ÇILGIN PROJELER VAR!...


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 819
Tarihi : 22 Ekim 2013 - 06:25

Niksar eski belediye başkanı ve AK Parti 2014 yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı sayın  İdris Şahin aday adaylığı için AK Partiye yaptığı resmi müracaat sonrasında bir basın açıklamasında bulundu.

Niksar eski Belediye Başkanı sayın Şahin’in basın açıklamasını kısa zamanda www.yesilniksar.com adlı Internet sitemizde yayına sunduk, Yeşil Niksar Internet sitemizin sürekli takipçi okuyucuları tarafından gelen yorumlar dikkatimizi çekti.

“Çılgın Projelerimiz Var” diyen sayın Şahin ilerleyen zamanda mutlaka bu çılgın projelerini açıklayacaktır, siyasette bazen yarın çok olabilir, bazen de zaman pek çok şeyin ilacıdır, Şahin çılgın projelerini ne zaman açıklayacak bunu bilmiyoruz, ama bizler bir ip ucu bulur isek bunu okuyucularımıza paylaşacağız.

Niksar eski Belediye Başkanı sayın İdris Şahin’in aday adayı olmasından sonra ilk açıklaması okuyucular arasında dikkat çekmiş ise zaman içinde yine dikkat çekici açıklamalarda bulunarak Niksar gündemini meşgul edeceğine inanıyoruz.

Çılgın Projeler ile tekrar gündeme gelen İdris Şahin’e başarılar dilerim, AK Partiye müracaat eden 13 belediye başkan aday adayı bulunuyor, partiye henüz 13 aday adayı müracaat etmediğini düşünüyoruz, aday adayları bu ayın sonuna kadar müracaat edecekler ve sonrasında 1 aylık zaman içinde bu adaylar içinde 5 aday adayı ilk beşe girdikten sonra bunlar arasında adayın belirlenmesi yapılan çalışmalar sonrasında AK Parti Genel merkezi tarafından verilecektir.

Niksar’da AK parti dışında iki partimiz adaylarını açıkladı, AK Partinin adayı 1-2 ay içinde açıklanması ile birlikte belediye başkan adayları sahaya inerek seçim çalışmalarını mart ayına kadar bütün hızı ile sürdüreceklerdir.

Niksar’da bu seçimler daha ilginç geçeceğe benziyor, özellikle AK Parti açısından daha renkli ve sürpriz çalışmalarla geçeceğini düşünüyoruz.

Niksar’da 3 siyasi partinin dışında bir başka siyasi parti aday gösterirmi?,  veya bağımsız aday çıkabilirmi?, bekleyip göreceğiz.

AK Partiye 13-14 kişinin aday adayı olarak müracaat etmesi bekleniyor. AK Partiden aday olacak arkadaşlar şunlardır; İdris Şahin  eski belediye başkanı eğitimci. Mahmut Özdemir Niksar eski Milli Eğitim Müdürü halen Samsun Vezir Köprü Milli Eğitim Müdürü. Salih Gürer Ünsal Ankara DSİ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü. Duran Kaya Veteriner Hekim Niksar Kent Konseyi Başkanı. Sadullah Karataş eski AK Parti İlçe Başkanı esnaf.  Salih Özdemir (EPDK) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunda Uzman. Ufuk Kayayurt TMY Bilgisayar sahibi ve TMY İnşaat firmasının ortaklarından AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı. Hüsamettin Turak Niksar eski imam Hatip Lisesi Müdürü halen Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünde yatırımlardan sorumlu Şube Müdürü.  Özdilek Özcan Niksar Belediyesi eski Fen İşleri Müdürü, şu anki belediye başkanı tarafından görevden alındıktan sonra bir süre belediyenin çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra belediyeden ayrılıp serbest çalışıyor.  Nihat Yılmaz Yargıtay Mahkemesinde Güvenlikten sorumlu Emniyet Amiri, halen görevini sürdürüyor. İlker Öden Uluslar arası İlişkiler mezunu olduktan sonra Niksar’a gelerek ticarete atıldı halen Niksar’da ticaret yapmaktadır. Salim Akça İnşaat Mühendisi serbest çalışıyor, geçen yıl AK Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı. Kemal Yılmaz emekli İmam 2009 yılında SP den belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı.

Niksar’da yeni bir sürpriz aday adayı daha çıkabilir, henüz net bilgi sahibi olmamamıza rağmen sıkça ismi geçen İbrahim Celepoğlu. Makine Mühendisi olan Celepoğlu 1984-89 yıllarında iki dönem Belediye Meclisi üyeliği yaptı, halen Bursa’da kendi işletmesinin başında ticaretle meşgul. İbrahim Celepoğlu’nun AK Partiye müracaat etmesi aday adayları arasında sürpriz olacaktır.

Görüldüğü gibi AK Partideki aday adayları bir hayli renkli ve güçlü adaylar olarak dikkat çekiyor, her aday kendi alanında kariyer sahibi konumunda bu kadar aday çokluğu için de AK Parti deleğeleri kendi partilerinin adayını belirlemek için oy kullanacaklar, Niksar’da deleğelerin oy kullanmasından sonra Tokat İl Yönetimi adaylara oy kullanacak ve son kararı AK Parti genel Merkezinde seçimlerden sorumlu kurul verecek Niksar adayı bu çalışmalar sonrasında belirlenmiş olacaktır.

Niksar eski Belediye Başkanı bu kadar aday adayı arasından sıyrılıp aday olabilmesi için çılgın projelerini halka sunmadan önce partisinin delegesine kendisini iyi anlatması gerecektir, Şahin’in delegeler karşısında hem avantajı var, hem de vermesi gereken hesap var, Şahin oy kullanacak delegelere kendisini iyi anlatması halinde ilk beş sırada yer alacağını düşünüyoruz.

Bizler basın kuruluşu olarak halkın daha çok bilgi sahibi olması için bütün aday adaylarının öz geçmişlerini ve halen nerede ne işle meşguller bunları yazarsak daha çok bilgi sahibi olabileceklerini düşünüyoruz, inşallah böyle bir çalışma yaparak delegelerin oy kullanmadan önce ve halkımızın bilgi sahibi olmasına katkı sağlamış oluruz.

Niksar’da seçimlerin çok sağlıklı geçmesi için basın mensupları olarak elimizden gelen bütün çalışmaları yapmayı düşünüyoruz. Basın mensubu olarak her adaya aynı mesafede olacağız, kim doğru bir şeyleri ortaya koymuş ise bunu halkımızla okuyucularımız ile paylaşacağız, kimler yanlış bir düşünceyi ortaya atarsa bunu yine halkımızla, okuyucularımızla paylaşacağız.

Bizler iki gazetenin, Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri olarak partilere ve adaylara aynı seviyede yakın olacağız, köşe yazarları olarak herkes serbest ve bağımsız olacaktır.

Gazetemizde yayınlanan haberler biz gazete yönetimi sorumlu olacak, köşe yazarlarımızın düşüncelerinden kendileri sorumlu olacaktır, bu düşüncemizi de paylaştıktan sonra, bütün aday aday arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Günün Sözü:  ÇAKALLAR KUZUNUN BOL OLDUĞU YERİ DEĞİL, SAHİPSİZ KALDIĞI YERLERİ SEVERLER!...

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : Ak Partili 23.10.2013 / 16:15
  Memleketimiz o kadar renkli ki bu topraklarda 2-3 yıl siyaset yap yada bürokrat ol hemen yıpranabiliyorsun. İsimler arasında incleme yapıldığında Ufuk Kayayurt ismi şahsım adına daha ön planda görünüyor. Niksar da siyaset yapıp ismi yıpranmayan tek kişi gibi. Genç-dinamik oluşunun yanı sıra, ticari hayatında ki başarısı geniş bir vizyonu olduğunu gösteriyor. Artık gençlerinin önünün açılma zamanı geldi. Burada aday adaylarının çokluğu ile elimizde olan avantajı dezavantaja çevirmemek,aday adaylarının birbiri üzerinde yapılacak siyasi hamleleri bir kenara bırakıp projelerini halka sunarak meydanlara çıkması gerekir. Şimdiden buna yeltenmiş olan arkadaşların biran önce kendine çeki düzen vermesi sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlara dikkat etmesi gerekir. Sadece isimleri yıprattığını düşünen arkadaşlara hatırlatmak isterim; Çıkan her aday Ak Partiden Belediye Başkanı Aday Adayı burada önemli olan kendi ismi değil isminin üzerinde ki Ak Parti.. Yakın zamanda mv. seçimlerinde mv. aday adayları üzerinden propaganda yapmaya çalışanları parti üyeleri affetmedi, bugün yine affetmez..

  Yazan : ozgur 23.10.2013 / 11:28
  kemal yılmaz hangi yüzle ak partiden aday olacakmış ? hani bir ata sözü vardırya !! ne camiye yaranabildi nede kiliseye diyee ... insanda biraz utanma olur yani. sp aday olacaksın şimdide AK partiden aday olmaya çalışacaksın

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • NİKSAR’IN KALBİ GAZZE’DE

  HaberResimleri/150/2572014182938817_haberresim_25.JPG Niksar Filistin ve Gazze için yürüdü. Niksar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği mitinge Niksarlı vatandaşların katılımı çok fazlaydı.

 • NİKSARLILAR KADİR GECESİ'NDE BULUŞTU

  HaberResimleri/150/2572014104823224_haberresim_25.jpg Niksar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadir Gecesi iftar yemeğine, Niksar İlçe Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yabaş ,Tokat Ak Parti İl Başkanı Adem Çelik , Niksar Ak Parti İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ,Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Zahit Gürer ,STK Başkanları ve Üyeleri ,Daire Amirleri ve Niksarlıların katıldığı program İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

 • SEVGİ ÇİÇEKLERİNE İFTAR YEMEĞİ

  HaberResimleri/150/2472014105152277_haberresim_24.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Niksar Sevgi Evleri'nde kalan sevgi çiçeklerine Niksar Kalesi Yağıbasan Medresesi'nde iftar yemeği verdi.

 • NİKSAR'DA ANİ SICAKLIK ARTIŞI

  HaberResimleri/150/2572014102226478_haberresim_25.jpg 11 Ayın sultanı mübarek ramazan ayının müjdecisi Ramazan Bayramına az bir süre kala mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık vatandaşlarımız için bunaltıcı bir hal aldı. Gün içerisinde 40'c derecenin üzerinde bir sıcaklık seyredilirken bunaltıcı hava insanlar kadar hayvanları da oldukça zorladı.

 • HALİL EFENDİ CAMİİ RESTORE EDİLECEK

  HaberResimleri/150/24720141033441_haberresim_24.jpg Niksar İlçesi Yusufşah Mahallesi Muhtarı Aydın Güney ve Tarihçi Araştırmacı Yazarımız Atalay Karahan’ın girişimleri sonucu Vakıflar adına tescilli olan tarihi Halil Efendi Camii’nin Vakıflar Genel Müdürlüğünce 2015 yılında onarımı yapılacak.

 • NİKSAR'DA İSRAİL BOYKOT EDİLECEK!

  HaberResimleri/150/2472014181744856_haberresim_24.jpg 25 Temmuz Saat 13:30'da Keşfi Meydanında toplanılarak ve Saat 14:30'da Buğday Pazarına sloganlar eşliğinde yürünerek Zalim ve Çocuk Katili İsrail boykot edilecek. İsrail'in Gazze'ye saldırılarında ölü sayısı 746'ya yükseldi. Han Yunus'un Huza bölgesine giren ve çatılara keskin nişancılarını yerleştiren İsrail ordusu, son 6 saat içinde 6'sı çocuk 23 kişiyi öldürdü.

 • TOKAT HAVAALANI NİKSAR’DA YAPILSIN

  HaberResimleri/150/87201412504549_haberresim_8.jpg Tokat Havaalanı pek çok iktidarı gördü, çok iktidarlar “YAPACAĞIZ” sözü verdi ama halen havaalanı yapılmayı bekliyor.

 • SÜSOY'UN ADI YAŞATILSIN

  HaberResimleri/150/157201482850878_haberresim_15.JPG Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Milli Mücadeleyi başlatmak için Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte Samsun'a Bandırma Vapuru ile giden kurmaylar arasında yer alan Tokatlı Karargah Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi Süsoy'un isminin Tokat'ta yaşatılması için, Tokat Valisi Cevdet Can'a çağrıda bulundu. Alpay, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Vali Can'dan, "Mustafa Vasfi Süsoy'un adının Tokat'ta yaşatılmasını rica ettiğini" bildirdi.

 • TOKAT HAVALİMANI İÇİN BEDAVA ARAZİ!!!

  HaberResimleri/150/772014221022998_haberresim_7.png Tokat Havalimanı için Niksar da bedava yer ayrıntılı bilgi gelecektir.

 • NİKSAR ORTAÇARŞI'DA ORUÇ AÇTI

  HaberResimleri/150/972014141746420_haberresim_9.jpg Niksar Belediye Başkanlığı'nın “Niksar'ımızı seviyoruz, İftarda buluşuyoruz” sloganıyla düzenlemiş olduğu,Halk Bankası'nın önünden Belediye'ye kadar uzanan iftar yemeği Niksar Halkının yoğun ilgisiyle karşılandı.Bir ilke imza atılan ve yüzlerce hemşerimizin konuk olduğu yemeğe Milletvekilleri Dilek Yüksel, Zeyid Aslan,Niksar Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu,Niksar Ak Parti İlçe Başkanımız Hacı Murat Keleş ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’da katıldılar.

 • ATALARIMIZ YAPTI, BİZLER TERK ETTİK!

  HaberResimleri/150/472014105833761_haberresim_4.jpg Bir zamanlar atalarımız yaşıyordu, onlar gittiler çocukları da evlerini terk ettiler.

 • SEÇİM ASFALTI TAKLA ATTI

  HaberResimleri/150/3720149372739_haberresim_3.jpg Niksar’da mahalli seçimler öncesi Bengiler caddesine dökülen asfalt, seçimlerden 3 ay sonraki zamanda sürülmüş Tarlaya dönerek yolun bozulmasına neden oldu.