SALİH GÜREL ÜNSAL ADAY ADAYIDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapan Maden Mühendisi hemşerimiz Salih Gürel ÜNSAL Ak Parti’den aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

01.11.2013 - 22:30   /   Okunma Sayısı: 5457

  

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapan Maden Mühendisi hemşerimiz Salih Gürel ÜNSAL Ak Parti’den aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

         Resmi başvurusunun ardından bir açıklama yapan Salih Gürel ÜNSAL ; “ Niksar tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Asaletini ise başkent olarak taçlandırmıştır.Bu asil şehre hizmet etmek çocukluğumdan berihayallerimi süslemekteydi.Bugüne kadar bulunduğum her konumda,  ilçeme hizmet etmeyi kendime bir borç bildim veimkânlarım doğrultusunda her türlü hizmeti mutluluk duyarak yerine getirdim.Artık daha aktif olarak hizmetlerimi bizzat ilçemde yapabilmek için Niksar Belediye Başkanlığına talibim.

         Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. DSİ imkanlarıyla açılan tüm su sondaj kuyularının projelendirilmesi, talimatlarının hazırlanması ve uygulama aşamalarının takibini yapmaktayım. Yine yurt dışında özellikle Afrika’da temiz içme ve kullanma suyu temini amaçlı açılan su sondaj kuyularının organizasyonu içerisinde görev yapmaktayım. Gerek mühendis, gerekEdirnebölge müdür yardımcısı vegerekse su sondaj şube müdürü olarak görev yaptığım dönemlerde birçok büyük projenin içerisinde görev aldım. 22 yıllık mühendislik ve yöneticilik hayatımda etüt, planlama, projelendirme ve uygulama alanlarının her birinde görev yaptım. Mühendislik disiplininin her alanında yaptığım görev sırasında edindiğim tecrübelerim, bilgi birikimim ve teknik kapasitemleilçeme hizmet etmek için göreve hazırım.

Merkezi yönetimlerde, yerel yönetimler için Ankara’nın önemini kimse inkâr edemez. Yaklaşık 6 yıldır Ankara’da Şube Müdürü olarak görev yapmam nedeniyle bürokrasinin işleyişini çok iyi biliyorum. Ayrıca Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen Ankara 2 noluşubesinin kurucu ve ilk başkanı olarak görev yapmış olmam nedeniyle Ankara siyasetini de yakinen takip etme imkânı elde ettim. Bu nedenlerle; Niksar ile Ankara arasında köprünün nasıl kurulması gerektiğinive bu köprüden yatırımları ilçemize kanalize edecek hareket noktalarını çok iyi biliyorum. Yöneticilik ve sendika başkanlığı dönemimde bir çok ilde olduğu gibi Ankara’da da geniş bir bürokratik çevreye sahip oldum. Parti Teşkilatımla da uyum içerisinde yapacağım çalışmalarla bu çevremin tamamını Niksar’ımıza hizmet için yönlendireceğim.   

İlçemizde girmediğim sokak, gitmediğim cadde kalmadı. Rahmetli babamın Niksar’da şoförlük yapması nedeniyle baba mesleği olarak gençlik zamanlarımdan beribirçok köye gitme imkânımda oldu. Uzun zamandan beri ilçemizi her açıdan etüt ediyor, görevli olarak gittiğim yurt içi ve yurt dışında her yerde karşılaştırmalar yapıyorum. Buralarda yapmış olduğum gözlemlerle ve mühendislik disiplinimden edindiğim tecrübelerimin harmanlanması sonucu İlçemizin çözüm reçetesi ile beraber tüm problemlerine hâkimim. Cenab-ı Allah bana belediye başkanlık görevini nasip ederse problemlerin hızla çözülmesine, Niksar’ımızın gelişimine, eski özlenen cıvıl cıvıl günlerine hep birlikte şahit olacağız. Herkes eşit hizmet alacak, çevre bilinci ve girişimcilik ön planda yer alacak, sivil toplum kuruluşları ile birlikte katılımcı bir yönetim şekli sergilenecek, yaşlılar, kadınlar gençler ve engelliler sosyal projelerle desteklenecek, istihdamı teşvik edici tüm unsurların önü açılarak belediyede sadece devlet memuriyeti zihniyetiyle değil aynı zamanda ticari anlayışla harmanlanmış bir yönetim şekli sergilenecek, ilçemizin tarihi dokusu korunarak ucuz ve konforlu yapılaşmaların önü açılacak ve “DEV YATIRIMLARLA NİKSARIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK’’ tirdiyerek açıklamasını tamamladı.

ÖZGEÇMİŞ:

19.11.1968 tarihinde Niksar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Niksar’da tamamladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Maden Mühendisi olarak mezun oldu.

         1992-1993 eğitim-öğretim yılında Niksar Danişmend Gazi Lisesinde ders ücretli İngilizce Öğretmenliği yaptı. 1993 yılında İzmir 2. Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığında askerlik hizmetini tamamdı ve 1994-1998 yılları arasında T.Emlak Bankası A.Ş NiksarŞubesinde Ticari Krediler şef yardımcısı olarak görev yaptı. 

         1998 yılında Eti Krom A.Ş Genel Müdürlüğünün Maden Mühendisi alım sınavlarını kazandı ve T.Emlak Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğünden istifa ederek Eti Krom A.Ş. Genel Müdürlüğü bünyesinde Elazığ’da yüksek fırınlarda Vardiya Mühendisi olarak göreve başladı. 5 kıtaya ferrokrom satışı yapılan Pazarlama ve Satış Müdürlüğü ihracat servisinde mühendis, Yap-İşlet-Devret Modellemesi kapsamında çalıştırılan Krom Briketleme Tesis Sorumlusu, Jig Tesis Sorumlusu ve Cevher Hazırlama Tesis Sorumlusu ve Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı. 2005 yılında DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığı emrine mühendis olarak atandı.

         DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığında; Makine ve Elektrik Şube Müdürlüğünde mühendis ve şube müdür vekili olarak görev yaptı. 2008 yılında Su Sondaj Şube Müdürlüğüne şube müdürü olarak atandı. 2010 yılında DSİ Edirne Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2010-2011 yılları arasında DSİ Edirne Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 yılında tekrar Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı Suları Dairesi Başkanlığı bünyesinde Su Sondaj Şube Müdürü olarak atandı. Halen Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğünde Su Sondaj Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

         Ülkemizin önemli bir projesi olan Afrika’ya açılım sürecinde Batı Afrika’ya Temiz İçme ve Kullanma Suyu Temin Projesi ve Somali İçme ve Kullanma Suyu Temin Projesi organizasyonu içerisinde aktif olarak görev almaktadır. Bu kapsamda makine ve personel görevlendirilmesi, iş programının yapılması, açılacak su kuyularının projelendirilmesi ve takibini yapmaktadır.     

         Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığının kurucu ve ilk Şube Başkanlığını yapmıştır. Ortak Akıl Hareketleri dâhilbirçok organizasyonda görev almıştır.  Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanması nedeniyle yasal olarak görevinden ayrılmış ancak aktif üye olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını da sürdürmektedir.

         Çeşitli uluslararası konferans ve formlarda görevli olarak ve yurtiçinde birçok hizmet içi eğitimlerde eğitimci olarak görev almıştır. Ülkemizde ilk olarak uygulanan Krom Briketleme tesisinin projelendirilmesi ve tesis inşası ile çalıştırılmasındaBriket Tesis Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Su Sondaj Şube Müdürlüğünün görevleri arasında yer alan; proje yapımı, ihale, eğitim ve toplantı organizasyonları ile su sondaj konusunda uzman olup birçok projede imzası bulunmaktadır. 

         Evli ve iki çocuk babası olan Salih Gürel ÜNSAL İngilizce bilmektedir.


YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : sedat mutlu 12.12.2013 / 17:11
  Niksar'ın sorunlarını Niksar da yaşayan çözemez.Sorun çözümü için sizin gibi gerek yurtiçinde gerek yurt dışında meslek ve çalışma hayatı olanlar çözebilir .Çünkü çözüm önerileri geniş yelpazededir ve sorunlara bir çok bakış açısından yaklaşabilirsiniz. İnşallah sevgili hemşerilerimde bunu böyle düşünerek sizi desteklerler.Keşke orda olsaydım 2 oy sizindi.Şimdiden başarılar.

  Yazan : Bünyamin ÇELİK 25.11.2013 / 11:51
  Genç dinamik ve birikimli insanların memleketine hizmet etmek için siyasete girmesi çok hoş. Başarılar diliyorum

  Yazan : Abdullah Tüzemen 13.11.2013 / 23:36
  Hayırlı uğurlu olsun. Birikimlerin ve lider kişiliğinle Niksarımıza hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum.

  Yazan : alper erdoğdu 04.11.2013 / 08:41
  gürelcim hayırlı uğurlu olsun başarılar dılerım. niksarımızın üzerındekı tozu sılkeleyıp yeni projelerle pırıl pırıl bır şehır yapacagına gönülden inanıyorum.