CHP Yemekte BuluştuCHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Niksar'da CHP İlçe Başkanlığının düzenlediği "8 Mart Dünya Kadınları Günü" programında Ak Partiyi "Üst tarafa han hamam, alt tarafa din iman" cümlesiyle tanımladığını söyledi.

27 Mart 2013 - 10 50   /   Okunma Sayısı: 661

  

CHP Niksar İlçe Başkanlığı'nca "8 Mart Dünya Kadınları Günü" dolayısıyla Elaysa Düğün Sarayın'da program düzenlendi.

         Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ve Ordu Milletvekili İdris Yıldız ile Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, Akkuş Belediye Başkanı Ergüder Efil, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

         Programda açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Zafer Başar, yoğun katılımdan dolayı tüm partililere teşekkür ederek, tüm kadınların "8 Mart Dünya Kadınları Günü"nü kutladı.

         Başar'ın ardından konuşma yapan CHP Tokat Kadın Kolları Başkanı Zarife Gündoğdu; "Kadınlar Günü, 8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.Kapımız sonuna kadar açık. CHP kadın kotasını yükseltiyoruz. Bu siyasette, kadın siyasetinde ikinci büyük devrimdir. Birinci büyük devrime CHP imza attı ve seçme seçilme hakkını getirdi. Batı siyasetinde olduğu gibi kadın kotasını yüzde 33'e çıkartıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden inancına ve kimliğine bakmadan her kadını CHP'nin görkemli çatısı altına bekliyoruz. Bizler CHP'li kadınlar olarak Genel Başkanımızın çağrısını yineliyor ve tüm kadınlarımızı partimize üye olmaya, CHP çatısı altında çocuklarımız için, geleceğimiz için, demokratik haklarımız için birlikte, el ele, omuz omuza, gönül gönüle çalışmaya davet ediyoruz" dedi.

         Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar ise böyle bir günün böyle bir acı olayla tarihte yer alması çok üzücü bir durum. Kadınlarımız ailelerimizin direğidir. Aslında 365 günümüzü kadınlar günü yapsak dahi haklarını ödeyemeyiz. Tüm fedakar kadınlarımızın günlerini kutluyorum" dedi.

         CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız ise Niksar'da böyle bir ortamda bulunduğundan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, tüm kadınların günlerini kutluyorum dedi.

         CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ise Niksar'ın bir evladı olmaktan onur duyduğunu söyledi. Konuşmasında siyasete girmeyeceğini söyleyen Düzgün, tüm fedakar kadınlarımızın günlerini kutluyorum dedi.

         CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise gecede yaptığı konuşmada; "Tüm hemşerilerimizi kucaklamak için kahvelerde, sokaklarda ve böyle güzel toplantılarda bulunuyoruz. Sebebi nedir diyecekseniz? Sebebi ise bizim boynumuzun borcu olan haramilerin iktidarını yıkmak içindir. Günümüzde propagandanın yolu basın yoluyla oluyor. Türkiye'de bugün yazılı ve görsel basın, ya doğrudan iktidarın elindedir yada iktidarın korkutması altında gerçekleri yazamamaktadır. Milliyet Gazetesi 6 ay evvel sahibini değiştirdi. Bir kişi aldı o milliyet gazetesini. Başbakan gazetenin yeni patronunu Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda görüyor ve diyorki; "Sen satın aldın o gazeteyi değilmi" diyor. Sahibi diyorki "evet ben aldım efendim o gazeteyi". Başbakan ise satın aldığın hiç belli olmuyor diyor. Yani sanılırki o gazete CHP'nin haberlerine yer veriyor da, AKP'nin haberlerine yer vermiyor. Bunun üzerine basın birimimize talimat verdik. Şu gazetenin son bir ayını inceleyin diye. İncelendikten sonra ortaya çıkan tablo ise AKP'ye %85 oranında yer verilmiş, CHP'ye ise %15 oranında yer verilmiş. CHP'ye verilen yerlerinde önemli oranı olumsuz. Başbakan %15'e tahammül edemiyor. Diyor ki bütün gazeteler bizim olacak. Tüm manşetler ve tüm televizyon kanalları bizim olacak. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Bir dikta ömrü boyunca geriye kalan bütün sözlere tahammülsüz olmuştur. Demokrasi rafa kalkmıştır. Ama ben bişey biliyorum. Dünyanın hiç bir yerinde tarihin sürekli ileriye giden çarkları faşist ve geriliğe teslim olmamıştır ve Türkiye'de de olmayacaktır. Televizyonda insanları etkileyebilirsiniz. Hürrem Sultan ve Kuzeyle Güney dizileriyle insanları uyutmaya çalışabilirsiniz. Bir gerçeği değiştiremezsiniz. Bu memlekette 13 milyon hane çorbasını kaynatacak ekonomik gelire sahip değil. Bu memlekette TUİK'in rakamlarına göre 3,5 milyon yurttaşımız işsiz evine ekmek götüremiyor. Bu memlekette övündükleri ekonomi yılda 100 milyon dolardan fazla açık veriyor. Memleketin fabrikaları teker teker satıldı yandaş sermayeye peşkeş çekildi. Çiftçi köylü perişan iflas ediyor ve tarlasını satmak zorunda kalıyor. Yani bir zamanlar kendini doyuran Türkiye şimdi kendi karnını doyurabilmek için Arjantin'den mısır, Yunanistan'dan pamuk, Ukranya'dan buğday, Şili'den angus hayvanı ithal etmek zorunda kalıyor. En son buda yetmedi Gürcistan'dan samanda ithal ettiler.

         KOMŞULARIYLA DÜŞMAN OLAN BİR ÜLKE OLDUK

         Komşularıyla iyi geçinen Türkiye bugün İranla, Irakla, Suriye ile her an savaşa girebilecek hale getirilmiştir. 10 yıl önce 0 terörle teslim edilen ülkemizde bugün terörün teslim aldığı bir iktidar görüntüsü vardır. Biz başbakan terörle konuşuyor dediğimizde bize terörle görüşen şerefsizdir demişti. Şimdi diyorki MİT'le İmralı görüşüyor diyor. Arkadaş İmralı bir ada, masanın bir başında ada ile mi görüşülüyor. Adını koyalımmı? Masanın bir tarafında Abdullah Öcalan var. Masanın diğer tarafında kim varmış, MİT varmış. MİT bürokratik bir organdır. Nihayi kararları veremez. O masada nihayi kararları kim veriyor? Recep Tayyip Erdoğan veriyor. Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini Apo ve Recep Tayyip Erdoğan pazarlık konusu etmişler. Türkiye buna teslim olacak mı? Sorunun cevabı açık. Buna teslim olmayacağız.

         AKP'NİN HAK ETTİĞİ YER TARİHİN ÇÖPLÜĞÜDÜR

         20 yy başında memleketimizin dört bir yanı işgal edilmişken, aramızdaki bütün ayrılıkları bir kenara bırakarak, emperyalizme karşı birlikte savaşmış bu ülkenin çocuklarıysak, hangi etnik kökenden gelirsek gelelim, hangi dinsel inancımız olursa olsun, Çanakkale'de nasıl beraber savaşmışsak, Kurtuluş Savaşını nasıl beraber vermişsek, bugünde böyle bir vahabi bir iktidarı kurmak isteyenleri dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı yükselterek AKP'yi hak ettiği yere göndereceğiz. Hak ettiği yer tarihin çöplüğüdür.

         "ÜST TARAFA HAN HAMAM, ALT TARAFA DİN İMAN"

         10 yıldır bu memleketi yönetenler ceplerini doldurdular. Yurttaş fakirledikçe AKP kadroları zenginleşti. İstanbul'un her büyük gökdelenini diken onlar. Fabrikalarımızı özelleştirme adı altında peşkeş yapıp mal varlıklarına geçiren onlar. İşgücünün yarını asgari ücret bile vermeden, sigortalı yaptırmadan, köle gibi çalıştıranlar onlar. Ama bunlar bu vatandaştan dini istismar ederek hiç haketmedikleri oyları bu güne kadar aldılar. Gelin onlara bir cevap verelim. Bu cevabıda AKP'yi tanımlayarak yapalım. Ak partinin tanımı "Üst tarafa han hamam, alt tarafa din iman" diyerek sözlerini sonlandırdı.

         Program partiye emek vermiş partililere ve Niksarlılara hizmetten dolayı vatandaşlara plaket verildi.


YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : erkeği yolma 05 Nisan 2013 - 11.57
  CHP: ERKEĞİ YOLMA ,KADINI SOYMA ,İÇKİYE DOYMA HAREKETİDİR.

Diğer Haberler

 • BAŞKAN ÖZCAN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

  Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan mesajında rahmet ve bereket ayı olan Ramaz...

 • NİKSARLILAR KADİR GECESİ'NDE BULUŞTU

  Niksar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadir Gecesi iftar yemeğine, Niksar İlçe Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet ...

 • NİKSAR’IN KALBİ GAZZE’DE

  Niksar Filistin ve Gazze için yürüdü. Niksar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği mitinge Niksarlı vatandaşların katılımı çok fazlaydı. ...

 • NİKSAR'DA ANİ SICAKLIK ARTIŞI

  11 Ayın sultanı mübarek ramazan ayının müjdecisi Ramazan Bayramına az bir süre kala mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık vatandaşlarımız için bunaltıcı bir hal aldı. Gün i...

 • BAŞKAN ÖZCAN GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI

  Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN bayramın basın çalışanlarına güzell...

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • NİKSAR'DA TRAFİK KAZASI

  HaberResimleri/150/2272014114126873_haberresim_22.jpg Tokat-Niksar yolu Dönekse mevkiinde Recai Topal idaresindeki 60 NU 214 plakalı otomobili ile Erbaa’ya seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı.

 • NİKSAR'DA İSRAİL MALLARINA BOYKOT!

  HaberResimleri/150/2172014194221506_haberresim_21.JPG Gazze'de yaşanan ve devam eden acıyla endişeyle izlediğimiz insanlık dışı davranışların sergilendiği katliamda, çocuk katili İsrail devletini her alanda gazetemiz terörist devlet ilan etmiş ve ürünlerini sayfalarımızda yer vererek boykot etmişti.

 • NİKSAR’IN KALBİ GAZZE’DE

  HaberResimleri/150/2572014182938817_haberresim_25.JPG Niksar Filistin ve Gazze için yürüdü. Niksar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği mitinge Niksarlı vatandaşların katılımı çok fazlaydı.

 • NİKSARLILAR KADİR GECESİ'NDE BULUŞTU

  HaberResimleri/150/2572014104823224_haberresim_25.jpg Niksar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadir Gecesi iftar yemeğine, Niksar İlçe Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yabaş ,Tokat Ak Parti İl Başkanı Adem Çelik , Niksar Ak Parti İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ,Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Zahit Gürer ,STK Başkanları ve Üyeleri ,Daire Amirleri ve Niksarlıların katıldığı program İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

 • GAZZE VE FİLİSTİN DUALARLA ANILDI

  HaberResimleri/150/227201484741525_haberresim_22.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan İsrail'i kınayarak şu sözleri söyledi. "Zalim İsrail'i şiddetle kınıyoruz. Zaman dua zamanı, zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Mü'minin en büyük silahı duasıdır. Bizler de dualarımızda, Filistin'deki bu zulmün en kısa zamanda son bulmasını istiyor; zulme sebep olanları da RABBİMİZİN EL-KAHHAR ismine havale ediyoruz. Şehit olmuş tüm Müslüman kardeşlerimize de ALLAH'tan rahmet diliyoruz." dedi.

 • SEVGİ ÇİÇEKLERİNE İFTAR YEMEĞİ

  HaberResimleri/150/2472014105152277_haberresim_24.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Niksar Sevgi Evleri'nde kalan sevgi çiçeklerine Niksar Kalesi Yağıbasan Medresesi'nde iftar yemeği verdi.

 • TOKAT HAVAALANI NİKSAR’DA YAPILSIN

  HaberResimleri/150/87201412504549_haberresim_8.jpg Tokat Havaalanı pek çok iktidarı gördü, çok iktidarlar “YAPACAĞIZ” sözü verdi ama halen havaalanı yapılmayı bekliyor.

 • SÜSOY'UN ADI YAŞATILSIN

  HaberResimleri/150/157201482850878_haberresim_15.JPG Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Milli Mücadeleyi başlatmak için Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte Samsun'a Bandırma Vapuru ile giden kurmaylar arasında yer alan Tokatlı Karargah Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi Süsoy'un isminin Tokat'ta yaşatılması için, Tokat Valisi Cevdet Can'a çağrıda bulundu. Alpay, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Vali Can'dan, "Mustafa Vasfi Süsoy'un adının Tokat'ta yaşatılmasını rica ettiğini" bildirdi.

 • TOKAT HAVALİMANI İÇİN BEDAVA ARAZİ!!!

  HaberResimleri/150/772014221022998_haberresim_7.png Tokat Havalimanı için Niksar da bedava yer ayrıntılı bilgi gelecektir.

 • NİKSAR ORTAÇARŞI'DA ORUÇ AÇTI

  HaberResimleri/150/972014141746420_haberresim_9.jpg Niksar Belediye Başkanlığı'nın “Niksar'ımızı seviyoruz, İftarda buluşuyoruz” sloganıyla düzenlemiş olduğu,Halk Bankası'nın önünden Belediye'ye kadar uzanan iftar yemeği Niksar Halkının yoğun ilgisiyle karşılandı.Bir ilke imza atılan ve yüzlerce hemşerimizin konuk olduğu yemeğe Milletvekilleri Dilek Yüksel, Zeyid Aslan,Niksar Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu,Niksar Ak Parti İlçe Başkanımız Hacı Murat Keleş ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’da katıldılar.

 • ATALARIMIZ YAPTI, BİZLER TERK ETTİK!

  HaberResimleri/150/472014105833761_haberresim_4.jpg Bir zamanlar atalarımız yaşıyordu, onlar gittiler çocukları da evlerini terk ettiler.

 • SEÇİM ASFALTI TAKLA ATTI

  HaberResimleri/150/3720149372739_haberresim_3.jpg Niksar’da mahalli seçimler öncesi Bengiler caddesine dökülen asfalt, seçimlerden 3 ay sonraki zamanda sürülmüş Tarlaya dönerek yolun bozulmasına neden oldu.