ediyor, görevli olarak gittiğim yurt içi ve yurt dışında her yerde karşılaştırmalar yapıyorum. Buralarda yapmış olduğum gözlemlerle ve mühendislik disiplinimden edindiğim tecrübelerimin harmanlanması sonucu İlçemizin çözüm reçetesi ile beraber tüm problemlerine hâkimim. Cenab-ı Allah bana belediye başkanlık görevini nasip ederse problemlerin hızla çözülmesine, Niksar’ımızın gelişimine, eski özlenen cıvıl cıvıl günlerine hep birlikte şahit olacağız. Herkes eşit hizmet alacak, çevre bilinci ve girişimcilik ön planda yer alacak, sivil toplum kuruluşları ile birlikte katılımcı bir yönetim şekli sergilenecek, yaşlılar, kadınlar gençler ve engelliler sosyal projelerle desteklenecek, istihdamı teşvik edici tüm unsurların önü açılarak belediyede sadece devlet memuriyeti zihniyetiyle değil aynı zamanda ticari anlayışla harmanlanmış bir yönetim şekli sergilenecek, ilçemizin tarihi dokusu korunarak ucuz ve konforlu yapılaşmaların önü açılacak ve “DEV YATIRIMLARLA NİKSARIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK’’ tirdiyerek açıklamasını tamamladı.

ÖZGEÇMİŞ:

19.11.1968 tarihinde Niksar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Niksar’da tamamladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Maden Mühendisi olarak mezun oldu.

         1992-1993 eğitim-öğretim yılında Niksar Danişmend Gazi Lisesinde ders ücretli İngilizce Öğretmenliği yaptı. 1993 yılında İzmir 2. Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığında askerlik hizmetini tamamdı ve 1994-1998 yılları arasında T.Emlak Bankası A.Ş NiksarŞubesinde Ticari Krediler şef yardımcısı olarak görev yaptı. 

         1998 yılında Eti Krom A.Ş Genel Müdürlüğünün Maden Mühendisi alım sınavlarını kazandı ve T.Emlak Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğünden istifa ederek Eti Krom A.Ş. Genel Müdürlüğü bünyesinde Elazığ’da yüksek fırınlarda Vardiya Mühendisi olarak göreve başladı. 5 kıtaya ferrokrom satışı yapılan Pazarlama ve Satış Müdürlüğü ihracat servisinde mühendis, Yap-İşlet-Devret Modellemesi kapsamında çalıştırılan Krom Briketleme Tesis Sorumlusu, Jig Tesis Sorumlusu ve Cevher Hazırlama Tesis Sorumlusu ve Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı. 2005 yılında DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığı emrine mühendis olarak atandı.

         DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığında; Makine ve Elektrik Şube Müdürlüğünde mühendis ve şube müdür vekili olarak görev yaptı. 2008 yılında Su Sondaj Şube Müdürlüğüne şube müdürü olarak atandı. 2010 yılında DSİ Edirne Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2010-2011 yılları arasında DSİ Edirne Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 yılında tekrar Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığı bünyesinde Su Sondaj Şube Müdürü olarak atandı. Halen Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

         Ülkemizin önemli bir projesi olan Afrika’ya açılım sürecinde Batı Afrika’ya Temiz İçme ve Kullanma Suyu Temin Projesi ve Somali İçme ve Kullanma Suyu Temin Projesi organizasyonu içerisinde aktif olarak görev almaktadır. Bu kapsamda makine ve personel görevlendirilmesi, iş programının yapılması, açılacak su kuyularının projelendirilmesi ve takibini yapmaktadır.     

         Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığının kurucu ve ilk Şube Başkanlığını yapmıştır. Ortak Akıl Hareketleri dâhilbirçok organizasyonda görev almıştır.  Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanması nedeniyle yasal olarak görevinden ayrılmış ancak aktif üye olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını da sürdürmektedir.

         Çeşitli uluslararası konferans ve formlarda görevli olarak ve yurtiçinde birçok hizmet içi eğitimlerde eğitimci olarak görev almıştır. Ülkemizde ilk olarak uygulanan Krom Briketleme tesisinin projelendirilmesi ve tesis inşası ile çalıştırılmasındaBriket Tesis Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Su Sondaj Şube Müdürlüğünün görevleri arasında yer alan; proje yapımı, ihale, eğitim ve toplantı organizasyonları ile su sondaj konusunda uzman olup birçok projede imzası bulunmaktadır. 

         Evli ve iki çocuk babası olan Salih Gürel ÜNSAL İngilizce bilmektedir.


YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : sedat mutlu 12.12.2013 / 17:11
  Niksar'ın sorunlarını Niksar da yaşayan çözemez.Sorun çözümü için sizin gibi gerek yurtiçinde gerek yurt dışında meslek ve çalışma hayatı olanlar çözebilir .Çünkü çözüm önerileri geniş yelpazededir ve sorunlara bir çok bakış açısından yaklaşabilirsiniz. İnşallah sevgili hemşerilerimde bunu böyle düşünerek sizi desteklerler.Keşke orda olsaydım 2 oy sizindi.Şimdiden başarılar.

  Yazan : Bünyamin ÇELİK 25.11.2013 / 11:51
  Genç dinamik ve birikimli insanların memleketine hizmet etmek için siyasete girmesi çok hoş. Başarılar diliyorum

  Yazan : Abdullah Tüzemen 13.11.2013 / 23:36
  Hayırlı uğurlu olsun. Birikimlerin ve lider kişiliğinle Niksarımıza hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum.

  Yazan : Gökçe Töre 06.11.2013 / 13:55
  Hayırlı olsun canım abim.. Biliyorum ki her yaptığın işte başarılı olduğun gibi bunda da başarıyı yakalayacaksın ve her şey çok güzel olacak.

  Yazan : elif ceylan 06.11.2013 / 10:08
  insallah hayırlısıyla niksara hayırlı işler yaparsınız durmak yok yola devam.

  Yazan : Nuran KOÇAK 04.11.2013 / 20:33
  Sevgili Yavrum Gürel , Biliyor musun , doğduğun gün sana çok sevinmiştim.. Büyüdün , ilk , orta , lise ve üniversite hayatında çok başarılıydın , mutlu oldum.. Evlendin , güzel huzurlu bir hayatın içinde çocukların oldu , sevindim.. Meslek hayatında çeşitli yerlerde ve görevlerde üstün başarılar elde ettin , ailecek çok sevindik , hepimiz seninle gurur duyduk.. Ne mutlu ki ; şimdi de doğduğun yere , güzel Niksar'ımıza Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladın , çok çok duygulandım ve yine çok sevindim.. Sen iyi bir evlat , iyi bir insansın. Ben , bu görevi de çok iyi yapacağına ve bütün hemşehrilerimize canı gönülden hizmet vereceğine inanıyor ; sağlık , mutluluk , huzur içinde başarılı çalışmalar dileyerek , seni sevgiyle kucaklıyorum. Hayırlı olsun.. Halan Nuran KOÇAK - Emekli Lise Öğretmeni - ANTALYA

  Yazan : alper erdoğdu 04.11.2013 / 08:41
  gürelcim hayırlı uğurlu olsun başarılar dılerım. niksarımızın üzerındekı tozu sılkeleyıp yeni projelerle pırıl pırıl bır şehır yapacagına gönülden inanıyorum.

  Yazan : abdi şentürk 03.11.2013 / 11:58
  dağerli niksarlı hemşerilerim hiç hak etmedği bir şekilde yanlışlıkla göndermiş olduğum mesajdan dolayı salih gürel ünsal beyden ve onu sevenlerden çok çok özür diliyorum amacım başka bir aday adayı hakkındaki olumsuz düşüncelerimi aktarmak isterken yanlışlıkla salih gürel ünsal beyi üzdüğüm için salih gürel bey ve onu sevenlerden tekrar özür diliyorum

  Yazan : abdi şentürk 03.11.2013 / 11:54
  bütün niksarlı salih gürelünsalı seven niksarlı hemşerilerimden özür diliyorum amacım başka bir aday adayı ilgili hak etmiş olduğu eleştiri ve isyanımı dile getirirken mesajımı saliıh ünsal beyin sitesinden hiç hak etmediği bir suçlama ile karşı karşıya bıraktığım için hem kendisinden hemde sevenlerindenözür diliyorum

  Yazan : AZEM CİHAN ÜNSAL 02.11.2013 / 20:29
  ben niksarlıyı 3 e ayırıyorum..1.si gerçek NİKSARLILAR,2.si Niksarlı gibi görünenler ,3.ise Niksar üzerinden siyaset yapanlar..senin 1.sınıftan olduğunu biliyor ve yolun açık olsun diyorum..

  Yazan : G.A. 02.11.2013 / 19:29
  Başarılı bir bürokrat Niksar için büyük bir kazanım olacağı inancındayım. Kendisine çıktığı bu hizmet yolunda başarılar diliyorum. Herşeyden önce ne istediğini bilen, içerisinde bulunduğu her türlü çalışmayı başarıyla sonuçlandıran kendisine güveni sonsuz bir şahsiyet. İnanıyorum ki Niksar özlediği başkanına kavuşacak ve hep sitemlerde bulunduğumuz o kasvetli havasından kurtulacaktır. RABBİM yar ve yardımcısı olsun. Çıktığı bu yolda sonuna kadar yanında ve dualarımızla birlikte destekçiniziz.

  Yazan : kadir 02.11.2013 / 13:21
  SADULLAH KARATAŞ varken sizin olmanız çooooook zor inşallah SADULLAH KARATAŞ olur

  Yazan : E.K. 01.11.2013 / 23:05
  Gürel Bey,Niksar'ın sizin yurtiçi/yurtdışı tecrübe ve birikiminizle birlikte ufkunuzu da katacağınız projelere ihtiyacı var. Niksarımızın sizden beklentisi yüksek.Bu görevi layıkıyla yapacağınızdan şüphemiz yok.

Diğer Haberler

 • HALKIN BAŞKANI ENGELLİLERLE ORUCUNU AÇTI

  Niksar Belediye Başkanlığınca düzenlenen yemekte Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı ve Niksar Bedensel Engelliler Derneği bir araya geldi....

 • NİKSAR'DA TRAFİK KAZASI

  Tokat-Niksar yolu Dönekse mevkiinde Recai Topal idaresindeki 60 NU 214 plakalı otomobili ile Erbaa’ya seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı....

 • GAZZE VE FİLİSTİN DUALARLA ANILDI

  Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan İsrail'i kınayarak şu sözleri söyledi. "Zalim İsrail'i şiddetle kınıyoruz. Zaman dua zamanı, zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Mü'min...

 • GÜRÇEŞME BELEDİYESİ İFTAR YEMEĞİ

  Gürçeşme Belediye Başkanı Şevket Yücel çok sayıda vatandaşın katıldığı bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine katılan tüm misafirleri kapıda karşılayan Belediye Başkanı "...

 • NİKSAR'DA İSRAİL MALLARINA BOYKOT!

  Gazze'de yaşanan ve devam eden acıyla endişeyle izlediğimiz insanlık dışı davranışların sergilendiği katliamda, çocuk katili İsrail devletini her alanda gazetemiz terörist dev...

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • DİLEK YÜKSEL İKİNCİ KEZ ANNE OLDU

  HaberResimleri/150/1872014102110190_haberresim_18.JPG AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Dilek Yüksel, ikinci kez anne olmanın sevincini yaşıyor.

 • NİKSARLILARIN KUTSAL TOPRAKLARA YOLCUĞU

  HaberResimleri/150/197201494333461_haberresim_19.JPG Niksarlılar 18 güzel insanını kutsal topraklara uğurlanmanın sevincini yaşadı. Umre ziyaretini gerçekleştirmek amacıyla Ramazan Sokağı'ndan hareket eden 18 güzel insan dualar eşliğinde kutsal topraklara yolculuklarını gerçekleştirdi.

 • NİKSAR TİCARET ODASI İFTAR YEMEĞİ

  HaberResimleri/150/197201483249848_haberresim_19.jpg Niksar Ticaret Odasına kayıtlı esnaflarımız Şöhretoğlu'nda ki iftarda buluştu. İftarda Niksar'ın geleceği Niksar'daki sanayileşme konuları altında sohbet edildi.

 • NİKSAR'DA İSRAİL MALLARINA BOYKOT!

  HaberResimleri/150/2172014194221506_haberresim_21.JPG Gazze'de yaşanan ve devam eden acıyla endişeyle izlediğimiz insanlık dışı davranışların sergilendiği katliamda, çocuk katili İsrail devletini her alanda gazetemiz terörist devlet ilan etmiş ve ürünlerini sayfalarımızda yer vererek boykot etmişti.

 • PATATES NİKSAR ÇİFTÇİSİNİ RAHATLATTI

  HaberResimleri/150/19720149197683_haberresim_19.jpg İklim değişiklikleri ve soğuk zararlarını yaşandığı 2014 Ekim sezonunda meyvelerde ve hububatta zarara uğrayan çiftçilerimiz patates ürününden bekledikleri normal verim ve gelir edebildiler.

 • NİKSAR'DA TRAFİK KAZASI

  HaberResimleri/150/2272014114126873_haberresim_22.jpg Tokat-Niksar yolu Dönekse mevkiinde Recai Topal idaresindeki 60 NU 214 plakalı otomobili ile Erbaa’ya seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı.

 • TOKAT HAVAALANI NİKSAR’DA YAPILSIN

  HaberResimleri/150/87201412504549_haberresim_8.jpg Tokat Havaalanı pek çok iktidarı gördü, çok iktidarlar “YAPACAĞIZ” sözü verdi ama halen havaalanı yapılmayı bekliyor.

 • SÜSOY'UN ADI YAŞATILSIN

  HaberResimleri/150/157201482850878_haberresim_15.JPG Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Milli Mücadeleyi başlatmak için Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte Samsun'a Bandırma Vapuru ile giden kurmaylar arasında yer alan Tokatlı Karargah Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi Süsoy'un isminin Tokat'ta yaşatılması için, Tokat Valisi Cevdet Can'a çağrıda bulundu. Alpay, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Vali Can'dan, "Mustafa Vasfi Süsoy'un adının Tokat'ta yaşatılmasını rica ettiğini" bildirdi.

 • TOKAT HAVALİMANI İÇİN BEDAVA ARAZİ!!!

  HaberResimleri/150/772014221022998_haberresim_7.png Tokat Havalimanı için Niksar da bedava yer ayrıntılı bilgi gelecektir.

 • NİKSAR ORTAÇARŞI'DA ORUÇ AÇTI

  HaberResimleri/150/972014141746420_haberresim_9.jpg Niksar Belediye Başkanlığı'nın “Niksar'ımızı seviyoruz, İftarda buluşuyoruz” sloganıyla düzenlemiş olduğu,Halk Bankası'nın önünden Belediye'ye kadar uzanan iftar yemeği Niksar Halkının yoğun ilgisiyle karşılandı.Bir ilke imza atılan ve yüzlerce hemşerimizin konuk olduğu yemeğe Milletvekilleri Dilek Yüksel, Zeyid Aslan,Niksar Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu,Niksar Ak Parti İlçe Başkanımız Hacı Murat Keleş ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’da katıldılar.

 • ATALARIMIZ YAPTI, BİZLER TERK ETTİK!

  HaberResimleri/150/472014105833761_haberresim_4.jpg Bir zamanlar atalarımız yaşıyordu, onlar gittiler çocukları da evlerini terk ettiler.

 • SEÇİM ASFALTI TAKLA ATTI

  HaberResimleri/150/3720149372739_haberresim_3.jpg Niksar’da mahalli seçimler öncesi Bengiler caddesine dökülen asfalt, seçimlerden 3 ay sonraki zamanda sürülmüş Tarlaya dönerek yolun bozulmasına neden oldu.