SEVGİ DİLİ TÜRKÇE


Cemalettin BİLGİN

E-Posta :
Okunma Sayısı : 580
Tarihi : 06 Nisan 2013 - 05:47

        Ne garip bir ülkede yaşıyoruz, Türkiye Cumhuriyetinde “TÜRKÇE” tartışılıyor ve TÜRKÇE’nin hangi durumda konuşulup konuşulmayacağı tartışılırken, dünyanın bir başka ucunda ülkemize binlerce kilometre ötedeki ülke insanları güzel TÜRKÇE’mizi “sevgi dili” olarak öğreniyor, kendi insanlarına sevgiyi bizim Türkçe’mizle anlatıyor.

Bu nasıl bir memleketki, kendi dili korumaktan aciz duruma düşüyor?.

        SEVGİ DİLİ TÜRKÇE, ne muhteşem bir duygu, biz kendi dilimizi tartışırken, dünyanın öbür ucundaki insanlar Türkçe öğrenin dünyaya daha farklı mesajlar iletiyorlar, bizler huzurumuzu bozarken, başka milletler  Türk milletini örnek alıp, ülkelerinde huzurlu ve mutlu olmayı başarıyorlar.

Ülkemde ne kadar hain varmış da biz bugüne kadar görememişiz!. Ne garip bir memlekette yaşıyoruz, ne garip insanlarla birlikte yaşamışız?. Çok acı, yüreklerin dağlandığı topraklarda yaşarken, halen huzur yok, halen huzur vermemeye çalışan hainler var!.

Hainlerin çok olduğu bir ülkede, halen ayakta kalabiliyorsak, buda büyük bir başarı. Bizler neyi tartışıyoruz?, bu ülkede herkes istediği gibi konuşmuyormu?, istediği gibi yaşamıyormu?, kimin kimden noksanlığı var?. Dünyanın hiçbir ülkesinde çalışmadan hayat sürmek yokken, bizim ülkemizde çalışmadan hayatını sürdüren binler var.

Şu Cennet vatana neden halen ihanet etmek isteyenlerin sayısı çok?.

        Bırakın şu hain düşünceleri ve dünyanın öbür ucundaki, haritaya  bakınca bulamayacağınız Tanzanya’ya bakınız. Tanzanya’da Türkçe Sevgi dili olarak okunuyor, öğreniliyor ve insanlar Türkçe konuşarak birbirine sevgi aşılıyor.

Hainler ne derse desin, biz yolumuza devam edeceğiz ve yolumuza çıkan bütün şerleri yıkıp geçeceğiz. Bırakın artık kardeş kavgasını, bırakın artık hain emelleri, bu millet dünyaya nam salmış şanla, şerefle hem Türk Milletini korumuş, hem de mazlum milletlere adalet götürmüştür, şanlı Türk bayrağı altında yaşamak isteyen her millete, her inanca saygılı olmuş, onları kendi şemsiyesi altında mutlu yaşamalarını sağlamıştır.

        Nedir paylaşılamayan, sen, şu, bu, velhaslı herkes bir çatı altında yaşarken, yaşamamayı neden tercih etmeye çalışıyorsunuz?.

Sevgi Dili Türkçe, dünyaya şan ve şeref veren bir dil, bir millet bir Bayrak. Neyi neden paylaşamıyorsunuz?, Irak, Suriye, Afganistan, Filistin sizlere bir şey ifade etmiyormu?. Sömürgeci devletlerin egemenliğine giren bu devletlerin son hali bizlere bir şey ifade etmiyormu.

        Sömürgeci ve vampir devletlerin; böl, parçala, yut emellerini halen anlayamadınızmı?. Yazık etmeyin bu cennet vatana, bu vatanı bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Güzel Türkçe’me kim ihanet derse bunun bedelini er veya geç görecektir. Bu Cennet vatana kim ihanet ederse bunun bedelini hiç tereddüt etmeden en sert bir şekilde görecektir.

        TÜRKÇE; sevgi ve sevda dili, kardeşlik dili, dostluk dili, huzur dili. İşte Mevlana Hz. leri, güzel Türkçe’mizi dünya insanlarına sunmuş ve “Ne olursan gel” diyor, bu Cennet vatana dünya milletlerini davet ediyor.

Bırakın kahpeliği, bırakın hainliği, bu  eşsiz vatanda mutlu ve huzurlu yaşamanın güzelliğini yaşayalım.

Sevgi dili Türkçe’mizi konuşmanın mutluluğunu yaşayan Tanzanya’yı  anlayalım, bir dilim ekmeği bulmak için çırpınan ülkeleri görelim, anlayalım ve bu eşsiz vatanda yaşamanın, sevgi dili Türkçe’yi daha iyi anlamayı öğrenelim.

        TÜRKÇE; sevgi ve sevda dili.

Dünyada Türkiye Cumhuriyeti Devleti hayranlıkla izlenirken, içimizdeki hainlerin tuzak kurmaları, ülkemizdeki huzuru bozman isteyişlerini anlamak mümkün  değil.

Bu Cennet vatana hainlik yapmak isteyenleri tarih hiçbir zaman affetmeyecektir.

Büyük şair merhum Mehmet Akif Ersoy ne diyor;

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Dedikten sonra ; Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Diyor ve;

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

        Diyerek noktayı koyuyor. Size bu satırlar hiçbir şey ifade etmiyormu?, sizce bu satırlar iş olsun diyemmi kaleme alındı?.

Bırakın şu hainliği, kahpeliği, satılmışlığı ve bu eşsiz vatanda sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşamanın güzelliğini yaşayalım.

        Türkiye Cumhuriyeti devletinin dışında hangi ülkede bu kadar hainlik yapabilen canlıların yaşamasına göz yumulabilir?.

Hainlerin, satılmışların çok olduğu bir ülke halen ayakta kalabiliyorsa, bu devlet ebedi olarak şanlı Türk Bayrağını dalgalandırarak yoluna devam edecektir.

        Sevgi Dili Türkçe’mizi konuşmanın mutluluğunu yaşamadınız ise, yaşamak için geç kalmış sayılmazsınız; Kim olursanız olunuz geliniz, burası sevgi dilinin konuşulduğu Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

Günün Sözü: “HAİN LERİN ÇOK OLDUĞU ÜLKEYİ HANGİSİDİR?.

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

 • Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı.

ANKET


Güncel Anket Bulunmamaktadır.

 

ÇOK OKUNANLAR

 • NİKSAR’IN KALBİ GAZZE’DE

  HaberResimleri/150/2572014182938817_haberresim_25.JPG Niksar Filistin ve Gazze için yürüdü. Niksar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği mitinge Niksarlı vatandaşların katılımı çok fazlaydı.

 • NİKSARLILAR KADİR GECESİ'NDE BULUŞTU

  HaberResimleri/150/2572014104823224_haberresim_25.jpg Niksar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadir Gecesi iftar yemeğine, Niksar İlçe Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yabaş ,Tokat Ak Parti İl Başkanı Adem Çelik , Niksar Ak Parti İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ,Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Zahit Gürer ,STK Başkanları ve Üyeleri ,Daire Amirleri ve Niksarlıların katıldığı program İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

 • NİKSAR'DA ANİ SICAKLIK ARTIŞI

  HaberResimleri/150/2572014102226478_haberresim_25.jpg 11 Ayın sultanı mübarek ramazan ayının müjdecisi Ramazan Bayramına az bir süre kala mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık vatandaşlarımız için bunaltıcı bir hal aldı. Gün içerisinde 40'c derecenin üzerinde bir sıcaklık seyredilirken bunaltıcı hava insanlar kadar hayvanları da oldukça zorladı.

 • NİKSAR KAYMAKAMLIĞI RAMAZAN PROGRAMI

  HaberResimleri/150/25720149631197_haberresim_25.jpg Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramın birinci günü Niksar Kaymakamlığınca uygulanacak bayram programı açıklandı.

 • BAŞKAN ÖZCAN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

  HaberResimleri/150/307201411553508_haberresim_30.jpg Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan mesajında rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

 • BAŞKAN ÖZCAN GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI

  HaberResimleri/150/257201491716783_haberresim_25.JPG Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN bayramın basın çalışanlarına güzellikler getirmesini diledi.

 • TOKAT HAVAALANI NİKSAR’DA YAPILSIN

  HaberResimleri/150/87201412504549_haberresim_8.jpg Tokat Havaalanı pek çok iktidarı gördü, çok iktidarlar “YAPACAĞIZ” sözü verdi ama halen havaalanı yapılmayı bekliyor.

 • SÜSOY'UN ADI YAŞATILSIN

  HaberResimleri/150/157201482850878_haberresim_15.JPG Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Milli Mücadeleyi başlatmak için Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte Samsun'a Bandırma Vapuru ile giden kurmaylar arasında yer alan Tokatlı Karargah Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi Süsoy'un isminin Tokat'ta yaşatılması için, Tokat Valisi Cevdet Can'a çağrıda bulundu. Alpay, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Vali Can'dan, "Mustafa Vasfi Süsoy'un adının Tokat'ta yaşatılmasını rica ettiğini" bildirdi.

 • TOKAT HAVALİMANI İÇİN BEDAVA ARAZİ!!!

  HaberResimleri/150/772014221022998_haberresim_7.png Tokat Havalimanı için Niksar da bedava yer ayrıntılı bilgi gelecektir.

 • NİKSAR ORTAÇARŞI'DA ORUÇ AÇTI

  HaberResimleri/150/972014141746420_haberresim_9.jpg Niksar Belediye Başkanlığı'nın “Niksar'ımızı seviyoruz, İftarda buluşuyoruz” sloganıyla düzenlemiş olduğu,Halk Bankası'nın önünden Belediye'ye kadar uzanan iftar yemeği Niksar Halkının yoğun ilgisiyle karşılandı.Bir ilke imza atılan ve yüzlerce hemşerimizin konuk olduğu yemeğe Milletvekilleri Dilek Yüksel, Zeyid Aslan,Niksar Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu,Niksar Ak Parti İlçe Başkanımız Hacı Murat Keleş ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’da katıldılar.

 • ATALARIMIZ YAPTI, BİZLER TERK ETTİK!

  HaberResimleri/150/472014105833761_haberresim_4.jpg Bir zamanlar atalarımız yaşıyordu, onlar gittiler çocukları da evlerini terk ettiler.

 • SEÇİM ASFALTI TAKLA ATTI

  HaberResimleri/150/3720149372739_haberresim_3.jpg Niksar’da mahalli seçimler öncesi Bengiler caddesine dökülen asfalt, seçimlerden 3 ay sonraki zamanda sürülmüş Tarlaya dönerek yolun bozulmasına neden oldu.