SEVGİ DİLİ TÜRKÇE


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 597
Tarihi : 06 Nisan 2013 - 05:47

        Ne garip bir ülkede yaşıyoruz, Türkiye Cumhuriyetinde “TÜRKÇE” tartışılıyor ve TÜRKÇE’nin hangi durumda konuşulup konuşulmayacağı tartışılırken, dünyanın bir başka ucunda ülkemize binlerce kilometre ötedeki ülke insanları güzel TÜRKÇE’mizi “sevgi dili” olarak öğreniyor, kendi insanlarına sevgiyi bizim Türkçe’mizle anlatıyor.

Bu nasıl bir memleketki, kendi dili korumaktan aciz duruma düşüyor?.

        SEVGİ DİLİ TÜRKÇE, ne muhteşem bir duygu, biz kendi dilimizi tartışırken, dünyanın öbür ucundaki insanlar Türkçe öğrenin dünyaya daha farklı mesajlar iletiyorlar, bizler huzurumuzu bozarken, başka milletler  Türk milletini örnek alıp, ülkelerinde huzurlu ve mutlu olmayı başarıyorlar.

Ülkemde ne kadar hain varmış da biz bugüne kadar görememişiz!. Ne garip bir memlekette yaşıyoruz, ne garip insanlarla birlikte yaşamışız?. Çok acı, yüreklerin dağlandığı topraklarda yaşarken, halen huzur yok, halen huzur vermemeye çalışan hainler var!.

Hainlerin çok olduğu bir ülkede, halen ayakta kalabiliyorsak, buda büyük bir başarı. Bizler neyi tartışıyoruz?, bu ülkede herkes istediği gibi konuşmuyormu?, istediği gibi yaşamıyormu?, kimin kimden noksanlığı var?. Dünyanın hiçbir ülkesinde çalışmadan hayat sürmek yokken, bizim ülkemizde çalışmadan hayatını sürdüren binler var.

Şu Cennet vatana neden halen ihanet etmek isteyenlerin sayısı çok?.

        Bırakın şu hain düşünceleri ve dünyanın öbür ucundaki, haritaya  bakınca bulamayacağınız Tanzanya’ya bakınız. Tanzanya’da Türkçe Sevgi dili olarak okunuyor, öğreniliyor ve insanlar Türkçe konuşarak birbirine sevgi aşılıyor.

Hainler ne derse desin, biz yolumuza devam edeceğiz ve yolumuza çıkan bütün şerleri yıkıp geçeceğiz. Bırakın artık kardeş kavgasını, bırakın artık hain emelleri, bu millet dünyaya nam salmış şanla, şerefle hem Türk Milletini korumuş, hem de mazlum milletlere adalet götürmüştür, şanlı Türk bayrağı altında yaşamak isteyen her millete, her inanca saygılı olmuş, onları kendi şemsiyesi altında mutlu yaşamalarını sağlamıştır.

        Nedir paylaşılamayan, sen, şu, bu, velhaslı herkes bir çatı altında yaşarken, yaşamamayı neden tercih etmeye çalışıyorsunuz?.

Sevgi Dili Türkçe, dünyaya şan ve şeref veren bir dil, bir millet bir Bayrak. Neyi neden paylaşamıyorsunuz?, Irak, Suriye, Afganistan, Filistin sizlere bir şey ifade etmiyormu?. Sömürgeci devletlerin egemenliğine giren bu devletlerin son hali bizlere bir şey ifade etmiyormu.

        Sömürgeci ve vampir devletlerin; böl, parçala, yut emellerini halen anlayamadınızmı?. Yazık etmeyin bu cennet vatana, bu vatanı bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Güzel Türkçe’me kim ihanet derse bunun bedelini er veya geç görecektir. Bu Cennet vatana kim ihanet ederse bunun bedelini hiç tereddüt etmeden en sert bir şekilde görecektir.

        TÜRKÇE; sevgi ve sevda dili, kardeşlik dili, dostluk dili, huzur dili. İşte Mevlana Hz. leri, güzel Türkçe’mizi dünya insanlarına sunmuş ve “Ne olursan gel” diyor, bu Cennet vatana dünya milletlerini davet ediyor.

Bırakın kahpeliği, bırakın hainliği, bu  eşsiz vatanda mutlu ve huzurlu yaşamanın güzelliğini yaşayalım.

Sevgi dili Türkçe’mizi konuşmanın mutluluğunu yaşayan Tanzanya’yı  anlayalım, bir dilim ekmeği bulmak için çırpınan ülkeleri görelim, anlayalım ve bu eşsiz vatanda yaşamanın, sevgi dili Türkçe’yi daha iyi anlamayı öğrenelim.

        TÜRKÇE; sevgi ve sevda dili.

Dünyada Türkiye Cumhuriyeti Devleti hayranlıkla izlenirken, içimizdeki hainlerin tuzak kurmaları, ülkemizdeki huzuru bozman isteyişlerini anlamak mümkün  değil.

Bu Cennet vatana hainlik yapmak isteyenleri tarih hiçbir zaman affetmeyecektir.

Büyük şair merhum Mehmet Akif Ersoy ne diyor;

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Dedikten sonra ; Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Diyor ve;

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

        Diyerek noktayı koyuyor. Size bu satırlar hiçbir şey ifade etmiyormu?, sizce bu satırlar iş olsun diyemmi kaleme alındı?.

Bırakın şu hainliği, kahpeliği, satılmışlığı ve bu eşsiz vatanda sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşamanın güzelliğini yaşayalım.

        Türkiye Cumhuriyeti devletinin dışında hangi ülkede bu kadar hainlik yapabilen canlıların yaşamasına göz yumulabilir?.

Hainlerin, satılmışların çok olduğu bir ülke halen ayakta kalabiliyorsa, bu devlet ebedi olarak şanlı Türk Bayrağını dalgalandırarak yoluna devam edecektir.

        Sevgi Dili Türkçe’mizi konuşmanın mutluluğunu yaşamadınız ise, yaşamak için geç kalmış sayılmazsınız; Kim olursanız olunuz geliniz, burası sevgi dilinin konuşulduğu Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

Günün Sözü: “HAİN LERİN ÇOK OLDUĞU ÜLKEYİ HANGİSİDİR?.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR