YORUMLAR BİZİ YORDU!.


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 642
Tarihi : 08 Şubat 2014 - 06:09

Yeşil Niksar Gazetemizin internet sitesine gelen yorumlar bizleri çok yoruyor, artık gelen yorumlara cevap vermekmi gerekir, vermemekmi?, diye düşünmeden edemiyoruz.

Bizler okuyucumuzla bütünleşmenin, okuyucumuzla birlikte Niksar’ın, bazen de ülkenin sıkıntılarını, güzelliklerini paylaşmaktan büyük keyif duyuyoruz, ancak gelen yorumlar artık işin tadını tuzunu kaçırdı, artık tahammül sınırlarımızı zorlamaya başladı.

Gazetemizde yazılan yazılara gelen yorum çalışmasını kapatmanın okuyucumuza saygısızlık olduğunu düşünüyoruz, ancak gelen her yorumu onaylamamız söz konusu olmuyor, öyle yorumlar geliyorki verilecek cevap çok, ancak her yoruma cevap vermekte çözüm olmuyor ve özellikle şahsıma gelen ağır ifadeler içeren yorumlara verecek cevap çok ama bu kez iyi niyetli okuyucularımızı gereksiz şekilde yormuş olacağız, gereksiz polemiklere gireceğiz, işin tadı tuzu  kaçacak olmuyor, ayrıca bizlerin dışında siyasetçilere, bürokratlara, kişilere yönelik öyle ağır ifade içeren yorumlar geliyorki, bunları onaylamak mümkün olmuyor, bazen tepki olsun ve okuyucumuz bazı noktaları öğrensin diye yorumları onaylıyoruz, kişileri hedef alan yorumları onaylayınca kızılca kıyamet kopuyor, bu kez iki taraf arasında kalıyoruz!.

Şu an da elimizde onaylanmayan yüzlerce yorum var, ağır ve hararet dolu yorumları bir kenarda tutuyoruz, bakalım ne olacak diye de beklemekten başka bir şey düşünemiyoruz.

Çok sayıda gelen hakaret ve tehdit yorumları içinden bir tanesi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk, yorumu yapan kişi veya kişilerin Niksar Belediyesi İnternetinden yapıldığı tespit edildi, hukuki süreç devam ediyor, gelen yorumu hukukçu dostlarımıza sorup yazmayı düşünüyoruz, gelen yorumu yazmak çok zor ama rezaletin hangi boyutta olduğunu halkımızın bilmesi bakımından önemli olduğunu düşündüğümüz için bunu paylaşmak istiyoruz.

Gazetemize gelen son yorumlar bizi daha da şaşırtmaya ve endişelendirmeye başladı, yorumu onaylasak; “Dakka bir  gol bir olacak” onaylamasak kendi kişiliğimizi inkar etmiş olacağız.

Bazen insan çıkmaz  sokağa girdiğini düşünüyor ve “nasıl bir çıkış bulacağım” demekten kendimizi alamıyoruz.

Seçimler yaklaştıkça omuzlarımızdaki sorumluluk daha da arttığını düşünüyoruz, gazetemiz internet sitesine gelen yorumları onaylamak elimizde ancak işin bir başka tarafı var facabook sayfasından gelerek yorumlar yapılabiliniyor, bize gelen yorumları kimin yaptığı çoğu zaman belli olmuyor, ancak facabook sayfasından gelenler  belli oluyor, hal böyle iken oralarda da bilinçsiz insanların varlıklarını görüyoruz.

Şu seçim döneminde kimsenin canı yansın istemiyoruz, lakin bu işin tadı kaçarsa ipin ucunu bırakacağız ve gelen yorumlar kime dokunursa dokunsun serbest bırakacağız.

Şu düşüncede olmak bizleri kısmen de olsa rahatlatacaktır. Bizlere gelen yorumların çoğunu onaylamıyoruz, onaylamadığımız yorumlardan muhataplarının haberi olmuyor ve bilgiler bizlere geldikçe bizler gererksiz şekilde strese giriyoruz ve kişileri korumaya çalışırken bizler sağlık bakımından sıkıntıya giriyoruz, bizler strese gireceğimize ipin ucunu bırakalım kim ne yaparsa yapsın, kim ne halt etti ise halk onu bilsin demekten başka çaremiz kalmayacak gibi.

Hani şunu demek gerekir, “şu seçimler hayırlısı ile bitsinde ne olursa olsun” diyeceğiz, ancak bu seçim biter bir başka seçim gelir, hata yapan 3 kişi gider, bir başka hata yapan kişi bu kez 3 değil de 2 kişi olarak gelir, vel hasıl; aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık var”, iki tarafta zarar veriyor ne olacak bilmiyoruz.

Bizler gelen yorumlara karşı bir çıkış yolu bulmaya çalışacağız, ilim adamlarına , bilimsel insanlara, etrafımızdaki akil insanlara sorup bir çözüm bulacağız.

Niksar’ın akil insanları varmış onları bulup onlara soracağız; “bizim böyle bir sıkıntımız var ne yapalım?” diyeceğiz, akil insan olmak öyle kolay değil, mutlaka bir çıkış bulunacaktır.

İşin doğrusu www.yesilniksar.com adlı internet sitesine gelen yorumları okuyunca hiç tereddüt etmeden onaylamak en kestirme yol olarakta görüyoruz, lakin böyle bir şy yapmış olsak Niksar’da kıyametin habercisi olmamız gerekir, onaylanmayan yorumları onaylamış olsak Niksar’da kıyamet kopar diye düşünüyoruz.

Aslında yapılacak iş, sağlıklı olmak istiyor isek, “gelene ağam, gidene paşam” demek gerekir, kim haksızlık adaletsizlik yaparsa yapsın hiç karışmamak gerekir.

Bakınız son yaptığımız haber kıymetli kardeşim Mahmut tepebaşı ile ilgili. Mahmut 1 yılı aşkın yaptığı büyük mücadele sonrasında Niksar belediyesine trilyonlarca para kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor, belediyenin havaya uçan trilyonlarının uçmaması için Mahmut tepebaşının yaptığı mücadele sonrasında Niksar kazandı, Niksar Belediyesi kazandı, ancak kıymetli kardeşim Mahmut Tepebaşı, hem manevi yönden yıprandı, hemde ekonomik anlamda büyük kayıplar yaşadı, Niksar’dan veya Niksar dışından hangi Allah’ın kulu Mahmut beye; “Mahmut bey senden Allah razı olsun belediyenin dolayısı ile Niksar’ın  ekonomisini sıkıntıya sokan bir konuyu özdünüz sizi kutluyoruz” diyebildimi?. Yapan oldu ise biz bilmiyoruz, bırakın böyle bir teşekkürü birileri adamı Niksar’da gezdirmez noktaya getirmesinler de başka bir şeye gerek yok!...

Günün Sözü: “ÖZÜ DOĞRU OLANIN, SÖZÜ DE DOĞRU OLUR.”

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : SANSÜRE HAYIR 10.02.2014 / 12:42
  okuyucu yorumlarını hukukçu dostlerınıza sormadan önce yazdığınız yazıları dilbillimci arkadaşlarınıza inceletmeniz gerekli bence.çünkü siz kimsenin bilmediği ve anlayamadığı bir lisan geliştirmişsiniz,kendi kendinize yazıp çiyorsunuz söylüyorsunuz.

  Yazan : LÜTFEN HERKES OKUSUN 10.02.2014 / 11:24
  Sn Bilgin herkes aklına geleni kendince doğru olanı acımasızca yazıyor,nasıl bir iz bırakacağını düşünmeden.Aday adaylığı sürecinde de oldu bu,bazıları kendi adayını şahlandırırken diğerlerini haketmedikleri pozisyonlara koydular,ALLAHTAN korkmadan!Elbette eleştiri olacak,haşa Peygamber eleştirildi,ne sıkıntılar çekti..Fakat ellerini yüreklerine koymadan yalan yanlış çamur at izi kasın mantığıyla aslında kimliklerini saklasalar da,onlara tavsiyem kişiliklerini oturup bir düşünsünler onu düşünmezseler mahşerde verecekleri hesabı düşünsünler,orada rumuz yok ,klavye mücahitliği yok..Yazık ya insanlar Niksarımız için yola çıkmış, herbirini aldılar ele düştüler yola,çalışacakların hevesini kırmayı Hak götürür mü?Ve bir diğer durum,şahsınıza bu kadar hakaret ettirmeyin,buna asla müsade etmeyin bence.Bakın hakkınızda bazı şeyleri dile getirmesinler demiyorum zaten bunun adı eleştiri olur,o da olmalı,fakat adını vermeyip aslan kesilenlerin artık ismi belli olmalı ki aslan olmadıklarını kendileri de görsün.Şahsım adına en güzel çözüm,yorum kısmını kapatın,yazılarınızın altında zaten facebook yorumuna ait bölme var oradan yapsınlar,bakalım kim ne kadar cesur?

  Yazan : mustafa koyuncu 10.02.2014 / 08:47
  Cemalettin bey Allahın selamı rahmeti üzerinize olsun.Kotü söz sahibinindir derler,canını sıkma sen doğru bildiğin yolda devam et.Bence gelen yorumların hepsini yayınlaman gerekmez.Topluma faydalı olan,örf ve adetlerimize uygun yorumları yayınlar geçersiniz .Allah yardımcınız olsun,tüm adaylara bende başarılar diliyor Niksarımız ve beldelerimiz için hayırlısı olsun.Selamlar Allaha emanet olunuz...

  Yazan : Niksar'ı 09.02.2014 / 18:29
  Hürriyet gazetesinde üye olmayan kullanıcılar yorum yapamıyor. Sizde üyelik sistemi getirebilirsiniz. Üyelik bilgilerini tamamlamayanların üyeliği aktif edilmez. Üye olamayan yorumda atamaz, sisinde kafanız rahatlar, herkes yorumundan sorumlu olur. Niksar'da ak kara çıkmış olur.

  Yazan : Haklısınız 09.02.2014 / 10:30
  Niksar'ı Yorumunun Sahibine katılıyorum bence sitenizde bir düzenlemeye gidile bilir çoğu haber sitelerinde karşılaşıyorum özel bir haber olduğunda yoruma kapatılıyor ama kamuoyunun düşüncesinin gerekli olduğu bir haberde yoruma açılıyor bu uygulamaya sizinde geçmeniz gerekir diye düşünüyorum mademki yorumlar sizi yordu o zaman çözüm bulmak lazım tabi alt yapınız buna müsait ise.

  Yazan : Niksar'ı 08.02.2014 / 20:54
  Bence sadece facebook ile yorum paylaşılabilir. Bu sayede insanların kimliğini herkes görmüş olur. En azından şu durumda yorumları paylaşmadığınızda sizleri eleştiremeyecekler ve faceden hakaret içerikli yorum gelirse direk yasal işlem başlar. Saygılar

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • ÖLÜM YOLUNDA KAZA

  HaberResimleri/150/1810201414410953_haberresim_18.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1'ü Şoför 3'ü Yolcu olmak üzere 4 kişi yarandı.

 • NİKSAR GENELİNDE ELEKTRİK KESİLECEK!

  HaberResimleri/150/17102014131825465_haberresim_17.gif 1970'li yıllarda devreye alınan ve bugüne kadar hizmet veren şehir merkezinin enerji ihtiyacının karşılayan indirici merkezi yanına günümüz ihtiyacını karşılayabilecek yapıda yeni ve modern bir dağıtım merkezi yapılmıştır. Bu tesisin devreye alınabilmesi için Niksar İlçe Merkezi'nin enerjisinin kesilmesi gerekmektedir. Bu nedenle 18.10.2014 Cumartesi ve 19.10.2014 Pazar Günleri elektrikler kesilecektir.

 • NİKSAR SUYUNA KAVUŞUYOR

  HaberResimleri/150/17102014174152552_haberresim_17.jpg Yaklaşık bir aydır Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın tüm özverileriyle devam ettirdiği su arama çalışmaları mutlu sonla neticelendi. Niksar'ın bazı mahallelerinde bir süredir devam eden su sorunu bu vesileyle son bulacak.

 • SANKO YÖNETİCİSİ ZEKİ KONUKOĞLU NİKSAR'DA

  HaberResimleri/150/18102014141218687_haberresim_18.jpg Türkiye'de tekstilden, inşaata bir çok iş kolunda Türkiye'de faaliyet gösteren holdingin yöneticilerinden olan aynı zamanda Niksar-Erbaa arasındaki Karanlık Dere mevkiinde yapılan Hidro-Elektrik Santrali'nin de sahibi olan Zeki Konukoğlu Niksar Ziraat Odası Başkanı Rahmi Yeteroğlu'na ziyarette bulundu.

 • BELEDİYENİN SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞARILI OLDU

  HaberResimleri/150/16102014183433911_haberresim_16.jpg Niksar Belediyesi tarafından yapılan sondaj çalışmaları sonucu Gülbayır köyü, Kamışlı mevkiinde saniyede ortalama 6 litre su kaynağı bulundu.

 • AKKUŞ'A İLK KAR TANESİ DÜŞTÜ

  HaberResimleri/150/20102014181620927_haberresim_20.jpg Niksar'da havaların birden soğumasıyla birlikte 10 derecelik bir düşüş yaşandı ve Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne de ilk kar yağdı.

 • Sinema Film Çekimleri Niksar'da Devam Ediyor

  HaberResimleri/150/7102014161459974_haberresim_7.JPG Yönetmenliğini Muharrem Gülmez'in yaptığı yapımını Boyut Film ajansı Murat Tokat'ın üstlendiği Kahraman Tellak film adıyla sinema çekimleri orta çarşı Arasta'da devam ediyor. Halkında ilgiyle merak ederek çekim yerinde izlediği film çalışmalarını sizler için yakından takip ediyoruz..

 • BAŞKAN ÖZCAN İLE ÖZEL RÖPORTAJ

  HaberResimleri/150/151020148957470_haberresim_15.gif Gazetemizin Genç Yazarlarından Doğa Eker, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN İle Madde Bağımlılığı konulu bir röportaj gerçekleştirdi.

 • BAŞKAN ÖZCAN'DAN SU KITLIĞI AÇIKLAMASI

  HaberResimleri/150/8102014172356792_haberresim_8.jpg Yaşanan su kesintileriyle ilgili olarak Belediye Başkanımız Özdilek Özcan bir basın açıklaması yaptı.

 • ÖLÜM YOLUNDA KAZA

  HaberResimleri/150/1810201414410953_haberresim_18.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1'ü Şoför 3'ü Yolcu olmak üzere 4 kişi yarandı.

 • NİKSAR GENELİNDE ELEKTRİK KESİLECEK!

  HaberResimleri/150/17102014131825465_haberresim_17.gif 1970'li yıllarda devreye alınan ve bugüne kadar hizmet veren şehir merkezinin enerji ihtiyacının karşılayan indirici merkezi yanına günümüz ihtiyacını karşılayabilecek yapıda yeni ve modern bir dağıtım merkezi yapılmıştır. Bu tesisin devreye alınabilmesi için Niksar İlçe Merkezi'nin enerjisinin kesilmesi gerekmektedir. Bu nedenle 18.10.2014 Cumartesi ve 19.10.2014 Pazar Günleri elektrikler kesilecektir.

 • BAŞKAN ÖZCAN SU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN SAHADA

  HaberResimleri/150/7102014174612526_haberresim_7.jpg Niksar'a ilave su temini çalışmaları hızla devam ediyor.