CHP Yemekte BuluştuCHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Niksar'da CHP İlçe Başkanlığının düzenlediği "8 Mart Dünya Kadınları Günü" programında Ak Partiyi "Üst tarafa han hamam, alt tarafa din iman" cümlesiyle tanımladığını söyledi.

27 Mart 2013 - 10 50   /   Okunma Sayısı: 687

  

CHP Niksar İlçe Başkanlığı'nca "8 Mart Dünya Kadınları Günü" dolayısıyla Elaysa Düğün Sarayın'da program düzenlendi.

         Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ve Ordu Milletvekili İdris Yıldız ile Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, Akkuş Belediye Başkanı Ergüder Efil, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

         Programda açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Zafer Başar, yoğun katılımdan dolayı tüm partililere teşekkür ederek, tüm kadınların "8 Mart Dünya Kadınları Günü"nü kutladı.

         Başar'ın ardından konuşma yapan CHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Zarife Gündoğdu; "Kadınlar Günü, 8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.Kapımız sonuna kadar açık. CHP kadın kotasını yükseltiyoruz. Bu siyasette, kadın siyasetinde ikinci büyük devrimdir. Birinci büyük devrime CHP imza attı ve seçme seçilme hakkını getirdi. Batı siyasetinde olduğu gibi kadın kotasını yüzde 33'e çıkartıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden inancına ve kimliğine bakmadan her kadını CHP'nin görkemli çatısı altına bekliyoruz. Bizler CHP'li kadınlar olarak Genel Başkanımızın çağrısını yineliyor ve tüm kadınlarımızı partimize üye olmaya, CHP çatısı altında çocuklarımız için, geleceğimiz için, demokratik haklarımız için birlikte, el ele, omuz omuza, gönül gönüle çalışmaya davet ediyoruz" dedi.

         Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar ise böyle bir günün böyle bir acı olayla tarihte yer alması çok üzücü bir durum. Kadınlarımız ailelerimizin direğidir. Aslında 365 günümüzü kadınlar günü yapsak dahi haklarını ödeyemeyiz. Tüm fedakar kadınlarımızın günlerini kutluyorum" dedi.

         CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız ise Niksar'da böyle bir ortamda bulunduğundan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, tüm kadınların günlerini kutluyorum dedi.

         CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ise Niksar'ın bir evladı olmaktan onur duyduğunu söyledi. Konuşmasında siyasete girmeyeceğini söyleyen Düzgün, tüm fedakar kadınlarımızın günlerini kutluyorum dedi.

         CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise gecede yaptığı konuşmada; "Tüm hemşerilerimizi kucaklamak için kahvelerde, sokaklarda ve böyle güzel toplantılarda bulunuyoruz. Sebebi nedir diyecekseniz? Sebebi ise bizim boynumuzun borcu olan haramilerin iktidarını yıkmak içindir. Günümüzde propagandanın yolu basın yoluyla oluyor. Türkiye'de bugün yazılı ve görsel basın, ya doğrudan iktidarın elindedir yada iktidarın korkutması altında gerçekleri yazamamaktadır. Milliyet Gazetesi 6 ay evvel sahibini değiştirdi. Bir kişi aldı o milliyet gazetesini. Başbakan gazetenin yeni patronunu Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda görüyor ve diyorki; "Sen satın aldın o gazeteyi değilmi" diyor. Sahibi diyorki "evet ben aldım efendim o gazeteyi". Başbakan ise satın aldığın hiç belli olmuyor diyor. Yani sanılırki o gazete CHP'nin haberlerine yer veriyor da, AKP'nin haberlerine yer vermiyor. Bunun üzerine basın birimimize talimat verdik. Şu gazetenin son bir ayını inceleyin diye. İncelendikten sonra ortaya çıkan tablo ise AKP'ye %85 oranında yer verilmiş, CHP'ye ise %15 oranında yer verilmiş. CHP'ye verilen yerlerinde önemli oranı olumsuz. Başbakan %15'e tahammül edemiyor. Diyor ki bütün gazeteler bizim olacak. Tüm manşetler ve tüm televizyon kanalları bizim olacak. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Bir dikta ömrü boyunca geriye kalan bütün sözlere tahammülsüz olmuştur. Demokrasi rafa kalkmıştır. Ama ben bişey biliyorum. Dünyanın hiç bir yerinde tarihin sürekli ileriye giden çarkları faşist ve geriliğe teslim olmamıştır ve Türkiye'de de olmayacaktır. Televizyonda insanları etkileyebilirsiniz. Hürrem Sultan ve Kuzeyle Güney dizileriyle insanları uyutmaya çalışabilirsiniz. Bir gerçeği değiştiremezsiniz. Bu memlekette 13 milyon hane çorbasını kaynatacak ekonomik gelire sahip değil. Bu memlekette TUİK'in rakamlarına göre 3,5 milyon yurttaşımız işsiz evine ekmek götüremiyor. Bu memlekette övündükleri ekonomi yılda 100 milyon dolardan fazla açık veriyor. Memleketin fabrikaları teker teker satıldı yandaş sermayeye peşkeş çekildi. Çiftçi köylü perişan iflas ediyor ve tarlasını satmak zorunda kalıyor. Yani bir zamanlar kendini doyuran Türkiye şimdi kendi karnını doyurabilmek için Arjantin'den mısır, Yunanistan'dan pamuk, Ukranya'dan buğday, Şili'den angus hayvanı ithal etmek zorunda kalıyor. En son buda yetmedi Gürcistan'dan samanda ithal ettiler.

         KOMŞULARIYLA DÜŞMAN OLAN BİR ÜLKE OLDUK

         Komşularıyla iyi geçinen Türkiye bugün İranla, Irakla, Suriye ile her an savaşa girebilecek hale getirilmiştir. 10 yıl önce 0 terörle teslim edilen ülkemizde bugün terörün teslim aldığı bir iktidar görüntüsü vardır. Biz başbakan terörle konuşuyor dediğimizde bize terörle görüşen şerefsizdir demişti. Şimdi diyorki MİT'le İmralı görüşüyor diyor. Arkadaş İmralı bir ada, masanın bir başında ada ile mi görüşülüyor. Adını koyalımmı? Masanın bir tarafında Abdullah Öcalan var. Masanın diğer tarafında kim varmış, MİT varmış. MİT bürokratik bir organdır. Nihayi kararları veremez. O masada nihayi kararları kim veriyor? Recep Tayyip Erdoğan veriyor. Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini Apo ve Recep Tayyip Erdoğan pazarlık konusu etmişler. Türkiye buna teslim olacak mı? Sorunun cevabı açık. Buna teslim olmayacağız.

         AKP'NİN HAK ETTİĞİ YER TARİHİN ÇÖPLÜĞÜDÜR

         20 yy başında memleketimizin dört bir yanı işgal edilmişken, aramızdaki bütün ayrılıkları bir kenara bırakarak, emperyalizme karşı birlikte savaşmış bu ülkenin çocuklarıysak, hangi etnik kökenden gelirsek gelelim, hangi dinsel inancımız olursa olsun, Çanakkale'de nasıl beraber savaşmışsak, Kurtuluş Savaşını nasıl beraber vermişsek, bugünde böyle bir vahabi bir iktidarı kurmak isteyenleri dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı yükselterek AKP'yi hak ettiği yere göndereceğiz. Hak ettiği yer tarihin çöplüğüdür.

         "ÜST TARAFA HAN HAMAM, ALT TARAFA DİN İMAN"

         10 yıldır bu memleketi yönetenler ceplerini doldurdular. Yurttaş fakirledikçe AKP kadroları zenginleşti. İstanbul'un her büyük gökdelenini diken onlar. Fabrikalarımızı özelleştirme adı altında peşkeş yapıp mal varlıklarına geçiren onlar. İşgücünün yarını asgari ücret bile vermeden, sigortalı yaptırmadan, köle gibi çalıştıranlar onlar. Ama bunlar bu vatandaştan dini istismar ederek hiç haketmedikleri oyları bu güne kadar aldılar. Gelin onlara bir cevap verelim. Bu cevabıda AKP'yi tanımlayarak yapalım. Ak partinin tanımı "Üst tarafa han hamam, alt tarafa din iman" diyerek sözlerini sonlandırdı.

         Program partiye emek vermiş partililere ve Niksarlılara hizmetten dolayı vatandaşlara plaket verildi.


YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : erkeği yolma 05 Nisan 2013 - 11.57
  CHP: ERKEĞİ YOLMA ,KADINI SOYMA ,İÇKİYE DOYMA HAREKETİDİR.

Diğer Haberler

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • SOSYAL DEVLET UNUTULUYOR MU?

  HaberResimleri/150/2382014183443838_haberresim_23.jpg Niksar’da yaşamını sürdüren Duran Kayalar Ramazan ayında ayağının kırılmasıyla yatağa bağlı kaldı. Gazetemiz Duran Kayaları kaldığı yerde ziyaret etti ve oğlu Durmuş Kayalar ile bir röportaj yaptı.

 • YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SON AŞAMASINDA

  HaberResimleri/150/2682014174921865_haberresim_26.jpg Hastane ve Ayvaz Kule Park'a yol açma çalışmalarının son aşamasına gelindi.

 • MHP İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN BİLDİRİSİ

  HaberResimleri/150/2782014171242991_haberresim_27.jpg Niksar MHP İlçe Teşkilatı'ndan okul yöneticilerinin tasfiyesi ile ilgili bir basın bildirisi yapıldı.

 • TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ YAVAŞ NİKSAR’DA

  HaberResimleri/150/258201418499434_haberresim_25.jpg Tokat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Ali Yavaş Niksar'da Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında hibe desteği verilen işletmeleri ziyaret etti.

 • BAŞKAN ÖZCAN 200 YILLIK HAN CAMİİ'Nİ İNCELEDİ

  HaberResimleri/150/2782014172448738_haberresim_27.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Yusufşah Mahallesi'nde yaptığı incelemelerde yaklaşık 200 yıl öncesine ait olduğu söylenen Han Camii ve Kilise'yi ziyaret etti. Ziyaretinde Niksar'ın tarihi zenginliklerinin çok yakında projelerle birlikte gün yüzüne çıkarılacağını söyledi.

 • HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTISI YAPILDI

  HaberResimleri/150/238201481748450_haberresim_23.JPG Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüberküloz Daire Başkanlığının 2006/78 sayılı genelgesi 04/07/2014 tarih ve 1234204.2.3748 sayılı yazısı ve Valilik Makamının 15/07/2014 tarih ve 7840 sayılı olurlarına istinaden Halk Sağlığı Müdürlüğü Dr. Cihat ZÜLFÜOĞULLARI Başkanlığında "İl Verem Kontrol Kurulu" Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplanmıştır.

 • MHP İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM KURULU AÇIKLANDI

  HaberResimleri/150/88201418159846_haberresim_8.gif Yeni MHP İlçe Başkanı Ahmet Duran Ünverdi yeni yönetim kurulu üyelerini açıkladı. MHP İlçe Başkanı Ahmet Duran Ünverdi konuşmasında 70'li yıllarda aldıkları terbiyeyi, ideali, ve ülküyü partide hakim kılacaklarını söyledi.

 • KILIÇDAROĞLU YAZICIK KASABASI ŞENLİKLERİNDE

  HaberResimleri/150/282014172652671_haberresim_2.jpg CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Niksar Yazıcık Kasabası Düden Yaylası Şenlikleri'ne katıldı

 • NİKSAR'DA TRAKTÖR DEVRİLDİ: 1 ÖLÜ 1 YARALI

  HaberResimleri/150/282014184258429_haberresim_2.jpg Niksar'ın Osmaniye Köyünden Ahmet Turhan ve Furkan Turhan kaybolan ineklerini ararken traktör kazası geçirdi. Kazada Ahmet Turhan hayatını kaybetti, Furkan Turhan ise yaralandı.

 • ŞİFA KONUTLARI ANAHTAR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

  HaberResimleri/150/218201411451113_haberresim_21.jpg Niksar'da NİK-AKM İnşaat'ın Gerçekleştirmiş Olduğu Şifa Konutları Anahtar Teslim Töreni Yapıldı. Törende Ankara Seymenler Kulübü'nün birbirinden güzel gösterileri sergilendi.

 • UYARI LEVHALARININ YETERSİZLİĞİ!!

  HaberResimleri/150/482014195240541_haberresim_4.gif İsmet Paşa Mahallesi Sıragöz Sokakta yapılan doğal gaz çalışmasında açılan boru hattı çukuruna uyarı levhalarının yetersiz olması nedeniyle 34 GHG 65 plakalı araç çukura düştü.

 • NİKSAR’IN GURURU OLCA

  HaberResimleri/150/13820141915653_haberresim_13.JPG OLCA Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2014 Yılı domates alımlarına başladı. Üreticiler OLCA Salça Fabrikası'nın alımlarından memnun.