YORUMLAR BİZİ YORDU!.


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 725
Tarihi : 08 Şubat 2014 - 06:09

Yeşil Niksar Gazetemizin internet sitesine gelen yorumlar bizleri çok yoruyor, artık gelen yorumlara cevap vermekmi gerekir, vermemekmi?, diye düşünmeden edemiyoruz.

Bizler okuyucumuzla bütünleşmenin, okuyucumuzla birlikte Niksar’ın, bazen de ülkenin sıkıntılarını, güzelliklerini paylaşmaktan büyük keyif duyuyoruz, ancak gelen yorumlar artık işin tadını tuzunu kaçırdı, artık tahammül sınırlarımızı zorlamaya başladı.

Gazetemizde yazılan yazılara gelen yorum çalışmasını kapatmanın okuyucumuza saygısızlık olduğunu düşünüyoruz, ancak gelen her yorumu onaylamamız söz konusu olmuyor, öyle yorumlar geliyorki verilecek cevap çok, ancak her yoruma cevap vermekte çözüm olmuyor ve özellikle şahsıma gelen ağır ifadeler içeren yorumlara verecek cevap çok ama bu kez iyi niyetli okuyucularımızı gereksiz şekilde yormuş olacağız, gereksiz polemiklere gireceğiz, işin tadı tuzu  kaçacak olmuyor, ayrıca bizlerin dışında siyasetçilere, bürokratlara, kişilere yönelik öyle ağır ifade içeren yorumlar geliyorki, bunları onaylamak mümkün olmuyor, bazen tepki olsun ve okuyucumuz bazı noktaları öğrensin diye yorumları onaylıyoruz, kişileri hedef alan yorumları onaylayınca kızılca kıyamet kopuyor, bu kez iki taraf arasında kalıyoruz!.

Şu an da elimizde onaylanmayan yüzlerce yorum var, ağır ve hararet dolu yorumları bir kenarda tutuyoruz, bakalım ne olacak diye de beklemekten başka bir şey düşünemiyoruz.

Çok sayıda gelen hakaret ve tehdit yorumları içinden bir tanesi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk, yorumu yapan kişi veya kişilerin Niksar Belediyesi İnternetinden yapıldığı tespit edildi, hukuki süreç devam ediyor, gelen yorumu hukukçu dostlarımıza sorup yazmayı düşünüyoruz, gelen yorumu yazmak çok zor ama rezaletin hangi boyutta olduğunu halkımızın bilmesi bakımından önemli olduğunu düşündüğümüz için bunu paylaşmak istiyoruz.

Gazetemize gelen son yorumlar bizi daha da şaşırtmaya ve endişelendirmeye başladı, yorumu onaylasak; “Dakka bir  gol bir olacak” onaylamasak kendi kişiliğimizi inkar etmiş olacağız.

Bazen insan çıkmaz  sokağa girdiğini düşünüyor ve “nasıl bir çıkış bulacağım” demekten kendimizi alamıyoruz.

Seçimler yaklaştıkça omuzlarımızdaki sorumluluk daha da arttığını düşünüyoruz, gazetemiz internet sitesine gelen yorumları onaylamak elimizde ancak işin bir başka tarafı var facabook sayfasından gelerek yorumlar yapılabiliniyor, bize gelen yorumları kimin yaptığı çoğu zaman belli olmuyor, ancak facabook sayfasından gelenler  belli oluyor, hal böyle iken oralarda da bilinçsiz insanların varlıklarını görüyoruz.

Şu seçim döneminde kimsenin canı yansın istemiyoruz, lakin bu işin tadı kaçarsa ipin ucunu bırakacağız ve gelen yorumlar kime dokunursa dokunsun serbest bırakacağız.

Şu düşüncede olmak bizleri kısmen de olsa rahatlatacaktır. Bizlere gelen yorumların çoğunu onaylamıyoruz, onaylamadığımız yorumlardan muhataplarının haberi olmuyor ve bilgiler bizlere geldikçe bizler gererksiz şekilde strese giriyoruz ve kişileri korumaya çalışırken bizler sağlık bakımından sıkıntıya giriyoruz, bizler strese gireceğimize ipin ucunu bırakalım kim ne yaparsa yapsın, kim ne halt etti ise halk onu bilsin demekten başka çaremiz kalmayacak gibi.

Hani şunu demek gerekir, “şu seçimler hayırlısı ile bitsinde ne olursa olsun” diyeceğiz, ancak bu seçim biter bir başka seçim gelir, hata yapan 3 kişi gider, bir başka hata yapan kişi bu kez 3 değil de 2 kişi olarak gelir, vel hasıl; aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık var”, iki tarafta zarar veriyor ne olacak bilmiyoruz.

Bizler gelen yorumlara karşı bir çıkış yolu bulmaya çalışacağız, ilim adamlarına , bilimsel insanlara, etrafımızdaki akil insanlara sorup bir çözüm bulacağız.

Niksar’ın akil insanları varmış onları bulup onlara soracağız; “bizim böyle bir sıkıntımız var ne yapalım?” diyeceğiz, akil insan olmak öyle kolay değil, mutlaka bir çıkış bulunacaktır.

İşin doğrusu www.yesilniksar.com adlı internet sitesine gelen yorumları okuyunca hiç tereddüt etmeden onaylamak en kestirme yol olarakta görüyoruz, lakin böyle bir şy yapmış olsak Niksar’da kıyametin habercisi olmamız gerekir, onaylanmayan yorumları onaylamış olsak Niksar’da kıyamet kopar diye düşünüyoruz.

Aslında yapılacak iş, sağlıklı olmak istiyor isek, “gelene ağam, gidene paşam” demek gerekir, kim haksızlık adaletsizlik yaparsa yapsın hiç karışmamak gerekir.

Bakınız son yaptığımız haber kıymetli kardeşim Mahmut tepebaşı ile ilgili. Mahmut 1 yılı aşkın yaptığı büyük mücadele sonrasında Niksar belediyesine trilyonlarca para kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor, belediyenin havaya uçan trilyonlarının uçmaması için Mahmut tepebaşının yaptığı mücadele sonrasında Niksar kazandı, Niksar Belediyesi kazandı, ancak kıymetli kardeşim Mahmut Tepebaşı, hem manevi yönden yıprandı, hemde ekonomik anlamda büyük kayıplar yaşadı, Niksar’dan veya Niksar dışından hangi Allah’ın kulu Mahmut beye; “Mahmut bey senden Allah razı olsun belediyenin dolayısı ile Niksar’ın  ekonomisini sıkıntıya sokan bir konuyu özdünüz sizi kutluyoruz” diyebildimi?. Yapan oldu ise biz bilmiyoruz, bırakın böyle bir teşekkürü birileri adamı Niksar’da gezdirmez noktaya getirmesinler de başka bir şeye gerek yok!...

Günün Sözü: “ÖZÜ DOĞRU OLANIN, SÖZÜ DE DOĞRU OLUR.”

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  Yazan : SANSÜRE HAYIR 10.02.2014 / 12:42
  okuyucu yorumlarını hukukçu dostlerınıza sormadan önce yazdığınız yazıları dilbillimci arkadaşlarınıza inceletmeniz gerekli bence.çünkü siz kimsenin bilmediği ve anlayamadığı bir lisan geliştirmişsiniz,kendi kendinize yazıp çiyorsunuz söylüyorsunuz.

  Yazan : LÜTFEN HERKES OKUSUN 10.02.2014 / 11:24
  Sn Bilgin herkes aklına geleni kendince doğru olanı acımasızca yazıyor,nasıl bir iz bırakacağını düşünmeden.Aday adaylığı sürecinde de oldu bu,bazıları kendi adayını şahlandırırken diğerlerini haketmedikleri pozisyonlara koydular,ALLAHTAN korkmadan!Elbette eleştiri olacak,haşa Peygamber eleştirildi,ne sıkıntılar çekti..Fakat ellerini yüreklerine koymadan yalan yanlış çamur at izi kasın mantığıyla aslında kimliklerini saklasalar da,onlara tavsiyem kişiliklerini oturup bir düşünsünler onu düşünmezseler mahşerde verecekleri hesabı düşünsünler,orada rumuz yok ,klavye mücahitliği yok..Yazık ya insanlar Niksarımız için yola çıkmış, herbirini aldılar ele düştüler yola,çalışacakların hevesini kırmayı Hak götürür mü?Ve bir diğer durum,şahsınıza bu kadar hakaret ettirmeyin,buna asla müsade etmeyin bence.Bakın hakkınızda bazı şeyleri dile getirmesinler demiyorum zaten bunun adı eleştiri olur,o da olmalı,fakat adını vermeyip aslan kesilenlerin artık ismi belli olmalı ki aslan olmadıklarını kendileri de görsün.Şahsım adına en güzel çözüm,yorum kısmını kapatın,yazılarınızın altında zaten facebook yorumuna ait bölme var oradan yapsınlar,bakalım kim ne kadar cesur?

  Yazan : mustafa koyuncu 10.02.2014 / 08:47
  Cemalettin bey Allahın selamı rahmeti üzerinize olsun.Kotü söz sahibinindir derler,canını sıkma sen doğru bildiğin yolda devam et.Bence gelen yorumların hepsini yayınlaman gerekmez.Topluma faydalı olan,örf ve adetlerimize uygun yorumları yayınlar geçersiniz .Allah yardımcınız olsun,tüm adaylara bende başarılar diliyor Niksarımız ve beldelerimiz için hayırlısı olsun.Selamlar Allaha emanet olunuz...

  Yazan : Niksar'ı 09.02.2014 / 18:29
  Hürriyet gazetesinde üye olmayan kullanıcılar yorum yapamıyor. Sizde üyelik sistemi getirebilirsiniz. Üyelik bilgilerini tamamlamayanların üyeliği aktif edilmez. Üye olamayan yorumda atamaz, sisinde kafanız rahatlar, herkes yorumundan sorumlu olur. Niksar'da ak kara çıkmış olur.

  Yazan : Haklısınız 09.02.2014 / 10:30
  Niksar'ı Yorumunun Sahibine katılıyorum bence sitenizde bir düzenlemeye gidile bilir çoğu haber sitelerinde karşılaşıyorum özel bir haber olduğunda yoruma kapatılıyor ama kamuoyunun düşüncesinin gerekli olduğu bir haberde yoruma açılıyor bu uygulamaya sizinde geçmeniz gerekir diye düşünüyorum mademki yorumlar sizi yordu o zaman çözüm bulmak lazım tabi alt yapınız buna müsait ise.

  Yazan : Niksar'ı 08.02.2014 / 20:54
  Bence sadece facebook ile yorum paylaşılabilir. Bu sayede insanların kimliğini herkes görmüş olur. En azından şu durumda yorumları paylaşmadığınızda sizleri eleştiremeyecekler ve faceden hakaret içerikli yorum gelirse direk yasal işlem başlar. Saygılar

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • MOTOSİKLET KAZASI BİR CAN ALDI

  HaberResimleri/150/248201510619321_haberresim_24.gif Niksar'da dün gece saatlerinde Niksar Öğretmen Evi mevkiinde meydana gelen motosiklet kazasında trafik canavarı bir can daha aldı.

 • MİNİBÜS TRAKTÖRE ÇARPTI: 1 ÖLÜ 1 AĞIR YARALI

  HaberResimleri/150/248201592232761_haberresim_24.gif Niksar'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

 • HALUK LEVENT'TEN NİKSAR SUYU'NA ŞARKI

  HaberResimleri/150/228201518216541_haberresim_22.jpg Haluk Levent Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde bahsettiği, 1400 yıllık şifa kaynağı Ayvaz Suyu'na duyduğu hayranlığı bir cingılla süsledi.

 • ACI BİR KAYIP

  HaberResimleri/150/2482015111550211_haberresim_24.jpg Cedit Mahallesi'nden Merhum Duran Aykut ve Mürsel Ulus'un Torunu, Belediye Personeli'nden Naim Aykut'un yeğeni, Nabi Aykut'un Oğlu, SAMET AYKUT geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir.

 • ACI BİR KAYIP

  HaberResimleri/150/2282015142820916_haberresim_22.png Çarşı esnaflarından AHMET YARAMIŞ geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

 • MARKAMIZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

  HaberResimleri/150/2282015184123386_haberresim_22.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Ayvaz Su İşletmesini ziyaret ederek, yapılan ek binanın inşaatında incelemelerde bulundu.