ÇILGIN PROJELER VAR!...


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 927
Tarihi : 22 Ekim 2013 - 06:25

Niksar eski belediye başkanı ve AK Parti 2014 yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı sayın  İdris Şahin aday adaylığı için AK Partiye yaptığı resmi müracaat sonrasında bir basın açıklamasında bulundu.

Niksar eski Belediye Başkanı sayın Şahin’in basın açıklamasını kısa zamanda www.yesilniksar.com adlı Internet sitemizde yayına sunduk, Yeşil Niksar Internet sitemizin sürekli takipçi okuyucuları tarafından gelen yorumlar dikkatimizi çekti.

“Çılgın Projelerimiz Var” diyen sayın Şahin ilerleyen zamanda mutlaka bu çılgın projelerini açıklayacaktır, siyasette bazen yarın çok olabilir, bazen de zaman pek çok şeyin ilacıdır, Şahin çılgın projelerini ne zaman açıklayacak bunu bilmiyoruz, ama bizler bir ip ucu bulur isek bunu okuyucularımıza paylaşacağız.

Niksar eski Belediye Başkanı sayın İdris Şahin’in aday adayı olmasından sonra ilk açıklaması okuyucular arasında dikkat çekmiş ise zaman içinde yine dikkat çekici açıklamalarda bulunarak Niksar gündemini meşgul edeceğine inanıyoruz.

Çılgın Projeler ile tekrar gündeme gelen İdris Şahin’e başarılar dilerim, AK Partiye müracaat eden 13 belediye başkan aday adayı bulunuyor, partiye henüz 13 aday adayı müracaat etmediğini düşünüyoruz, aday adayları bu ayın sonuna kadar müracaat edecekler ve sonrasında 1 aylık zaman içinde bu adaylar içinde 5 aday adayı ilk beşe girdikten sonra bunlar arasında adayın belirlenmesi yapılan çalışmalar sonrasında AK Parti Genel merkezi tarafından verilecektir.

Niksar’da AK parti dışında iki partimiz adaylarını açıkladı, AK Partinin adayı 1-2 ay içinde açıklanması ile birlikte belediye başkan adayları sahaya inerek seçim çalışmalarını mart ayına kadar bütün hızı ile sürdüreceklerdir.

Niksar’da bu seçimler daha ilginç geçeceğe benziyor, özellikle AK Parti açısından daha renkli ve sürpriz çalışmalarla geçeceğini düşünüyoruz.

Niksar’da 3 siyasi partinin dışında bir başka siyasi parti aday gösterirmi?,  veya bağımsız aday çıkabilirmi?, bekleyip göreceğiz.

AK Partiye 13-14 kişinin aday adayı olarak müracaat etmesi bekleniyor. AK Partiden aday olacak arkadaşlar şunlardır; İdris Şahin  eski belediye başkanı eğitimci. Mahmut Özdemir Niksar eski Milli Eğitim Müdürü halen Samsun Vezir Köprü Milli Eğitim Müdürü. Salih Gürer Ünsal Ankara DSİ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü. Duran Kaya Veteriner Hekim Niksar Kent Konseyi Başkanı. Sadullah Karataş eski AK Parti İlçe Başkanı esnaf.  Salih Özdemir (EPDK) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunda Uzman. Ufuk Kayayurt TMY Bilgisayar sahibi ve TMY İnşaat firmasının ortaklarından AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı. Hüsamettin Turak Niksar eski imam Hatip Lisesi Müdürü halen Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünde yatırımlardan sorumlu Şube Müdürü.  Özdilek Özcan Niksar Belediyesi eski Fen İşleri Müdürü, şu anki belediye başkanı tarafından görevden alındıktan sonra bir süre belediyenin çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra belediyeden ayrılıp serbest çalışıyor.  Nihat Yılmaz Yargıtay Mahkemesinde Güvenlikten sorumlu Emniyet Amiri, halen görevini sürdürüyor. İlker Öden Uluslar arası İlişkiler mezunu olduktan sonra Niksar’a gelerek ticarete atıldı halen Niksar’da ticaret yapmaktadır. Salim Akça İnşaat Mühendisi serbest çalışıyor, geçen yıl AK Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı. Kemal Yılmaz emekli İmam 2009 yılında SP den belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı.

Niksar’da yeni bir sürpriz aday adayı daha çıkabilir, henüz net bilgi sahibi olmamamıza rağmen sıkça ismi geçen İbrahim Celepoğlu. Makine Mühendisi olan Celepoğlu 1984-89 yıllarında iki dönem Belediye Meclisi üyeliği yaptı, halen Bursa’da kendi işletmesinin başında ticaretle meşgul. İbrahim Celepoğlu’nun AK Partiye müracaat etmesi aday adayları arasında sürpriz olacaktır.

Görüldüğü gibi AK Partideki aday adayları bir hayli renkli ve güçlü adaylar olarak dikkat çekiyor, her aday kendi alanında kariyer sahibi konumunda bu kadar aday çokluğu için de AK Parti deleğeleri kendi partilerinin adayını belirlemek için oy kullanacaklar, Niksar’da deleğelerin oy kullanmasından sonra Tokat İl Yönetimi adaylara oy kullanacak ve son kararı AK Parti genel Merkezinde seçimlerden sorumlu kurul verecek Niksar adayı bu çalışmalar sonrasında belirlenmiş olacaktır.

Niksar eski Belediye Başkanı bu kadar aday adayı arasından sıyrılıp aday olabilmesi için çılgın projelerini halka sunmadan önce partisinin delegesine kendisini iyi anlatması gerecektir, Şahin’in delegeler karşısında hem avantajı var, hem de vermesi gereken hesap var, Şahin oy kullanacak delegelere kendisini iyi anlatması halinde ilk beş sırada yer alacağını düşünüyoruz.

Bizler basın kuruluşu olarak halkın daha çok bilgi sahibi olması için bütün aday adaylarının öz geçmişlerini ve halen nerede ne işle meşguller bunları yazarsak daha çok bilgi sahibi olabileceklerini düşünüyoruz, inşallah böyle bir çalışma yaparak delegelerin oy kullanmadan önce ve halkımızın bilgi sahibi olmasına katkı sağlamış oluruz.

Niksar’da seçimlerin çok sağlıklı geçmesi için basın mensupları olarak elimizden gelen bütün çalışmaları yapmayı düşünüyoruz. Basın mensubu olarak her adaya aynı mesafede olacağız, kim doğru bir şeyleri ortaya koymuş ise bunu halkımızla okuyucularımız ile paylaşacağız, kimler yanlış bir düşünceyi ortaya atarsa bunu yine halkımızla, okuyucularımızla paylaşacağız.

Bizler iki gazetenin, Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri olarak partilere ve adaylara aynı seviyede yakın olacağız, köşe yazarları olarak herkes serbest ve bağımsız olacaktır.

Gazetemizde yayınlanan haberler biz gazete yönetimi sorumlu olacak, köşe yazarlarımızın düşüncelerinden kendileri sorumlu olacaktır, bu düşüncemizi de paylaştıktan sonra, bütün aday aday arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Günün Sözü:  ÇAKALLAR KUZUNUN BOL OLDUĞU YERİ DEĞİL, SAHİPSİZ KALDIĞI YERLERİ SEVERLER!...

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : Ak Partili 23.10.2013 / 16:15
  Memleketimiz o kadar renkli ki bu topraklarda 2-3 yıl siyaset yap yada bürokrat ol hemen yıpranabiliyorsun. İsimler arasında incleme yapıldığında Ufuk Kayayurt ismi şahsım adına daha ön planda görünüyor. Niksar da siyaset yapıp ismi yıpranmayan tek kişi gibi. Genç-dinamik oluşunun yanı sıra, ticari hayatında ki başarısı geniş bir vizyonu olduğunu gösteriyor. Artık gençlerinin önünün açılma zamanı geldi. Burada aday adaylarının çokluğu ile elimizde olan avantajı dezavantaja çevirmemek,aday adaylarının birbiri üzerinde yapılacak siyasi hamleleri bir kenara bırakıp projelerini halka sunarak meydanlara çıkması gerekir. Şimdiden buna yeltenmiş olan arkadaşların biran önce kendine çeki düzen vermesi sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlara dikkat etmesi gerekir. Sadece isimleri yıprattığını düşünen arkadaşlara hatırlatmak isterim; Çıkan her aday Ak Partiden Belediye Başkanı Aday Adayı burada önemli olan kendi ismi değil isminin üzerinde ki Ak Parti.. Yakın zamanda mv. seçimlerinde mv. aday adayları üzerinden propaganda yapmaya çalışanları parti üyeleri affetmedi, bugün yine affetmez..

  Yazan : ozgur 23.10.2013 / 11:28
  kemal yılmaz hangi yüzle ak partiden aday olacakmış ? hani bir ata sözü vardırya !! ne camiye yaranabildi nede kiliseye diyee ... insanda biraz utanma olur yani. sp aday olacaksın şimdide AK partiden aday olmaya çalışacaksın

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • Sinema Film Çekimleri Niksar'da Devam Ediyor

  HaberResimleri/150/7102014161459974_haberresim_7.JPG Yönetmenliğini Muharrem Gülmez'in yaptığı yapımını Boyut Film ajansı Murat Tokat'ın üstlendiği Kahraman Tellak film adıyla sinema çekimleri orta çarşı Arasta'da devam ediyor. Halkında ilgiyle merak ederek çekim yerinde izlediği film çalışmalarını sizler için yakından takip ediyoruz..

 • BAŞKAN ÖZCAN İLE ÖZEL RÖPORTAJ

  HaberResimleri/150/151020148957470_haberresim_15.gif Gazetemizin Genç Yazarlarından Doğa Eker, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN İle Madde Bağımlılığı konulu bir röportaj gerçekleştirdi.

 • ÖLÜM YOLUNDA KAZA

  HaberResimleri/150/1810201414410953_haberresim_18.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1'ü Şoför 3'ü Yolcu olmak üzere 4 kişi yarandı.

 • BAŞKAN ÖZCAN'DAN SU KITLIĞI AÇIKLAMASI

  HaberResimleri/150/8102014172356792_haberresim_8.jpg Yaşanan su kesintileriyle ilgili olarak Belediye Başkanımız Özdilek Özcan bir basın açıklaması yaptı.

 • NİKSAR GENELİNDE ELEKTRİK KESİLECEK!

  HaberResimleri/150/17102014131825465_haberresim_17.gif 1970'li yıllarda devreye alınan ve bugüne kadar hizmet veren şehir merkezinin enerji ihtiyacının karşılayan indirici merkezi yanına günümüz ihtiyacını karşılayabilecek yapıda yeni ve modern bir dağıtım merkezi yapılmıştır. Bu tesisin devreye alınabilmesi için Niksar İlçe Merkezi'nin enerjisinin kesilmesi gerekmektedir. Bu nedenle 18.10.2014 Cumartesi ve 19.10.2014 Pazar Günleri elektrikler kesilecektir.

 • BAŞKAN ÖZCAN SU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN SAHADA

  HaberResimleri/150/7102014174612526_haberresim_7.jpg Niksar'a ilave su temini çalışmaları hızla devam ediyor.