TOKAT ORGAN BAĞIŞINDA 17’NCİ SIRADA

TOKAT ORGAN BAĞIŞINDA 17’NCİ SIRADA Tokat’ta organ bağış sisteminde 2010 bağışçının bulunduğu ve Tokat’ın Türkiye sıralamasında 17’nci sırada yer aldığı bildirildi...

ALZHEİMER’DAN KORUNMANIZA YARDIMCI BESİNLER

ALZHEİMER’DAN KORUNMANIZA YARDIMCI BESİNLER Günümüzde erken yaş döneminde de görülmeye başlayan ve kesin bir tedavisi olmayan Alzheimer’dan korunmak için hayatınıza dahil etmeniz gereken besinle..

YENİ DOĞAN BEBEKLERE BAŞKAN'DAN MERHABA

YENİ DOĞAN BEBEKLERE BAŞKAN'DAN MERHABA Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Niksar Devlet Hastanesinin ilk bebeklerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Baş..

ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN BU BESİNLERDEN UZAK DURUN!

ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN BU BESİNLERDEN UZAK DURUN! İyileşmek için kullandığınız ilaçların özellikle antibiyotiklerin yanında aldığınız takviyelerin ilaçların etkisini azaltabileceğini biliyor muydunuz?..

GÖZLERİ GÖRMEYENLERİN IŞIĞI OLDU

GÖZLERİ GÖRMEYENLERİN IŞIĞI OLDU Dünyanın 113 ülkesinde milyonlarca insana yardım eli uzatan Kimse Yok Mu Derneği (KYM), gözleri katarakt yüzünden görmeyen 68 Nepalli vatandaşı Bayram..

ÖLÜYORUZ NEFES ALAMIYORUZ !

ÖLÜYORUZ NEFES ALAMIYORUZ ! Niksar ovasında dikili olan kavak ağaçlarının bahar ayı ile beraber ürettiği polen (pamukcuk) şeklinde havada uçuşan ve insanların ağzına gözlerine do..

TÜRK KIZILAYI'NDAN GAZETEMİZE ZİYARET

TÜRK KIZILAYI'NDAN GAZETEMİZE ZİYARET Gazetemizin Türk Kızılayı'na verdiği destek ve ettiği yardımlardan ötürü Türk Kızılayı Tokat ve Niksar temsilcileri tarafından bir ziyaret gerçekleşti..

SÜREKLİ UNUTUYORSANIZ DİKKAT!

SÜREKLİ UNUTUYORSANIZ DİKKAT! Sık sık randevularınızı unutmaya mı başladınız? Hesaplama zorlukları çekiyor, her zaman yaptığınız günlük işlerin sıralamasında karışıklık mı yaşıyors..

RAMAZANDA UYKUYA DİKKAT!

RAMAZANDA UYKUYA DİKKAT! “Sahura kalkarak uykunun bölünmesi, belli bir süre aç ve susuz kalma nedeniyle vücut üzerinde yoğun bir stres oluşturur. Bu stresi azaltmak, günlük y..

ÇOCUĞUNUZUN OKUL FOBİSİNİN NEDENİ ‘SİZ’ OLABİLİRSİNİZ

ÇOCUĞUNUZUN OKUL FOBİSİNİN NEDENİ ‘SİZ’ OLABİLİRSİNİZ OKUL FOBİSİNİ ÖNLEMEK İÇİN ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞMALIYIZ?..

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİNE DİKKAT

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİNE DİKKAT Kış aylarının gelmesiyle başlayan soğuklar, dikkatsizlikle de birleşince maalesef karbonmonoksit zehirlenmelerini beraberinde getiriyor...

SICAKLAR KONSANTRASYONU BOZUYOR, STRESİ TETİKLİYOR!

SICAKLAR KONSANTRASYONU BOZUYOR, STRESİ TETİKLİYOR! Sıcak ve bunaltıcı havalar, bir yandan gündelik hayatı olumsuz etkilerken, diğer yandan da çalışma hayatında konsantrasyon bozukluklarına yol açıyor. ..

KAPALI ALANLARDA SİGARA YASAĞINA UYULMUYOR

KAPALI ALANLARDA SİGARA YASAĞINA UYULMUYOR Yasa gereği halka açık kapalı alanlarda sigara içmek yasak. Ama birçok yerde bu kurala uyulmuyor...

ÇAPRAZ BAĞIMLILIK TEHLİKESİNE DİKKAT

ÇAPRAZ BAĞIMLILIK TEHLİKESİNE DİKKAT Obeziteden kurtulayım derken alkol ve sigaraya başlamayın ..

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINIZA DİKKAT

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINIZA DİKKAT 17-22 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftasına nedeniyle Beyaz Ağız Diş Sağlığı Merkezi Doktorlarından Cahit Atasever açıklamada bulundu...

Cilt sağlığınız için tehlike alarmını beklemeyin!

Cilt sağlığınız için tehlike alarmını beklemeyin! Güneş ışınlarına karşı yeterli korunamadığımızda cildimiz için tehlike alarmı çalmaya başlıyor. Kanser türleri arasında en sık görülen deri kanseri he..

PAZARDA SOĞUKLARA KARŞI KIŞ DOPİNGİ

PAZARDA SOĞUKLARA KARŞI KIŞ DOPİNGİ Kasım ayının meyveleri tezgahlarda yerini aldı. Lahana, mandalina, portakal ve ayvanın bol olduğu bu ayda, sağlığınız için bu meyveleri bolca tüketin...

SICAK HAVADA AZ SU İÇMEK BÖBREKLERİ YORUYOR

SICAK HAVADA AZ SU İÇMEK BÖBREKLERİ YORUYOR Son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle vücutta sıvı kayıpları görülebiliyor. ..

TOKAT’TA İLK DİYET POLİKLİNİĞİ AÇILDI

TOKAT’TA İLK DİYET POLİKLİNİĞİ AÇILDI Tokat’ta ilk Diyet Polikliniği açılarak hizmet vermeye başladı...

ATIK PİLLER İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU

ATIK PİLLER İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU Zeytinburnu Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem çevreye hem de işitme engellilere yönelik özel bir çalışmaya imza attı. ..

BELEDİYEDEN SOSYAL DEVLET ADINA YENİ BİR ADIM

BELEDİYEDEN SOSYAL DEVLET ADINA YENİ BİR ADIM Niksar Belediyesi'nde evde yatalak hasta olanlar için evde bakım hizmetleri birimi açıldı. ..

“FAZLA GÜNEŞ DNA HASARI RİSKİNİ ARTTIRIYOR!”

“FAZLA GÜNEŞ DNA HASARI RİSKİNİ ARTTIRIYOR!” Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, insanların güneşle teması artmakta ve fazla güneşe maruz kalan birçok kişi ben artışı, çillenme gibi sorunlar yaşa..

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTISI YAPILDI

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTISI YAPILDI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüberküloz Daire Başkanlığının 2006/78 sayılı genelgesi 04/07/2014 tarih ve 1234204.2.3748 sayılı yazısı ve Valilik Makamı..

HÜCRE YENİLEME ÇALIŞMALARI GOÜ'DE YAPILIYOR

HÜCRE YENİLEME ÇALIŞMALARI GOÜ'DE YAPILIYOR GOÜ Rektörlüğü'nün katkılarıyla Biyomühendislik bölümünde kurulan Hayvan Hücre ve Doku Kültürü Laboratuvarı faaliyete geçirildi...

KIZILAY KAN BEKLİYOR

KIZILAY KAN BEKLİYOR Türk Kızılayı Niksar Şubesi'nden yapılan açıklamada "Artan yaz sıcakları ve Ramazan ayı nedeniyle azalan kan bağışlarından dolayı sıkıntı yaşanmaktadı..

GÜNLÜK CANİK GAZETESİ

ÇOK OKUNANLAR